Lanove semienko, k čomu prispieva???

Petuska B

mirka my sme sa už na túto tému hádal neraz a nemám chuť. Každý si povie svoj názor, ja soju budem jesť aj naďalej aj ľanové semiačka si budem mlieť nie na jeden deň ale na viac :-) Nič v zlom kočky, len to netreba moc preháňať, lebo nakoniec zistíte, že žiadna potravina ani voda, nie sú na milion percent zdravé a potom čo? čo budete jesť?

mirka 23

Petruška, no nebola by som si tym taka istá...Moja mama tiež pila sojove mlieko denno denne, obišla tak, že jej nedavno museli vyoperovať štitnu žlazu...ja viac dôkazov nepotrebujem. A každy nech si robi čo chce...

kaciatko7

treba mliet len na jeden den, skladovanim prospesne oleje zoxiduju, sice vlaknina a mineraly sa v chladnicke zachovaju, ale oleje (mastne kyseliny) nie. lepsie uzivat cerstve, pomliet na kavovom mlynceku, neskladovat

Petuska B

Ok, dievčatá, ja týmto strašiakom proti soji neverím, ale hádať sa nebudem. Zrazu prišiel niekto na to, že soja je extra škodlivá? Ja ju jem už 8 rokov a mne osobne chutí a pomáha. Myslím, že je oveľa viac škodlivejších potravín, na ktoré treba poukázať ako je soja a nemám rada fanatizmus, ani čo sa týka zdravej stravy. Pokojne si pomeľte celý sáčok naraz ale skladujte ho v chladničke :-)

kaciatko7

soju by som radsej neodporucala, prave kvoli obsahuju fytoestrogenov. celkove estrogeny podporuju vznik roznych druhov rakovin (rakoviny prs, zenskych veci...), pri uz vzniknutej rakovine su dokonca uplne zakazane a nevhodne.
ale tie lanove semiacka su na liecbu rakoviny prospesne, zmiesane s tvarohom, alebo este lepsie lanovy olej.

mirka 23

Ja som tiež čitala, že najlepšie su čerstvo namlete, takže si meliem len troška, v žiadnom pripade nie cely sačok...

Petuska B

Naozaj sú lepšie pomleté a treba ich skladovať v chladničke. Ja si pomeliem vždy celý balík a pokiaľ ich skladujem v chlade, tak nestrácajú nič zo svojej hodnoty. Najlepšie reagujú s jogurtom alebo tvarohom- 1PL lyžicu 2x denne ale to iba pri akútnych stavoch. Sú dobré na liečbu rakoviny, reumy, trávenia, ale takisto zlepšujú stav pokožky, vlasov. Na rast prs pochybujem, tam skús skôr jesť soju a výrobky z nej, od toho rastú prsia, pretože soja obsahuje fytoestrogeny- po lopate povedané- prírodný ženský hormon.