posunutie hodiny, v ktoru uzivam HATK

Príspevok v téme: posunutie hodiny, v ktoru uzivam HATK
neskina

Pre baby - chcem si posunut cas uzivania HAK z rana na vecer - posun bude cez 12 hodin, no a napada mi, ze telo bude esi reagovat, akoby som zabudla uzit tabletku (kedze si ju dam tu prvu s takym odstupom) takze mam sa pre istotu prvych 7 dni (uzivania v "novom" case) chranit aj inak? Diky... Chcem to zacat brat tak oddnes - zacinam novy blister.. diky za rady

alzbee

Inak nad tymto som sa aj ja tiez velakrat zamyslala:)) my v podstate pocas 7dnovej pauzy nemame menzes, ale pseudomenzes, kedze ku krvacaniu dochadza kvoli vynechaniu tabliet a nie kvoli tomu, ze by sa vajicko neuhniezdilo...ale na jednom fore mi gynekolog napisal, ze aj ked je to len pseudomenzes, tak aj tak zeny pocas neho nemozu otehotniet..neostava nam nic ine, nez tomu verit :D

neskina

Iank zober si, ze 7 dni bez tabletiek a ochrana trva... Ale jednu tabletku z blistra zabudnes a uz to ide dolu vodou :) Ten system ochrany pocas pauzy stale nechapem (a to beriem HAK rok, cize nie som novacik) - co ma chrani pocas tych 7 dni?

alzbee

Tak v tomto pripade nemusite pouzit kondom, lebo ved si mala pauzu, cize tu neplati pravidlo, ze by si sa mala omeskat o 12hodin s tabletkou, nakolko si ich neuzivala 7dni:)) ale tak vasa vec-len je to podla mna uplne zbytocne minat kondomy :)

neskina

Zacala som novy blister po 7dnovej pauze, ten posun je necelych 12 hodin... cca 11 a pol :) tak som taka nerozhodna v tej otazke inej ochrany, ale myslim, ze ten tyzden to s partnerom prezijeme aj s inymi vymozenostami ochrany :) istota je istota.

alzbee

Ked zacinas novy blister po 7dnovej pauze, tak sa nemusis chranit...ak si ale nemala 7dnovu prestavku a pokracujes hned v brati noveho blistra a tym padom sa oneskoris o viac ako 12hodin, tak sa musis chranit. Teda podla mna...