Voda z vodovodu

Príspevok v téme: Voda z vodovodu
sibe im?

www.zdravie.sk

Len nevzdelany kreten moze propagovat pitie vody z vodovodu bez instrukcii, kedy sa ta voda moze pit. Preco nikde nenapisu, ze chlor je skodlivy a treba pockat, kym sa z vody odpari? Preco nenapisu, ze ak sa do tela prijima anorganicky chlor, tak sa usadza v tkanivach a sposobuje poskodenie, moze posobit ako volny radikal a pod???

RNG

kariol, prosim, nerozsiruj tu bludy, tema na destilovanu vodu tu bola spomenuta uz mnohokrat, ja osobne pijem destilovanu vodu uz najmenej 20 rokov, tak isto miliony druhych ludi, co piju destilovanu a reverzne osmoticku vodu a sme tu.
Mineraly, nachadzajuce sa vo vode znizuju trosticku osmoticky "sok" ale zatial som ho nikdy nepozoroval. Voda je nevyhnutna pre organizmus ako rozpustidlo a destilovana je o malicko lepsie rozpustidlo, hlavne ked sa porovnava so silne mineralizovanymi vodami. Kto ma problemy s osmotickym sokom, moze si vodu jemne prichutit pridanim malicko ovocnych stiav alebo urobit slaby caj.
Cistota vody z vodovodu je okolo 50 az 120 ppm(mg na liter) roznych soli.
Reverzna osmoticka voda, co sa pouziva v dialyzach na premyvanie tela je medzi 5 az 15 ppm a destilovana je od 0.5 do 2 ppm, cize vo vode, pokial nie je silne mineralizovana je tych soli celkove velmi malo.
Silne mineralizovane vody neodporucam pit vo vacsich mnozstvach, lebo tak, ako vytvaraju usadeniny na kohutikoch a flasiach, vytvaraju kamene a usadeniny aj v tele

acdar

Jopal,

najzdravsia na pitie je obzcajna voda bez chloru. Potvrdzuju to miliony rokov pitia tejto vody, clovekom, zvieratami a rstlinami bez vedlajsich ucinkov na zdravie.

kaciatko7

karioll, nezatazuj sa reagovanim na moje prispevky, strata casu, moj nazor nezmenis, chod radsej niekomu poradit, uz urcite niekto ocakava tvoje super odborne rady.
okrem toho, a to je posledne, co si dam namahu ti napisat, uvedom si, ze keby si ma vo svojich prispevkoch neurazal a nenadaval mi, nemala by som dovod pisat na pripomienky. keby som ta urazila ja, spravis to iste. je to tvoja vina, nie moja. mal si sa spravat slusne a k tomuto by nedoslo. tot vsjo.

H2o

my cela rodina, vratane mojich deti pijeme vodu z vodovodu. aj do skoly im davam obycajnu vodu do flase. sme zdravi, tak myslim, ze voda z vodovodu je nezavadna.

karioll2

malaalam
ked vsetci zodpovedni vyhlasia ,ze mame najkvalitnejsiu vodu na svete nie je o com.ja pijem vodu v ba cely zivot a nemam najmensie zdravotne problemy.
lenze tu su ludia,ktori nepochopia,ze ked je streda,nemoze byt stvrtok

malaalam

kaciatko si trochu hlupa, ked si myslis ze mas URCITE pravdu. Ak nepracujes v slovenskych vodarnach a zaroven nie si doktorka, biologicka a chemicka, tak nemozes byt na 100percent o svojej "pravde" presvedcena. Ja nehovorim ze pravdu ma ten a ten, ale ty si tu nezjedla celu mudrost sveta, tak sa krot:)

kaciatko7

karioll, nemusis sa naozaj obavat, ze prave z tvojich dani sa bude platit lekar, ktoreho ja budem potrebovat. pri mojom sposobe zivota totizto ziadneho nebudem potrebovat. sa tu ohanas danami a vzdelanim, ako keby si bol jediny na tomto fore, co nieco vystudoval a plati dane tomuto statu. uz si len tolko o sebe nenamyslaj. vrat sa z oblakov na zem. nevies si ani zapamatat, aku formu vit C uzivam, ked uz chces rypat, tak bud aspon presny. nechaj kazdeho zit, ako sa mu paci, vsak ti to moze byt jedno, maj si svoje nazory, ale nam nechaj nase. mne je fuk, ci si vymlety alebo nie, aku vodu pijes, co jes, kolko mas rokov atd. je to uplne nepodstatne...ale urcite nemas pravdu v tom, ze tu vyhlasujes, ze voda z vodovodu je zdrava. mozes pre mna za mna studovat na medicine aj 100 rkov, ale v tomto sa urcite mylis.
okrem toho, budem rada, ked ma prestanes spominat vo svojich prispevkoch, taky skuseny, inteligentny a vzdelany clovek by sa nemal znizovat k takymto prizemnym veciam, ver mi, kazi ti to imidz :))

jopal

Ked sme sa to ucili niekedy v skole, este neznamena, ze to bolo spravne. Autor vysvetluje vodu v tele len ako nutny prvok pri rekciach, ktore v organizme prebiehaju. Vsetky potrebne latky by si telo malo cerpat vylucne z potravy. Ale opakujem, na odbornu debatu o tejto teme sa necitim sposobily...

jopal

acdar, nepovedal si jediny argument, preco je nevhodna. To ze si to myslis, je podla mna malo. Ja si uz tie jeho argumenty moc nepamatam, ale bola to najvhodnejsia alternativa zdravej tekutiny. Cital som to mnoho rokov dozadu. Dal som si tu namahu: Kniha sa vola Ako si ovladat telo II. (Harvey a Marilyn Diamondovci.) V kazdom pripade, ak je vodovodna voda zdrava, je to najlepsia alternativa. Ak nie je, zalezi od kompromisov. Ale kto Vam bezpecne a nezaujeto v dnesnej dobe potvrdi kvalitu vody? Na druhej strane, predpoklad nezavadnosti kvalitne destilovenej vody je pravdepodobnejsia, nie?