VITAMIN C - A DAVKOVANIE

Príspevok v téme: VITAMIN C - A DAVKOVANIE
bingham

Vitaminy a stopove prvky su velmi dolezite pre zdravy chod ludskeho organizmu v primeranych davkach (rad by som upozornil na slovo v primeranych), ktore si clovek zabezpeci ak ma dostatocny privod RACIONALNEJ VYZIVY

Vitamin C (kyselina askorbova) patri do skupiny vo vode rozpustnych, posilnuje imunitny system, pomaha pri vyvoji zubov, kosti, podporuje vstrebavanie zeleza, pomaha udrzat zdravu kozu

DENNA ODPORUCANA DAVKA JE pre dospelych 100mg a pre deti starsie ako 3 roky 45mg

Samozrejme ze davka sa moze aj zvysit podla potreby - horna hranica je 1000mg

HYPERVITAMINOZA sa prejavuje narusenym vstrebavanim medi a selenu, sposobuje zaludocne problemy ako hnacka, nafukovanie a u vnimavych jedincov aj oblickove kamene( najma u ludi ktori maju sklony k tvorbe oxalatovych kamenov), poruchy spanku, bolesti hlavy, velmi vysoke davky by sa nemali podavat tarchavym zenam

Na zaver by som rad povedal ze som sa umyselne zameral najma na vedlajsie ucinky, vzhladom na niekorych prispievatelov ktory uvadzaju davky az 80g - co je zatial cista hypoteza ktora sa zaklada na experimentovani a jej vysledky o uspesnosti(ak vobec budu) sa ukazu az v buducnosti
------------------
www.zdravie.sk Vitamín C a megaskorbická liečba - zabudnutý poklad

Peto T

radca: Lekár so skúsenosťami s liečbou cca 25000 pacientov. Robert F. Cathcart, M.D. Vitamin C, titrating to bowel tolerance, anascorbemia, and acute induced scurvy. Med Hypotheses. 1981 Nov;7(11):1359-76. PMID: 7321921.

Plus ďalší lekári s podobnými skúsenosťami, napr. Frederick R. Klenner, B.S., M.S., M.D., F.C.C.P., A.A.F.P. Significance of high daily intake of ascorbic acid in preventive medicine. J. Int. Acad. Prev. Med., 1974;1:45-49.

Peto T

radca: Pri chrípke, ak sa už rozvinula, sa môžu účinné dávky vyšplhať až na vyše 150 gramov vitamínu C denne. Prezradíš nám, koľko si užíval Ty?

acdar

Damian,

kedze som neuviedol, ake vysoke davky som uzival, tak sa neda povedat, ci boli dostatocne, alebo nedostatocne, to da jednoduchy sedliacky rozum. To, co si napisal si ale dost protireci s tym, co tu doteraz uvadzali ini zastancovia megadavok vitaminu C.

damian

Acdar, chripka, ako iste vies, je virus, nie len nejaka bakterialna infekcia. Pri virusoch su potrebne velmi vysoke davky a najlepsie IM alebo IV. Nielenze si neuzival IM/IV, ale z toho, ako pises, som si isty, ze si neuzival ani dostatocne vysoke oralne davky. Niet sa teda comu divit, ak Ti vit C na chripku nepomohol.

acdar

Peto T,

to , co si napisal, plati len v pripade, ze niekomu megadavky vitaminu C pomahaju. Mne pri chripke nepomahali a nepomahaju a neexistuje dovod preco by som ich ja, alebo niekto iny mal brat, pretoze na to neexistuje ziadny dobry dokaz. To,ze sa vitamin C neda patentovat, este neznamena, ze z neho nema nikto zisky. Nie je velky rozdiel, ked lekaren preda jeden liek za 30EUR a 1000 vitaminov C za 2 EURA za mesiac. Zisk moze byt uplne rovnaky.

Peto T

radca: Ale asi vidíš ten rozdiel, že vitamín C nie je patentovateľný a vyrába ho plno firiem po svete, máš na výber, keď sa Ti zdá drahý, ideš ku konkurencii.

U patentovaných syntetických liekov máš smolu, zarába na tom 25 rokov jediná firma.

Pritom pri vitamíne C začneš cítiť výsledky prakticky okamžite, aj keď niektoré choroby sa musia dlhšie liečiť, lebo keby si prestal, tak sa vrátia.

Ale napríklad nemusíš chrípku 7 dní maródovať, pretože v lepšom prípade ju zrušíš céčkom hneď v prvý deň, alebo je za 2 dni po nej, a môžeš normálne fungovať. Mne to už teda ušetrilo podstatne viac peňazí (za antibiotiká, mukolytiká, strata zárobku apod), než som do toho investoval.