jazyk

lilianna

Pišta Ta kombinácia žihlavy a mäta vidíš to by ma nenapadlo takto ochutiť.SUPER!!! Milujem aj medovku s citronom a troškou medu Tiež mám rada sypané čaje. Najlepšie keď ídem cez rok do prírody a bylinky si nazbieram Ja si niekedy robim tento čaj na prečistenie organizmu: Do veľkej šálky dam trochu z týchto byliniek : praslička, skorocel.nechtík ,rebríček Je to síce horké ale sa cítim potom svieža to pijem miesto kávy. Dobra je aj mrkvová šťava s petržlenovou a cviklovou
Ak si chceš pochutiť na čaji daj si do šálky trochu bazy čiernej,lipu a listy z ríbezle čiernej+trochu medu Je to super!
Ak poznáš eštš niejaké kombinácie napíš.
Inak díky za dobrú radu Pripojte sa aj ostatní papa :)

lilianna

Pišta Ta kombinácia žihlavy a mäta vidíš to by ma nenapadlo takto ochutiť.SUPER!!! Milujem aj medovku s citronom a troškou medu Tiež mám rada sypané čaje. Najlepšie keď ídem cez rok do prírody a bylinky si nazbieram Ja si niekedy robim tento čaj na prečistenie organizmu: Do veľkej šálky dam trochu z týchto byliniek : praslička, skorocel.nechtík ,rebríček Je to síce horké ale sa cítim potom svieža to pijem miesto kávy. Dobra je aj mrkvová šťava s petržlenovou a cviklovou
Ak si chceš pochutiť na čaji daj si do šálky trochu bazy čiernej,lipu a listy z ríbezle čiernej+trochu medu Je to super!
Ak poznáš eštš niejaké kombinácie napíš.
Inak díky za dobrú radu Pripojte sa aj ostatní papa :)

pišta

Danica, na začiatok na tie pupáčiky skús obyčajný B-komplex. Ak ťa to ale veľmi znepokojuje (páli a pod.), vyhľadaj lekára.
Lekár pozrie a povie (možno): "dajte si čistiaci čaj!" : -))
Ale ak treba, možno ti poradí aj niečo iné.

pišta

1. Základ je žihľavový čaj , najlepšie z domácej, ale ak nie je iná, tak aj z lekárne. Pije sa 3 x denne čerstvo pripravený, cca 1,5-2 dcl, mierne teplá. Kvôli zlepšeniu chuti aj polahody v žalúdku, sa môže dodať štipku mäťy. Pije sa nalačno, najneskôr pol hodiny pre jedlom. Toto aplikovať cca 2 týždne. Pozor pri ochoreniach obličiek a močového mechúra, konzultovať s lekárom!

1.čaj s názvom, ktorý nikoho nenechá na pochybách, o čo vlastne ide :) „Čistiaci čaj“, dostať ho bežne v obchodoch, okrem žihľavy obsahuje aj prasličku roľnú ako ďalšiu hlavnú ingredienciu + ďalšie...Malinká nevýoda (?), nie je sypaný ale v sáčkoch a má trošku v sebe fruktózy... Tento čaj okrem čistiacich účinkov pozitívne pôsobí na celkový pocit energie v tele. Používanie podobné, ako pri žihľavovom čaji..

Čajov je viacero, možno sa pripojí Broňka, Alternatíva...
Pitie čistiacich čajov doprevádzať miernymi aeróbnymi aktivitami a vynechať ťažké jedlá, najmä s tukmi, ktoré sú tepelne spracované.
Ide jar, všetkým nám pomôže očistiť telá aj mysle :-)))

liliana

čau Stanka Nooo, o tomto som ešte nepočula, je to celkom zaujímavé možno niekto poradí vďaka za dobrý tip papa:)

stanka ,

ahoj lilianka, prave som citala o sladkovodnej riase-chlorella pyrenoidosa - je dobry detoxikacny prostriedok, silne prebiotikum-crevna mikroflora, zvysuje imunitu, prirodne antibiotikum...mozno aj to by bolo dobre na precistenie. Mna to celkom zaujalo,neviem, ci to maju v lekarni,al. v bio obchodíkoch

pišta

Presne ako píše cinamon.
Energetické dráhy majú svoj "displej" na jazyku, celej tvári aj po tele.
Toto je jedna zo základných diagnostík tradičnej čínskej medicíny a indickej medicíny ájurvédy.
Často ide o obyčajné vnútorné znečistenie orgánov, ktoré sa dá dobrou stravoum , akunpunktúrou (Janík, zapoj sa!!) a na začiatku porúch aj jemnými čistiacimi procedúrami napraviť (napr. bylinné čaje).