stale odznova?

endstart

dakujem za reakcie,
A-A-A, ako uz bolo spomenute, navstevujem psychiatricku, uz niekolko rokov. Je naozaj skvela osoba, som rada, ze som natrafila prave na nu, velmi sme si sadli. Pozorne ma pocuva, reaguje, rozpravame sa aj viac ako hodinu a pritom nie je psychologom. Psychologicku nenavstevujem, skusala som, ale bolo to onicom.
Ivka, mas pravdu, vystihla si moj problem, velmi ma vzcerpavaju opatovne navratz chorobz, pretoze zit s myslienkou, ze nastanu urcite recidivy by bolo mylne, nemusia a zaroven by som si ich podvedome mohla privolat. Ale zaroven musim byt ostrazita, ale nie prilis. A ten balans medzi tym je tazke udrzat.
Petuska B., ja viem, ze su to priznaky, ze nieco nie je ok. Ja sa snazim z toho kolotoca vytrhnut, ale vzdy padam. Zatial. Brala si niekedy aj AD ked pises, ze si mala tazke stavy? Prosim ta napis mi blizsie, ak mozes, co si vtedy citila. dakujem

Petuska B

Depresie vznikajú z toho, že papáte biely cukor- je to biely jed a dosť výrazne ovplyvňuje ľudskú psychiku, keď k tomu pridáte ešte nedostačujúci pitný režim.. Nepotrebujete žiadne AD, zmente svoju životosprávu. Viem o čom píšem, mala som tiež problémy s dosť ťažkými depresívnymi stavmi, naozaj s dosť ťažkými, od kedy som zmenila životosprávu a nepapám biely cukor, ani sladkosti moja nálada je vždy super, nie som unavená atď. Depresia, nadváha atď. nie sú choroby, sú to iba príznaky, varovné signály vášho tela, netreba ich liečiť, treba liečiť ich hlavnú príčinu, a to je zlá strava. Takisto ani teplota či bolesť nie je choroba, iba varovný signál, že s telom niečo nie je v poriadku. Ten, kto sa pokúša liečiť iba tieto signály je neúspešný, lebo na to ide jednoducho zle.

ivana4837

pre A-A-A:

podľa toho čo tu táto kočka píše,tak psychiatra navštevuje,lebo píše aj o liekoch AD a ich opätovnom nasadzovaní a vysadzovaní,takže podľa mňa nemá problém s návštevou psychiatra,ale s tým,že ju opätovné návraty choroby veľmi vyčerpávajú a ťažko sa s tým vyrovnáva.

ivana4837

Ja takto "prežívam" už 8rokov,ale mám rodinu a preto musím ísť ďalej a sú predsa ľudia čo majú aj horšie trápenia a choroby a tým sa utešujem...,že nie som jediná čo na tomto svete trpí!!!Mám panickú poruchu a generalizovanú úzkostnú poruchu a bojím sa sama chodiť von z toho vyplýva ďalšia pridružená psych.choroba agorafóbia.

A-A-A

Odporucam navstevu psychiatra a to bez hanby. Mnoho ludi si mysli, ze navsteva psychiatra je nieco hrozne a povazuju lieciacich sa ludi za blaznov...co je totalna somarina, psychiater je clovek z masa a kosti a navyse je lekar a jeho poslanim je ludom pomahat, teda je zbytocne cakat, ze problem prejde, opak je pravdou, len sa to zhorsi. Ja povazujem za blaznov tych, ktori sa ludom s problemami posmievaju. Mne osobne moj psychiater pomohol a som mu za to vdacna.

AdamKrt

Vitaminy skupiny B, horcik a draslik, vylepsuju naladu. Mozno ak ich je nedostatok, moze byt problem. Tak isto napr. nedostatok jodu sposobuje poruchu stitnej zlazy a to su potom rozne uzkostne stavy a depresie.

endstart

dufala som, ze tu bude niekto s kym sa podporime, no nevadi, ved ja uz nejako naskriabem silu, ale bude to nadlho...znova :( skusim si vsak z toho vziat to dobre (ak sa da), neskor budem vidiet veci inac (ved to poznam uz vsakze:( ). ale je to velmi neprijemne, takto dookola dookola dookola....mnohi ludia sem pisu, ze antidepresiva su nanic, len co na nich vznika zavislost...verte, ze ak by ste mali stavy ako mnohi z nas, nerozmyslali by ste nad tym ci si tabletku vziat alebo nie...to vsak neznamena, ze AD planujem brat do konca zivota, ved nikto nevie co bude...ale treba riesit danu situaciu a niekedy su fakt nevyhnutne...tak ja idem dalej.znova.

endstart

neskutocne ma boli hlava cele tyzdne :( ale uz aspon mozem chodit na pc sem-tam, nedavno som sa este ani na to nevedela sustredit...

endstart

ten mechanizmus si uvedomujem, viem ako funguje...ale som uz zmatena, po niekolkykrat som vysadzovala lieky a znovu mi bolo zle...neviem ci kvoli vysadzovaniu alebo preto, ze sa mi pomiesalo par veci, situacii a preto som sa dostala do dalsej fazy...je to take tazke. stale zacinat odznova...ale taky je asi zivot....len nemam silu a rozmyslam kde ju nabrat.