hlupe otazky okolo porodu

Príspevok v téme: hlupe otazky okolo porodu
bublik

mam ich dost a su strasne hlupe, preto sa ich pytam tu, prosim o pochopenie, som strasne nervozny clovek a potrebujem byt vzdy na vsetko stopercentne pripravena, inak som nervozna ze neviem co ma caka. tak teda:
ked porodim, budem moct mat potom nohavicky? viem ze sa daju kupit dake speci sietovane, ale ja mam doma dost starych volnych, ktorych sa rada zbavim, mozem mat aj take?
ked mi daju klistyr, budu to robit v sprche? nebudem potom zanechavat nejake stopy?
ked budem rodit daju mi na to nemocnicnu koselu, alebo budem mat svoju vlastnu? po porode budem mat babatko stale pri sebe?
naucia ma v porodnici kojit, prebalovat a kupat?
momentalne mi nic viac nenapada, ale isto sem este daco dopisem, zatial budem vdacna za akekolvek odpovede.

janula23

No najradšej by boli,keby sme nohavičky nemali vôbec a chodili len s vložkou medzi nohami.Asi aby to nezdržovalo pri vizite.A pozerali mi aj dole,kontrolujú množstvo krvi.Vložky som mala aj kupované v lekárni aj lepiace.Plienok som mala tuším jeden balík a niečo som niesla i domov.

bublik

este vlozky, mam si kupit v lekarni nelepiace, ci mozem mat aj obycajne lepiace z drogerie? ja budem rodit v BB, len pre informaciu.
v zozname mi tiez pisu, ze si mam priniest jednorazove plienky pre babatko... ale kolko uz nenapisali.

levicaaaaa

janula23: ja nechápem, prečo lekárom vadilo, že si mala nohavičky, ak ti rezali brucho... na čo ti pozerali "šušku" ?

janula23

Ahoj,tak ja Ti môžem napísať len svoje skúsenosti,určite to všetko závisí aj od konkrétnej pôrodnice.Ja som rodila v Nitre,pred 2,5rokom,takže sa určite nejaké veci zmenili.Rodila som cisárskym,tak košeľu som mala zelenú,čo býva pri operáciách.Malú som na izbu dostala až na tretí deň,ale ženy čo rodili normálne ich dostali po pár hodinách.Nohavičky som mala tie kupované,aj to som ich pred vizitou musela vyzliecť,lebo doktorom sa to nepáčilo.Čo sa týka starostlivosti o bábo,tak nám ukázali kúpanie,prebaľovanie a kojenie.Ale nemusíš sa báť,veľa vecí budeš vedieť automaticky.A klistír mi dávali na koze a potom som bola na vzdychárni,blízko WC a sprchy,tak to bolo v pohode.Ak Ťa ešte niečo zaujíma,napíš.

dd

bublik, ja som po porode mala normalne klasicke bavlnene nohavicky..lepsie mi bolo v nich, skusila som aj tie jednorazovky, ale mne to akosi bolo nepohodlne, tak som tiez bola v takych starsich cisto bavlnenych..lepsie som sa s nimi citila a bavlna si myslim ze v takom pripade je v pohode, ale nejake umelinove by som si hned po porode nedala..
pri klystire som lezala na boku, musela som vydrzat lezat cca 10min..bolo to dost narocne, ale dalo sa to zvladnut..ked uz ubehlo tych 10 min., opatrne som sa zdvihla, meter od lehatka na ktorom som lezala bolo wc, takze aj to som zvladla bez problemov :)
pri porode som mala nemocnicnu koselu, az ked som bola potom uz na izbe, niekolko hodin po porode, som sa prezliekla do svojej..
a prebalovanie a kupanie Vam v porodnici urcite budu ukazovat..s dojcenim je to ale take vselijake..mne to nikto neukazoval, mala som toho ale dost nastudovane a tak sa mi to podarilo zvladnut aj samej..inak by som Ti este poradila, ak nemas, do vybavy do porodnice taku masticku, vola sa cicaderma(cita sa tusim cikaderma) je to na bolave bradavky po porode,ked si budu zvykat na dojcenie, mne vyborne pomohla!