Ovulacia ci predmenstruacny syndrom

Príspevok v téme: Ovulacia ci predmenstruacny syndrom
zoee

ahojte baby...teraz som tak citala kadejake zenske fora a z toho co vyrozumela mi tak napada jedna otazka:)
z knih a nazorov odbornikov vieme, ze su zeny ktore mavaju pre menstruaciu /niektore aj pocas/ neprijemne bolesti,nanestastie patrim medzi ne,no teraz som sa docitala aj o bolestivej ovulacii,bolest je rovnaka. Je zname ze ovulacia nemusi vzdy prichadzat v strede cyklu,tak sa chcem opytat, ze ci nahodou tie bolesti pred menstruaciou, nieje vlastne ovulacia:)

RNG

Na rozne menstruacne problemy pomaha brat yam, tj jeho zlozku Diosgenin, v davkach 200 mg denne
Ine pomocne na hormonalne problemy su pupalkovy olej(protizapalovy), black cohosh, damiana, a vyborny adaptogen pre zeny, Dong Quai(angelica sinensis, tj cinska angelika.)Davky tychto bylin su asi 2 gramy denne.

Lulita

hned nie, ale moze prist aj skor ako je 14 den cyklu, mne sa raz stalo, ze som mala na 9 den, inak mam zhruba na 12-13 den, pri kratsom cykle moze prist skor

fefefe

moja dcera ma 11 a mala bolesti podbruska mysleli si ze ma slepe crevo bola na pozorovan v nemocnci vysledky boli o.k.trosku zvysene leukocty nak o.k.aj u gynekologa vsetko dobre. vraveli ze ci to nemozu byt prve priznaky ovulacie????ale este nema menzes:poradite??dakujem

Sex Godess

Aj vy ste pri ovulacii citili, take steklenie v maternici a vajecnikoch? Az ma niekedy napne. Minuly mesiac to tiez tak bolo 2 dni. Prvy den silnejsie a druhy uz slabsie.

danusaaa

No ja som ta nestastnica, ktora ma bolesti aj pocas ovulacie, aj PMS. Ako pisala veveee, je to odlisne. Pri ovulacii ma pobolieva/picha niektory bok, pri PMS citim celu maternicu, boli podbrusko, krize, obcas prsia... no uff :))

veveee

nie.. nie je to to iste.
Bolest tesne pred menstruaciou nemoze byt ovulacia. Pri ovulacii sa uvolni vajicko z vajecnika a putuje do maternice...v maternici potom moze dojst k oplodneniu, a ak nedojde, tak dojde k odstraneniu vystelky v maternici, co je vlastne menstruacia.
bolest pri ovulacii nie je rovnaka ako bolest pri menstruacii:
pri ovulacii moze pobolievat trosku vajecnik, bud pravy alebo lavy, podla toho, z ktoreho sa vajicko uvolnuje.
pri PMS pobolievaju krize, a podbrusko, vajecniky uz nie.
ovulacia nastava tak 14 - 16 den cyklu