VITAMIN C - A DAVKOVANIE

Príspevok v téme: VITAMIN C - A DAVKOVANIE
bingham

Vitaminy a stopove prvky su velmi dolezite pre zdravy chod ludskeho organizmu v primeranych davkach (rad by som upozornil na slovo v primeranych), ktore si clovek zabezpeci ak ma dostatocny privod RACIONALNEJ VYZIVY

Vitamin C (kyselina askorbova) patri do skupiny vo vode rozpustnych, posilnuje imunitny system, pomaha pri vyvoji zubov, kosti, podporuje vstrebavanie zeleza, pomaha udrzat zdravu kozu

DENNA ODPORUCANA DAVKA JE pre dospelych 100mg a pre deti starsie ako 3 roky 45mg

Samozrejme ze davka sa moze aj zvysit podla potreby - horna hranica je 1000mg

HYPERVITAMINOZA sa prejavuje narusenym vstrebavanim medi a selenu, sposobuje zaludocne problemy ako hnacka, nafukovanie a u vnimavych jedincov aj oblickove kamene( najma u ludi ktori maju sklony k tvorbe oxalatovych kamenov), poruchy spanku, bolesti hlavy, velmi vysoke davky by sa nemali podavat tarchavym zenam

Na zaver by som rad povedal ze som sa umyselne zameral najma na vedlajsie ucinky, vzhladom na niekorych prispievatelov ktory uvadzaju davky az 80g - co je zatial cista hypoteza ktora sa zaklada na experimentovani a jej vysledky o uspesnosti(ak vobec budu) sa ukazu az v buducnosti
------------------
www.zdravie.sk Vitamín C a megaskorbická liečba - zabudnutý poklad

Peto T

Meg: Celaskon obsahuje dosť veľa zbytočných súčastí. Lepší je čistý, kvalitný vitamín C.

Ale k otázke - pri celiakii by mohol byť problém so vstrebávaním, takže by som povedal, užívať často malé dávky, vo forme minerálnych askorbátov.

Špeciálne o celiakii a vitC nemám informácie, ale viem, že vitC dokáže zmierniť príznaky alergií a autoimunitných ochorení. Takže hypoteticky by mohol to isté urobiť aj pri celiakii. Pri alergiách ide o dávky až do 12g denne (rozdelené, samozrejme).

Môj názor je, že za dostatku vitamínu C alergia nemusela vôbec vzniknúť. Ale keď už nastala, vitamín C ju nevylieči, v najlepšom prípade zmierni.

Podľa môjho názoru je celiakia dôsledkom očkovania. Pozri rizikaockovania.sk

Peto T

Takže ak si niekto myslí, že medicína predsa nemôže byť tak dlho mimo, tak je tu jeden príklad za všetky, že môže, a existuje zopár ďalších príkladov, že to dokonca robí často.

Potom príde nejaký prof. Pauling, ktorý asi má dačo v hlave keď dostal 2 Nobelove ceny, založil modernú chémiu, biochémiu a kvantovú chémiu. A on má tú trúfalosť, BEZ LEKÁRSKEHO TITULU povedať: srdcovocievne ochorenia sú deficientného charakteru a dá sa im jednoducho predísť dostatkom vitamínu C.

Čo sa udeje po takomto vyhlásení človeka, ktorý zjavne mal doteraz svetu čo povedať?

Rozbehne sa horúčkovitý výskum, aby overil túto jednoduchú teóriu, ktorá ak je pravdivá, môže zabrániť miliónom predčasných úmrtí?

Nie. Nikto sa neunúva skúmať. Nič! Dokonca až ako keby sa báli, že možno naozaj má pravdu.

Čo by si ľudia pomysleli, že sme na niečo také jednoduché neprišli za storočie? A čo by povedali, keby sa dozvedeli, že túto teóriu nám pošepkal už pred 70 rokmi istý McCormick, a ani vtedy sme neráčili počúvať.

Radšej sa hrajme ďalej na slepú babu a tvárme sa, že sme o Paulingovi nikdy nepočuli. Nakoniec, všetky tie lieky na cholesterol, na tlak, sa veľmi dobre predávajú...

Peto T

Ja teda neviem, či je rakovina banálne ochorenie.

Ale viem, že keď vedci už toľko desaťročí vykazujú činnosť a zatiaľ na nič neprišli, tak buď sú totálne mimo, alebo to robia naschvál.

Za ten čas iné odvetvia vedy a techniky urobili neuveriteľný pokrok, a onkológia ešte stále nevie, prečo vzniká rakovina, a nevie, ako ju liečiť - ponúka v štandardných postupoch to isté, ako po WWII: páliť, rezať, tráviť. Toto už sa nedá zvaliť ani na nešikovnosť, ani na nedostatok šťastia. Mne to pripadá, že sú jednoducho mimo. Ja síce "pravdu o rakovine" nepoznám, mám len zopár domnienok, ale nie je možné, aby pri toľkom výskume a toľkých peniazoch nikto nič hodnotného nevymyslel.

Uvedomte si, že za ten čas má každá búdka elektrinu a pomaly aj Internet, boli sme (vraj) na Mesiaci, rozbili atóm, rozprávame sa s ľuďmi na druhej strane zemegule, vytvárame nanorobotov, staviame nadzvukové lietadlá.

A nenechajte sa oklamať tamtamami raz za čas, že medicína "objavila nádejný liek proti rakovine". Toho tu už bolo, a nakoniec nikdy nič z toho. Nakoniec je tu vždy len rafinovanejší jed a presnejšie "rádio".

Takže som celkom náchylný uveriť tvrdeniu, že ide v princípe o ľahko predchádzateľné, a ktovie, možno aj ľahko liečiteľné ochorenie, ale biznis okolo neho je prílš výnosný a neprospelo by mu, keby to presiaklo. Konšpirácia? Možno. Ale ľudia už kvôli peniazom urobili väčšie zverstvá.

O tom, že je to vôbec možné, ma presvedčila história skorbutu. Medicína slávnostne odhalila prevenciu a liečbu skorbutu až cca 400 rokov po tom, čo jeho prevencia a liečba bola verejne odhalená, a 300 rokov po tom, čo sa námorníci pred skorbutom bežne chránili aj liečili, pomocou celkom obyčajných citrónov! Len medicínske kapacity donekonečna viedli svoje vznešené rozpravy, hrali sa na slepú babu, a skorbut bol oficiálne "záhadný a neliečiteľný".

Meg

CO si myslite o vitaminu C pri ochoreni na celiakiu. Mame ju v rodine a rad by som pocul vase nazory. Brat askorbat pravidelne? A v akej podobe -tabletovy,praskovy esterovany alebo aky a ci vobec ho brat. Ked ano kolko. Plati C na tuto chorobu? Dakujem za odpovede.

ojka

karioll prepaaač (: ja som tu aj tak bola asi len do tej štvrtej, ale už tu bol "nočný" kľud, tak som to vzdala aj ja,keď tu bolo fakt tichúúúčko (: No k šťastiu a dobremu spanku mi to fakt nepridalo (: Ale má to aj nejaké pozitívum:aspon si sa ty dobre vyspal (; teda dúfam...

karioll2

ojka,bingham
tak to ste mi pekne spriaznene duse,tak ja to tu zapichnem,lebo ziadna aktivita a vy si tu vypisujete do rana bezomna?