VITAMIN C - A DAVKOVANIE

Príspevok v téme: VITAMIN C - A DAVKOVANIE
bingham

Vitaminy a stopove prvky su velmi dolezite pre zdravy chod ludskeho organizmu v primeranych davkach (rad by som upozornil na slovo v primeranych), ktore si clovek zabezpeci ak ma dostatocny privod RACIONALNEJ VYZIVY

Vitamin C (kyselina askorbova) patri do skupiny vo vode rozpustnych, posilnuje imunitny system, pomaha pri vyvoji zubov, kosti, podporuje vstrebavanie zeleza, pomaha udrzat zdravu kozu

DENNA ODPORUCANA DAVKA JE pre dospelych 100mg a pre deti starsie ako 3 roky 45mg

Samozrejme ze davka sa moze aj zvysit podla potreby - horna hranica je 1000mg

HYPERVITAMINOZA sa prejavuje narusenym vstrebavanim medi a selenu, sposobuje zaludocne problemy ako hnacka, nafukovanie a u vnimavych jedincov aj oblickove kamene( najma u ludi ktori maju sklony k tvorbe oxalatovych kamenov), poruchy spanku, bolesti hlavy, velmi vysoke davky by sa nemali podavat tarchavym zenam

Na zaver by som rad povedal ze som sa umyselne zameral najma na vedlajsie ucinky, vzhladom na niekorych prispievatelov ktory uvadzaju davky az 80g - co je zatial cista hypoteza ktora sa zaklada na experimentovani a jej vysledky o uspesnosti(ak vobec budu) sa ukazu az v buducnosti
------------------
www.zdravie.sk Vitamín C a megaskorbická liečba - zabudnutý poklad

acdar

Doubledog,

suhlasim s tebou, ze by sa mala tato informacia najprv preskumat, kym tu niekto zacne vypisovat, ze megadavky vitaminu C liecia vsetky nemoci. Potvrdenen a overene informacie su totiz uvedene uz v prvom prispevku od Binghama. Vsetko ostatne su len dohady.

doubledog

"Hltanie vitaminu C horom-spodom, je tazko nazvat nejakou prelomovou informaciou"

ak je to pravda (co ja neviem ani netvrdim), je to dost dolezita informacia
treba ju preskumat

ty si zacal s tou vacsinou, ja len pisem, ze to je nezmyselny argument, co velmi dobre vies aj ty
vo vede sa nehlasuje

acdar

RNG,

nemyslis, ze keby chceli spiknute vlady sveta a vsetci vacsinovi lekari a odbornici utajit zazracne ucinky vitaminu C, ktore tu spominas, tak by ako prve zakazali predaj vitaminu C, alebo by ti ho spiklenecke lekarnicky vobec nepredali a potajomky by sa s nim liecili z tych najstrasnejsich chorob?

acdar

doubledog,

prelomove informacie mozno. Hltanie vitaminu C horom-spodom, je tazko nazvat nejakou prelomovou informaciou. Keby ti, co sem prispievaju mali zakladny prehlad, tak by vedeli,ze vitamin C nie je ani hlavnym a ani najdoolezitejsim antioxidantom v tele cloveka. A takisto nie je dokaz o spravnosti uzivania megadavok vitaminu C ani to, ze sa nou zaobera mensina lekarov.

doubledog

len taka poznamka na okraj

prelomove informacie vo vede vzdy prijdu "na svet" vdaka mensine, velmi casto kvoli jednotlivcovi

v tomto pripade argumentovat vacsinou lekarov je nezmysel, to nema ziadnu vypovednu hodnotu

Peto T

radca: radca: Pauling bral 6-18g denne ked bol zdravy. To su bezne udrziavacie davky u cloveka so zatazovymi faktormi, v Paulingovom pripade tym faktorom bola rakovina prostaty.

Liecebne davky su samozrejme podstatne vyssie, pretoze ich cielom je obrat v redoxnych reakciach celeho tela, uhasenie radikalovej smrste, neutralizacia virusov a/alebo toxinov a podpora vsetkych telesnych procesov zavislych na vysokoenergetickych elektronoch, kam patri cely kolotoc okolo NAD(P)H. Toto sa s malymi davkami neda dosiahnut, je to vec chemie.

RNG

Acdar, si velmi optimisticky s tymi 10% lekarov, co sa venuju alternative. V skutocnosti je ich v USA menej nez 1.5%, na Slovensku este mensie percento, ked vobec. Ale napriek tomu dam na nich viac nez na tu ostatnu vacsinu, ktora len opakuje zo skoly nabiflovane veci a popularne sirene lzi farmaceutov(tym nemyslim samozrejme radovych, ale tych, co su pri moci a kontroluju farmaceuticky priemysel, mnohio z nich su len investori, spekulanti, velkopodnikatelia a vobec nie farmaceuti alebo ludia so zaujmom pomoct a liecit.
Tam su jediny ciel peniaze a nic ine.

Taki lekari, ktori pouzivaju svoj vlastny rozum, zhanaju nezavisle informacie a sami robia vyskum s roznymi latkami a doplnkami, ktore nie su bezne odporucane v praxi, to su ludia, na ktorych pocuvam, to su ti novatori, priekopnici, cenni a obetavi individualisti.
Nuz ale co sa tyka vacsich daviek vitaminu C nez tie, ktore si vycicali z prsta v roku 1948 komisie poverene urcit odporucene denne davky su samozrejme uz davno prekonane, stovky krat znamymi autoritami potvrdene ako prilis nizke a optimalne, hoci este nie celkom jednotne su v hodnotach niekolko gramov denne, nie 60 ci 70 mg.
Teda ako doplnok vyzivy, nie vitamin C ako liecivo.
Pouzitie vitaminu C ako liecivo je celkom ina zalezitost.
A tam prichadzaju do uvahy aj extremne vysoke davky, tak ako to robia v niektorych nemocniciach, kde vyuzivaju masivne davky vitaminu C ako prostriedok proti otravam, sepsam, rakovinam, a podobne.A dodavanie priamo do zil, nie cez zaludok a creva, ktore by take davky nezniesli(crevna tolerancia)
Obdobne sa to napr robi s ozonom.
Male mnozstvo je vo vzduchu po burke a to nam robi dobre. Vacsie mnozstvo zo smogu nam drazdi pluca. Ale velmi velke mnozstva sa daju dodavat injekcne, tj mimo pluc a su liecive. Samozrejme to by som robil len pod lekarskym dozorom, tj takych lekarov co maju v danom nejake tie skusenosti, nie s lekarmi, ktori o tom ani poriadne nepoculi, ale napriek tomu to odsudzuju....

Medzi tymi dvoma pouzitiami je velky rozdiel, bol by som rad, keby si to ludia, co tu zbytocne utocia konecne uvedomili.

RNG

Vo vigantole v povodnej formule bol vitamin D-2, dnes je D-3. Viac o tejto problematike mozete najst na
www.ajcn.org. Je tam aj hromada linkov na rozne vyskumy. Napriek tomu sa D-2 pouziva este stale v mnohych liekoch a vitaminovych zmesiach, takze si treba davat pozor na to.

acdar

Peto T,

nesmies ale zabudat na to, ze 90% lekarov a odbornikov tvrdi nieco ine, akto tvoji odbornici a lekari. Odpovedi sa nevyhybam, len som si trochu potreboval nervy ukludnit, bo take kraviny, jak tu valate sa daju tazko inde najst. A okrem toho Pauling bral ovela nizsie davky, ako 150g denne a stacilo mu to. Chces teda povedat, ze sa tato tebou uznavana kapacita mylila?