Lumbálna punkcia v rámci diff.Dg. Skleróza multiplex

Príspevok v téme: Lumbálna punkcia v rámci diff.Dg. Skleróza multiplex
Lubosh

Čauko, už dlhšiu dobu mám neurolog.problémy, no podstatné je, že z vyšetrení, kt. mi robili mám pozitívne jedine evokované potenciály, a to konkrt. Patologický nález VEP. Neurologička tvrdí, že mi na to nepomôže nič, už neužívam ani lieky. Povedala, že patologickým nálezom VEP sa začína Skleróza multiplex, no na to, aby sa zistilo, či je to naozaj SM, mi musia urobiť Lumbálnu punkciu. Ja som to nateraz odmietol. Mám obavy. Myslím, že akýkoľvek zásah do chrbtice je riskantný a ja nechcem skončiť ochrnutý. Neurologička tvrdila, že to nie je riskantné, vraj sa do robí bežne, akurát ide o to, že by som musel byť hospitalizovaný a môže sa stať, že sa mi stav po odbere likvoru zhorší. Teraz to teda nemusím podstúpiť, keď nechcem, no ak sa v budúcnosti stav zhorší, iná možnosť vraj nebude. Moje obavy pramenia najmä zo skutočnosti, aké úbohé a bez úrovne je zdravotníctvo na SR, a konkrt. v mojom prípade by mi Lumbálnu punkciu robili v Žiline. Ten, kto sa dostane do nemocnice v Žiline, ten skončí veľmi zle. Viem o čom hovorím. Poznám toľko ľudí, čo museli byť hospitalizovaní v Žiline a sú na tom zle, alebo už nie sú. Čo si o tom myslíte? Má niekto skúsenosti s Lumbálnou punkciou alebo so sklerózou multiplex? Ďakujem za príspevky.

tina78

ja mam to iste, aj mne robili kvoli sm lumbalku v povazskej, len si to daj spravit, pri lumbalke ti nic neumrtvia ani ta neuspia takze budes vsetko vnimat preto tam je mensie aj riziko, nemas mat preco strach, byt tebou tak si to dam spravit, ja to mam tiez za sebou a nebolo to take hrozne...
drzim palce