dá sa skrivená chrbtica narovnať ??

Príspevok v téme: dá sa skrivená chrbtica narovnať ??
pomooc

dobry den mam 17 rokov a strasne ma bolieva chrbat ma tvar pismena S a chodim aj na rehabilitacie a cvicim kazdy vecer a vydila som aj stolicku za fitloptu a v skole sa snazim rovno sediet a chcela som sa spytat ci by sa s tym dalo este nieco robit napiklad nejakymi cvikmi alebo hocico myslite ze sa da este narovnat ?? dakujem

karioll2

s krivou chrbticou neurobis nic,treba len poctivo cvicit ako ti ukazali na rehabilitacii,aby ju svaly drzali na mieste

jajkafr

to poznám preto som ti napísala. Ja zas necvičím nechce sa mi :( som strašne lenivá čo sa toho týka a robím zle sama sebe. Keď som bola na liečení a cvičila som každý deň pravidelne s rehabilitačnými sestrami normálne som bola sama zo seba prekvapená ako chodím vystretá a tiež ma chrbtica bolela menej.
Ortopéd mi tiež odporučil plávanie. Povedal, že keď budem pravidelne cvičiť, plávať a venovať sa športu budem k nemu chodiť menej lebo bolesti chrbtice nebudem mať.
Tiež mi predpísal lieky od bolesti, ktoré užívam iba vtedy keď mám také bolesti, že už neviem čo so sebou. Inak raz ročne užívam arthrostop 3mesiace 2xdenne 1 tabletku odporučil mi to ortopéd, ale či to zaberá neviem :(

pomooc

no sak ja sa snazim si davat pozor a kazdy den cvicim aspon hodinku kedze mam ochabnte svalstvo ..... praveze lekar mi povedal ze ju mam krivu jak paragraf xDD ale aj ma strasne bolieva dokonca aj ked iba stojim :(

jajkafr

ahoj...
ak budeš cvičiť poctivo cviky na posilnenie chrbtového a brušného svalstva držanie tela sa ti upraví, ale cvičiť musíš stále a tiež si musíš uvedomovať to, ako držíš chrbticu. to, že si vyhodila stoličku a sedíš na fitlopte je rozumné tak sa aspoň nemáš šancu dokriviť ako paragraf keď sedíš za pc alebo pri stole :)