Rychli rast - uz len 5 rokov zivota

Príspevok v téme: Rychli rast - uz len 5 rokov zivota
burgeno

cau ludia , zacnem tym ze od malicka trpim akousi poruchou rastu , teraz mam 15 rokov a uz meriam 213 cm , vcera som bol na kolacik u babicky a ta sa preriekla , pytala sa nieco ako ze :no co budes robit tych 5 rokov co ti ostava ? a ja som nevedel ocom vyprava tak som sa spytal rodicov a oni mi potvrdily ze im v nemocnici povedaly ze sa dozijem tak 20 rokov
toto ked som pocul tak som skoro spadol zo stolicky....
hovoria ze taky ludia co narastaju do takych rozmerov umieraju dost skoro..
som sa na 4 hodiny zatvoril do izby a plakal som.. aj celu noc som plakal....
hovoria ze sa da podstupit akasi operacia ale na to kaslem z vysoka ..
co by ste robily na mojom mieste

majkaaa

necitala som to cele, takze neviem kto co ti tu poradil, ale mam kamarata ma vysku asi 205 cm a tiez v nejakych 13 rokoch mu predppovedal alebo teda endokrynolog vyratal vysku ze ak bude tak rast ako rastie nejakych 220 cm, ale on bral tie hormony alebo neviem co su to za tabletky na zastavenie rastu ty si nic take nebral? on ma 21 rokov, hrava basketbal a neviem o tom zeby aj on vedel o tom ze uz mu neostava vela casu:)

allan764

Tvoj pribeh ma takmer rozplakal... a hlavne to co si napisal: "hovoria ze sa da podstupit akasi operacia ale na to kaslem z vysoka"

Uvedom si, ze doktor nie je ziaden boh. Mnoho krat sa stalo, ze pacient vyvratil doktorovo tvrdenie. Mnohi ludia sa dokazali vyliecit z nevyliecitelnych chorob. Odporucam ti bojovat za svoj zivot a nepocuvat doktorov. Mnoho inspiracii najdes v knihach "Tajomstvo", "Laska sa rodi v tebe", "Miluj svoj zivot", "Ako sa mať rád". Vsetky tieto tituly si mozes objednat napr. na martinus.sk Nebudes lutovat.

Dufam, ze ta to neurazi, ale velmi sa hnevam na tvojich rodicov a staru mamu.

Nestracaj nadej, budem ti drzat palce.

vlockaa

nekasli na tu operaciu..nie je lahke vzit sa do tvojej situacie, asi by som aj ja najprv rozmyslala, ze sa na to vykaslem a podobne. ale musis zabojovat, ked mas aspon nejaku sancu..

magda40

Nepodcenuj lekarov,tvoja choroba sa vola pravdepodobne gigantizmus a da sa liecit,cim skor tym lepsie,veda ide kazdy rok dopredu. Uvediem priklad z rodiny: Moja pribuzna ako 14 rocna merala 195 cm. Od malicka bola vzdy ovela vyssia ako priemer. Nastastie rodicia s nou pred 3 rokmi navstevovali odbornikov a podarilo sa im nejakou hormonalnou liecbou rast zastavit. Chodi sice castejsie na kontroly k lekarom ale uz nerastie. Hrava basketbal a vobec zo svojej vysky nema mindraky. Tak prosim ta,nezufaj,pozbieraj sa a zameraj sa na to,ze mas zivot pred sebou a urobis vsetko preto,aby si zacal s liecbou a hlavne tlac na rodicov,aby ti v tomto pomohli,hoci to nechapem,ze ti taketo nieco vobec rodina dokazala povedat.Mam syna v tvojom veku a za jeho zdravie by som urobila cokolvek na svete,len aby netrpel. Ty si sa odrazu dostal do krutej reality,kde zrazu stracas bezstarostne detstvo. Tu ti odpovedaju ludia urcite starsi od teba,ktori ti davaju nadej,tak sa jej preboha chyt a nevzdavaj sa.Daj vediet,co ides podniknut,len uz sa nezatvaraj pred svetom . Ved tolko ludi ma rozne diagnozy a bojuju. O tom je zivot.

severanka123

ahoj, ja ti len uvediem príklad z našej rodiny - moja sestra (dnes má 28 rokov) sa narodila s poruchou, ktorú lekári nedokázali ani diagnostikovať, nenašli to v žiadnej encyklopédii a mojej mame povedali, že TO ani neberte domov, to sa nedožije, sú tam ťažké vady fyzické a budú aj psychické..... Dnes má moja sestra 28 rokov, vyštudovala VŠ a študuje ďalej veterinu v UK.... a to jej telo jej úprimne závidím akú má kostru.... takže never lekárom, niekto je radšej pesimista, ale je na tebe ako ďalšie roky prežiješ a čomu budeš veriť.... prajem veľa šťastia....

Petuska B

Žiadny lekár nie je vedma, aby mohol niekomu predpovedať, koľko bude ešte žiť. Mnohým predpovedali 2 týždne života a dožili sa 2 roky, tá 2- jka im síce vyšla ale zvyšok nie :-) Každopádne sa vyser na lekárov aj ich liečenie a vrhni sa na alternatívnu medicínu, ktorá ti život skutočne predĺži a možno aj zachráni. Lekári ťa akurát tak dodrbú, veď mi povedzte čo je to za systém liečby, kde je človek- pacient pokusným králikom a nakoniec aj ten človek- pacient znáša následky nevhodnej liečby. Alternatívna medicína je bez vedľajších účinkov a zaberá síce pomalšie ale naozaj zaberá. Je to tvoj život, osobne keď na niečo ochoriem, tak hľadám na nete niečo o tej chorobe, skúsenosti iných ľudí a rôzne alternatívne metódy, prírodné prípravky atď. Určite sa nespolieham na lekárov a už vôbec nie na liečbu ich liekmi.

papulka1171

burgeno,vydel si tych ludi v televizii ze najvyssi ludia na svete...a urcite mali viac rokov ako 20...Doktori nemusia mat vzdy pravdu tomu never..len si uzivaj zivot ako sa da....:))

crossetdante

Je lahke teoretizovat spoza notebooku, ze co by sme robili...?! Keby sa to mna tykalo ako teba tak iste by som sa dosral hned na mieste. Vystriedal by som asi nejake stadia sebalutosti, placu, pytania sa preco, uzatvaranie zmluvy s Bohom (ze ak ma vyliecis tak...) ale to je asi normalny priebeh. V kazdom pripade by som sa pokusil pozbierat silu v sebe a bojovat. Nekasli na tu operaciu. Vyuzi kazdu moznost ako sa da. Ja viem lahko sa mi to hovori, ale pokusil by som sa...

zuzic

linnda to je niekedy tak. niektori starsi ludia uz ani poriadne nevedia ze povedali taku hlupost. hovori sa ze v starobe sa clovek zacne spravat ako dieta...
burgeno dnes som cely den na teba myslela. podla mna sa to da zvratit. kolki ludia sa dokazali postavit realite a ziju aj ked im hovorili ze umru. hlavne sa nevzdavaj, vzopri sa tomu. uz si si poplakal a teraz zacni zachranovat tvoju situaciu. potrebujes viac informacii, snaz sa zistit co najviac aj o tej operacii, komunikuj aspon cez net, skus sa aj skontaktovat na nete s nejakym lekarom co sa na to specializuje a rozpravajte sa o tom. vie este niekto o tvojej chorobe? myslim kamarati a tak...