VITAMIN C - A DAVKOVANIE

Príspevok v téme: VITAMIN C - A DAVKOVANIE
bingham

Vitaminy a stopove prvky su velmi dolezite pre zdravy chod ludskeho organizmu v primeranych davkach (rad by som upozornil na slovo v primeranych), ktore si clovek zabezpeci ak ma dostatocny privod RACIONALNEJ VYZIVY

Vitamin C (kyselina askorbova) patri do skupiny vo vode rozpustnych, posilnuje imunitny system, pomaha pri vyvoji zubov, kosti, podporuje vstrebavanie zeleza, pomaha udrzat zdravu kozu

DENNA ODPORUCANA DAVKA JE pre dospelych 100mg a pre deti starsie ako 3 roky 45mg

Samozrejme ze davka sa moze aj zvysit podla potreby - horna hranica je 1000mg

HYPERVITAMINOZA sa prejavuje narusenym vstrebavanim medi a selenu, sposobuje zaludocne problemy ako hnacka, nafukovanie a u vnimavych jedincov aj oblickove kamene( najma u ludi ktori maju sklony k tvorbe oxalatovych kamenov), poruchy spanku, bolesti hlavy, velmi vysoke davky by sa nemali podavat tarchavym zenam

Na zaver by som rad povedal ze som sa umyselne zameral najma na vedlajsie ucinky, vzhladom na niekorych prispievatelov ktory uvadzaju davky az 80g - co je zatial cista hypoteza ktora sa zaklada na experimentovani a jej vysledky o uspesnosti(ak vobec budu) sa ukazu az v buducnosti
------------------
www.zdravie.sk Vitamín C a megaskorbická liečba - zabudnutý poklad

daniellafinancia

Sme inštitúciou, ktorá poskytuje finančnú pomoc všetkým mimoriadnym ľuďom a potrebám peňazí, čestným ľuďom, ktorí skutočne potrebujú. Ponúkame úvery od roku 2000 do 7 000 000 €. Pre všetkých ich môžete kontaktovať v akejkoľvek dôvere v našom e-maile: daniellafinancia@gmail.com alebo whatsapp: 001-484-831-7681
daniellafinanzia.over-blog.com
Ďakujeme vám za pochopenie.

Peto T

Fallo: Máš niečo konkrétne k tej "novej štúdii z USA"? Kde ju nájsť? Rád si ju pozriem a napíšem, "kde udělali soudruzi chybu".

Ono v dnešnej dobe sa štúdie robia zvyčajne na priamu objednávku. Epidemiológia je dosť neohrabaný nástroj a aj keď sú výskumníci čestní a poctiví, môžu vytvoriť nepodarenú štúdiu. Keď sú nepoctiví, zaujatí a predplatení, tak vyprodukujú nepodarok, a hoci ho vzápätí vedecká kritika roztrhá na kusy, určite sa presadí v médiách, pretože predplatitelia sa o to postarajú.

Vitamín C funguje aj v tabletkách, aj v prášku, to viem povedať s úplnou istotou, pretože to mám vyskúšané na sebe, a to mi žiadna "nová štúdia" nespochybní. A to som k tomu pristupoval opatrne a s nedôverou, po dôkladnom naštudovaní. FUnguje, bodka.

Fallo

No....podla novej studie,ktoru vypracovali v USA a testovali ju niekolko rokov...ucinky vitaminu C na baze tabliet dopadlo velmi zle....
Nemaju ziaden ucinok oproti vitaminom v strave.
Normalne uz neviem comu verit.

damian

davaj jej denne cca 1/4 kavovej lyzicky do vody - ktoru moze pit pomaly cely den - lepsie je, ked sa vit C pije pomaly, ako naraz. Pomaly je efektivnejsie.