je niekto,alebo bol niekto uz vyse 2 rokoch mimo sk a nevedel stale po anglicky?

zuzula11

Ja som zila 4 roky v USA, ale ako ucitelka AJ som s jazykom problem nemala. Ucila som tam v jednej jazykovej skole, kde mi jedneho dna prisiel Cech, ktory bol 5ty rok v USA a nevedel po anglicky ... Pravda je taka, ze pokial nekomunikujes v cudzom jazyku, nenaucis sa ho. Vela Slovakov sa vrati zo zahranicia s dobrou polstinou, nie anglictinou ... Viem, ze nemas cas na skolu, ale skus si aspon najst niekoho, s kym budes speakovat - inac sa na teba nenalepi nic... Mimochodom, mala som ziakov, ktori rovno z prace chodili ku mne na kurzy - doma sa sice neucili, ale skola im dala aspon nieco. Ak si myslis, ze budes AJ potrebovat v buducnosti, daj sa na kurz ...

mellinda

Pokial si v prostredi, kde sa anglicky nehovori, napriek tomu, ze v tej krajine je angl. uradnym jazykom, a nevies anglicky, je to uplne normalne. Jazyk sa predsa nenaucis zo vzduchu, ale prave z komunikacie s natives. Moja sesternica je podobny pripad ako ty. Tiez bola v Anglicku dlhu dobu, ale anglicky sa nenaucila prave z dovodu, ze s anglicanmi bola v styku minimalne.