chorobná KONTROLA

Príspevok v téme: chorobná KONTROLA
Ľudka

ahojte...
Moj problem spočíva v tom, že vždy všetko prehnane niekoľkokrát skontrolujem,či už sa jedná o zavreté vodovodné kohútiky,dvere, chladničku, no najmä o plyn. Pri týchto úkonoch si musím nechať rezervu aspoň 5 minút, keď niekam ochádzam z domu. Som schopná opäť odomknúť byt a opäť všetko nanovo poporiadku skontrolovať. Pri šporáku si hovorím "pozri všetko je vypnuté, všetko je OK" len čo sa obujem, idem si to ešte overiť. Kontrolujem veci ešte aj po rodičoch a súrodencoch. Spím ...zobudím sa na to, že niekto bol v kuchyni - okamžite idem skontrolovať, či niečo netečie, nesyči a pod. Viem, že to nieje v poriadku a ze to nie je normalne, ale ja to jednoducho musim robiť. Chcem sa toho zbaviť, ale neviem ako. POMOŽTE MI prosim... ĎAKUJEM

alfa

ide o klasicky priznak obsedantnej-nutkavej psychozy. bohuzial, tato choroba patri jednoznacne do ruk psychiatra, inak sa to bude casom len zhorsovat do takej miery, ze nebudes moct normalne fungovat...nehanbi sa, nie si s tym sama, vo vlastnom zaujme sa objednaj k psychiatrovi. drzim palce!