Stres, trema, starch v skole

Príspevok v téme: Stres, trema, starch v skole
leona7002321

Skola ma dokaze fakt strasne stresovat . Hoci som uz v poslednom rocniku na strednej . Poctivo sa ucim vsetko co treba no aj tak mam pocit ze to neviem aj ked si to prejdem . Ked profesor ide skusat ja mam pocit ze mi srdce vyleti z koze. Dostavim sa pred tabulu a totalne z tej tremy a strachu horim . Lebo citim taky stres, ze mi stupne tlak . Uz to trva roky , myslim ze by som s tym mala daco robit. Lebo ja ako keby od kazdej odpovedi zavisi moj zivot sa chovam . Ostatni spoluziac su pred tabulovu alebo ked hovoria z miesta v pohode a ja uz citim uplne teplo ked mam hovorit alebo sa prejavit. Stava sa mi to len v skole!!!! Akonahle sa mi vyucpvanie skonci opadne zo mna to hnusne napatie a uz som aj v pohode ani nie som cervena. Dost ma to stve lebo to vyzera blbo a nechcem to .. L( Vzdy si poviem ze uz to bude fajn , ved som sa to ucila. No u mna to je proste reflex ze ked hovorim nieco v skole som cervena. Len v skole!!! Preco?? L( Je to dost ponizujuce... byt taaka ..
Nie je to niekto taky podobny????

wudia

Pytam sa z dovodu, ze ci nie je dobre dat detom este cas nejaky mesiac alebo tak, ze ci sa nieco nezmeni, ci sa to nejako same nespravi, to ma zaujima, s cim ste sa stretli alebo nestretli :/

Mladka78

hamula to je pravdou, len niekedy mame dost svojich povinnosti. Pracovnych. V domacnosti a podobne. A tym padom sa stane, ze niektori to nejako prehliadame, nevenujeme tomu pozornost a preberieme sa az ked uz je za pat dvanast

modroocka333

ked problem nastane uz tak skoro, uz pri nastupe do skoly, tak je na mieste venovat tomu pozornost hned, uz na zaciatku to podchytit, zacat s tym nieco robit, rozpravat sa o tom :)

wudia

Riesili ste toto uz u deti ked este len do skoly nastupili? Myslim, ze hned od zaciatku, ked deti zacali s placom chodit domov?

vandapanda

citruska plne si to uvedomujem, myslim, ze by som bola naivna, keby som si myslela, ze vitaminy staci davat raz za cas, to zase uz mam prehlad, uz mam iste skusenosti, kedze uz nejaky ten cas na tomto svete zijem, ze bez pravidelnosti nejde nist :)

hamula

Mladka, len to potom je problém toho človeka, že to berie na ľahkú váhu. Poznáme si deti, teda mali by sme si ich poznať a vedieť kedy je čo pravda, no nie?

Mladka78

lorQa to tiez nie je jednoduche, to tiez ti musim dat za pravdu, ale tak myslim, ze kazda si uz svoje dieta pozname, ze uz priblizne vieme, kedy ako reaguje. Kedy ma problem ozaj a kedy len nieco na nas skusa, no nie? Len myslim, ze velmi by nas mrzelo keby sme nieco zanedbali, keby dieta chodilo nestastne a my by sme to nechali len tak

citruska

vandapanda o toto ide - len pravidelne uzivanie vitaminov moze priniest vysledky a moze ovplyvnit aj strach zo skoly, aj stres aj vsetky tieto problemy, len tiez musime vcas zakrocit :)

Mladka78

lorQa to ani netvrdim, to teda nie, treba vediet nejako odhadnut tu mieru. Ale zase som nazoru, ze problemy zanedbavat netreba. Su ludia, ktori casto mavnu rukou napriklad aj nad tym, ze dieta nechce ist do skoly. Dobre ked sa to stane raz, tak je to mozno skrz pisomku, z trucu alebo neviem. Ale ked sa to deje pravidelne, ze sa to opakuje, tak evidentne niekde problem bude a nie je to len tak