Bolesti v okoli hrudnej kosti

Príspevok v téme: Bolesti v okoli hrudnej kosti
orientka

chcem vas poprosit o radu,mam bolesti v hrudniku najme vokolo hrudnej kosti uz asi2mesiace zacalo sa to asi po vacsom fyzickom vykone a drzalo ma to 3dni bolest sa zosilnela pri kychani alebo pri silnom nadychnuti,mam pocit cudzieho telesa v hrudi,potom to preslo a objavuje sa to niekolkokrat do tyzdna ale najviac po nejakom vykone,mam aj teploty do38 ktore tiez sa sami od seba upravia,bolesti klbov tiez a aj sa mi strieda hnacka zo zapchou teraz uz len hnacku mam RTG pluc je negat. aj EKGje negat,celkovo sa citim slaba vie mi niekto poradit?

keity

Tak ja osobne som toto mavala, ked som mala covid, ale tak toto je pravdepodobne celkom iny pripad:) Je to vsak asi prva vec, ktora mi napadne.

blanika15

jednoznacne by som najprv sla k obvodnemu, mozu to byt fakt rozne diagnozy, to ti tu presne nikto nepovie, lekar bude vediet najlepsie a s urcitostou povedat. tak nech mas istotu.

kate662

Dobrý deň. V poslednom čase ma začala trápiť bolesť okolo hrudníka. Keďže som ešte pred pol rokom bola športovo aktívna, všetky ťažkosti som pripisovala vyčerpanému organizmu. Sem tam sa mi to dialo už v podstate aj vtedy, avšak nakoľko už nešportujem, nerozumiem prečo sa to deje. Stáva sa mi to spontánne, pričom cítim tlak na hrudníku, silné búšenie srdca a začnem byť z ničoho nič úplne zadychčaná. Najčastejšie to vzniká, keď robím nejakú náročnejšiu fyzickú aktivitu, pričom problém je že sa mi to stáva pomerne často. Skúsila som si o tom niečo nájsť aj pomocou internetových článkov a niektorých štúdií. Podarilo sa mi nájsť veľa stránok, ktoré ponúkajú informácie na túto tému, avšak najviac ma zaujal tento zdravoteka.sk. Nachádzajú sa v ňom dosť užitočné informácie, ktoré sa v ostatných článkoch moc neobjavovali. Pre mňa bol článok veľmi užitočný, pričom pochopiť jeho obsah nebude mať problém podľa mňa nikto. Pri podobných problémoch ako mám ja, si ho môžete prečítať a možno sa dozviete niečo nové aj vy. Zaujíma ma však či ste sa už s týmto problémom stretli a ako ste ho riešili prípadne vy? Budem rada za každú možnú radu a skúsenosť od vás. Pokiaľ sa môj zdravotný stav bude zhoršovať, zájdem určite aj k doktorke. Vďaka vopred za všetky odpovede!

Lucky 123

Dobrý večer, potrebujem radu. Dvíhala som ťažké veci v robote cca 3 týždne a mam už viac ako polroka silné bolesti, pichanie a tlaky na pravej strane hrude medzirebrami. Bolesť je aj dotykom. Mam pochodenych takmer všetkých lekárov ortopéd, nervový, internista. Vie mi niekto poradiť čo má tam môže takú dlhú dobu bolieť? Mam urobený aj RTG hrudníka a je ok. Magnetická rezonancia chrbtice je ok. Ďakujem za rady

Roman68

Ahoj chci se zeptat.Nekdy citim tlak a svirani za hrudni kosti, co smeruje dal do tela a mozna nahoru.i tlak po stranach krku a zacne i tlak za ocima.Pak se prida tlak jako by v cele trubici Nekdy pri tom i spatne vidim. Jiskry pred ocima a zorne pole uprostred je mlha. Vzdy je to v klidu, ne pri fyzicke zatezi. Ale psychicka zatez nejspise ano. Trva to minuty, nevim tak 5 az dvacet tricet minut.Pomuze mi klid a napit se nebo neco snist a pak to po case prejde.Bolest to neni velka, jen je to celkove dost neprijemne.Tak jestli tusite, budu vdecny za radu. Moc dekuji.Roman.

Steav

Zdravim, mavam zriedkavo silne bolesti pod hrudnou kostou, je to nepravidelne zriedkave. Mam pocit, ze pri zvysenom strese ale tiez nie vzdy. Pomaha napitie sa studenej vody. Po napiti sa, bolest okamzite ustupi.

malenko1976

Dobry den.neviem co mi je ale uz asi mesiac mavam bolest na hrudniku v strede.bolest je taka ze to citim a na stlacenie presne v strede ma to zaboli.neviem ci mam ist k lekarovi nakolko som v zahranici.dakujem za radu.

sifon

ahojte ja ma tiez obrovske bolesti zacali tak pred 3 mesiacmi obrovske bolesti v hrudnikoňu auz to pichalo medzi lopatkama pochodil som vsetkych lekarov bol som ns gasrňtro zistili zapal ale bolest je stale a nakoniec som poslany do nemocnice s plucami takze to vyzera na pluca tak som zvedavi