Stres, trema, starch v skole

Príspevok v téme: Stres, trema, starch v skole
leona7002321

Skola ma dokaze fakt strasne stresovat . Hoci som uz v poslednom rocniku na strednej . Poctivo sa ucim vsetko co treba no aj tak mam pocit ze to neviem aj ked si to prejdem . Ked profesor ide skusat ja mam pocit ze mi srdce vyleti z koze. Dostavim sa pred tabulu a totalne z tej tremy a strachu horim . Lebo citim taky stres, ze mi stupne tlak . Uz to trva roky , myslim ze by som s tym mala daco robit. Lebo ja ako keby od kazdej odpovedi zavisi moj zivot sa chovam . Ostatni spoluziac su pred tabulovu alebo ked hovoria z miesta v pohode a ja uz citim uplne teplo ked mam hovorit alebo sa prejavit. Stava sa mi to len v skole!!!! Akonahle sa mi vyucpvanie skonci opadne zo mna to hnusne napatie a uz som aj v pohode ani nie som cervena. Dost ma to stve lebo to vyzera blbo a nechcem to .. L( Vzdy si poviem ze uz to bude fajn , ved som sa to ucila. No u mna to je proste reflex ze ked hovorim nieco v skole som cervena. Len v skole!!! Preco?? L( Je to dost ponizujuce... byt taaka ..
Nie je to niekto taky podobny????

modroocka333

pisala som o tom zlozeni uz raz, trosku davnejsie, neviem ci si to nenasla alebo co :) ale tak nevadi, rada ti to zopakujem, ak ti to pomoze :) obsahuje zinok, b vitaminy, jod :) a prave kombinacia tychto vitaminov ma vplyv na zvladanie aj stresovych situacii, vplyvaju aj na imunitu aj na sustredenie, no je toho kopa a je to podla mna super :)

sticka

prosim ta modroocka bola by si taka zlata a napisala by si mi o tom zlozeni viac? lebo si napisala, ze ma kvalitne zlozenie avsak neviem celkom co si mam pod tym predstavit, tak ak ta tym neotravujem :)

vandapanda

potrebne mnozstvo to bol moj problem, ze som si myslela pred istym casom, ze vitaminy staci davat sporadicky, no opak je pravdou!

jancovka

LorQa myslím, že nik z nás nechce mať doma utrápené alebo vystresované dieťatko :) Príjemný stres je jedna vec, ale stres a strach zo školy to je iné :/

modroocka333

pre niekoho je to prirodzene, no pre niekoho zase nie, niekto ocakava, ze tie zmeny k lepsiemu pridu hned a zaraz, no ono to tak nefunguje, lebo tiez tie vitaminy to trva, kym v tele sa dosiahne ta potrebna hranica alebo to potrebne mnozstvo alebo akoby som to nazvala :)
a tiez zase je podstatne aj to, ze co sa uziva, napriklad slonIQ s ktorym mame my doma skusenost ma kvalitne zlozenie, pri ktorom vidiet vysledky ak sa berie dlhodobo :)

hirta

mne sa to nezdá, že dlho, ale skoro ako som písala, myslela som, že by to mohlo trvať ešte dlhšie, zmeny neprídu za chvíľu, to je podľa mňa prirodzené, no nie??

lorQa

Niečo na tom je pravdy, to áno to súhlasím s tebou. Ale čo už s tým. Podstatné je aby sme si teda aspoň detičky odsledovali. Aby sme im dali všetko, aby neprežívali nejaké stresy, alebo respektíve aby lepšie sa im podarilo zvládať stresové situácie. Lebo to budú potrebovať v živote :)

patrisienka

Hej lorQa my vieme povedat, ale tiez mam taky pocit, ze jestvuje velmi vela ludi, co aj vedia povedat a nepovedia, lebo maju strach? Lebo nechcu to riesit? A sem tam ozaj sme aj my dospeli jak tie deti :/

jancovka

Takže radšej počas celého roka akoby sme to mali nejako kúskovať tie vitamíny, že raz dáme, raz nedáme. Toto som chcela vedieť, reku tie čo máte s nimi skúsenosti aby ste mi to dali na pravú mieru, lebo v týchto veciach mám ja po pravde trošku guľáš :)