Prehnané obavy spojené s trávením

Príspevok v téme: Prehnané obavy spojené s trávením
elly

Ahojte, mám taký dostť zvláštny problém ale už neviem ako ho mám riešiť, preto sem píšem. Už nejakú dobu mám zbytočné obavy a strach spojený s trávením. Týka sa to konkrétne "veľkej" potreby. Mám proste neodpodstatnený strach z toho, že ak nepôjdem na veľkú doma, budem musieť ísť inde a z toho mám strach. Ale tým to nekončí. Potom, keď som niekde, napríklad v škole, začnem mať hrozný strach, že čo ak budem musieť ísť na veľkú, až sa mi z toho začne dať a musím ísť:(... To isté sa mi stáva, napríklad, keď mám ísť vybaviť nejakú dôležitú vec, zažnem myslieť na to, že čo ak...začnem sa báť a príde to...:(...Ja už fakt neviem, čo robiť, nikomu som o svojom probléme nepovedala, iba priateľovi čiastočne...Stále mi to kazí náladu. Ten strach je vlastne z toho, že, čo ak sa mi bude dať a nebude kde a náhodou...alebo, že niekto zistí, že som bola...veď viete...Proste už neviem, ako to riešiť, niekedy sa mi podarí na to nemyslieť, napríklad ak som celý deň doma, je všetko fajn...nemyslím na to...ale už sa mi to stáva skoro každý druhý deň...Nemáte niekto podobné skúsenosti?? Viem, že je to psychického pôvodu, ale neviem ako sa toho zbaviť:( Prosím poraďte:)

elly

sssisssa:
no málokedy je normálna, pretože je to vlastne vyvolané mnou a nieje to ešte podľa mňa poriadne spracované...takže preto...a ty? no tiež mám obavy ak idem niekde s priateľom napr na výlet ale tak s ním ani nie, skôr s niekým iným, lebo pri ňom sa až tak nebojím napr. strápnenia sa...no ale ja stále tomu nechápem...a koľko ľudí, ako tu tak čítam, má podobný problém, a ja že som sama...

sssisssa

ely ked citam co pises poviem ti pravdu ale fakt som netusila ze niekto ma take zmyslanie a take obavy ako ja, tak ako pises v poslednom prispevku ist ku kadernicke presne to mam aj ja, alebo ist nekam von spriatelom kvoli tomu som prestala chodit s nim von na prechadzky otras nieco a to nevie ze je to kvoli niecomu takemu. Vsade kde mam ist myslienky hned na to co ak... a to iste mam aj rano idem aj viac krat na wc. A stolicu mas normalnu alebo ta prehana?

elly

hroza:
tak to, čo si písala je presne môj prípad. tiež, keď niekam idem,motám sa ešte chvíľu po dome a niekedy idem aj na silu, aby som sa poistila, že sa nič nestane ale väčšinou sa aj tak stane. presne tie problémy, kde ísť na záchod mám ako ty. už mám presne omrknuté wc v meste, kde sa dá ísť bez objednania si niečoho, kde si musíš čosi kúpiť, verejné wc atď.dokonca aj keď som v bude, rozmýšľam že, čo keď to na mňa príde, kde vystúpim? a kde je tam wc? hroznéé už...:( ale mne sa to stalo napr aj raz, keď sme išli s priateľom a jeho rodinou na túru. tak proste sme išli a ja som začala myslieť na to, že preboha, čo ak ma začne bolieť brucho a budem musieť na veľkú? preboha, kde tu pôjdem v zasneženom lese? a čo im poviem? a tak brucho začalo bolieť...a prišiel aj známy pocit nutkania...a tak sme sa museli odpojiť a ísť naspäť, čo priateľa dosť nahnevalo a ja som potom aj tak musela utekať do toho lesa...alebo proste, išla som ku kaderníčke a hrozne som sa bála, že čokeď sa mi to stane, keď ma bude akurát farbiť?? čo jej poviem? a čo ak sa nebude dať ísť??alebo cez hodinu nás teraz po novom vraj nemajú púšťať na wc. no hrozná predstava:(...a tak ako na potvoru mi to tiež prichádza práve vtedy...ale tak čo už, snažím sa s tým už nejak prestať, uvidíme...

elly

dnes som napríklad znovu na to myslela a vedela som, že je to psychika, tak som proste na wc nešla ale nezašlo to do takého extrému, že by som musela...takže fajn dnes no :(...uvidíme ďalej..

elly

lara123:

tvoj problém nieje celkom to isté, čo môj...ty máš problémy napríklad s tým, že nezapíjaš jedlo vodou. mne napríklad to vôbec nerobí zle,aj keď, dávam si pozor, aby som nezmixovala niečo, čo by narobilo šarapatu. ale mne to proste príde aj keď celý deň nič nejem, to je jedno...je to len o tých blbých myšlienkach:(

elly

ďakujem vám všetkým za rady a aj za vlastné skúsenosti. som rada, že v tom nie som sama a budem sa snažiť to začať ovládať. ak nie, budem musieť asi navštíviť psychológa.

janííík

suhlasim s gaviotou, plus ti radim, ak sa toho vazne nevies zbavit, a mas to skoro kazdy den a robi ti to problem plnohodnotne zit, navstiv psychologa, alebo psychiatra, take veci niesu sranda, mne sa stavalo kedysi toto iste, ibaze s vracanim , ze som si stale namyslala ze to na mna pride, niekde v buse vonku alebo tak, tak som aj von prestala chodit - radim ti nenechaj sa znicit, chod sa poradit s odbornikmi, kym nieje neskoro

jaja777

ahote:)preve som si precitala vasu diskusiu..vola sa to drazdive crevo...najdete to na googly je tam toho o tom dost!mne zacali tieto iste problemy ked som mala 20..teraz som prisla na system ako to ovladat..je to o psychike..teda treba skludnit mysel..pretoze tieto stavy za zacinaju rychym tepom,dokonca srdce citite az v hlave..preto odporucam budto caje s ukludnujucimi ucinkami(medovka,materina duska)alebo tebletky,samozrejme zacnite prirodnymi ako je persen..uvidite zlapsi sa to ...dievcata drzim vam palce a uvedomte si je vy ste jedine ktore si dokazu pomoct..vy ovladate mysel,nie ona vas!!!!

AdamKrt

slinki:

ano, stolica sa nema zadrziavat, ale ani pustat do gati. Tak je lepsie to niekedy hodinku, ci dve zadrzat a medzi tym vyhladat volne WC, ked je klud...