Koniec sveta 2012

Príspevok v téme: Koniec sveta 2012
Malbor

V minulosti sme boli svedkami už viac ako 85 predpovedí o konci sveta, ktoré sa neudiali.Predpovede na tento rok sa totiž oproti ostatným "zaručeným" koncom sveta líšia. Koniec sveta práve v tomto roku predpovedajú Máyovia, ktorí mali doteraz najpresnejší kalendár a najväčšie poznatky o vesmíre v histórií celého ľudstva, a to aj bez použitia najmoderjenších technológií. Co vy na to?

0vecka

podla toho co je na wikipedii sa nemame coho obavat a okrem toho ten polar shift alebo teda reversal nijako nesuvisi s rokom 2012 a vobec nieje iste ci k nemu dojde v dohladnej dobe. to ze magneticke pole slabne na intenzite to moze byt len lokalny vykyv en.wikipedia.org - tu j enejaky obrazok kde je graficky zobrazena intenzita sa mi mari ze za poslednych milion rokov....

ivvka

A ked tvrdis ze budeme bez svetla mozno mesiace ,tak neda sa tomu neak zabranit?Ja si myslim ze ked uz o tom vedci vedia tak na tom aj pracuju ako sa tomu predist.

Futurolog

* Prepáčte mi za tie strašné hrúbky. Napr. vymyzlo = vymizlo. Ako som spomínal gramatika neni moja silná stránka.

Futurolog

Na Marse k nemu nedošlo a následne zaniklo celé em. pole. Ale nevychádzam len z toho. Vždy keď sa blíži k prepólvaniu, tak sledujeme zníženie sily em. pola a po prepólovaní sa sila em. pola začne opäť zvätčšovať. Bolo to zistené na základe tuhnutia magmy-/z nejakej sopky/ počas prepólovania, ale počas toho tuhnutia sa aj zistilo, že k výmene pólov došlo v priebehu týždňa, čo odporuje teórií, že k prepólovaniu dochádza postupne počas niekoľkotisíc rokov. Čiže ručička na kompase sa nebude meniť postupne, ale zo dňa na deň. Em. pole vzniká v zemskom jadre a to prúdením "lávy" v jednom smere a to vytvára elektromagnetické pole, čím sa točí pomalšie, tým je em. pole slabšie. A v súčasnosti klesá sila nášho em. pola tak rýchlo, že do 1000 rokov by úplne vymyzlo. Inak tú "lávu" v zemskom jadre tvorí rozpustené železo a iné.. Na ostatné otázky odpoviem neskôr ! Neni čas / :

Gerbil

1. Mayovia NEpredpovedajú koniec sveta, ich kalendár IBA končí rokom 2012. Mayovia ako všetky staroveké vyspelé kultúry mali v niektorých smeroch lepšie poznatky než dnešná civilizácia, no zase robiť z nich bohov neradno. Tak isto ako napr. Indovia členili dejiny na Veky, eóny a všetkým nám je známe (v kresťanskej tradícii je to nástup vlády Vodnára namiesto Ryby (Krista)), že sme v období, kedy pomaly jeden vek končí a ďalší začína. Tento prechod je práve symbolizovaný kalendárom.

2. milli: prepolovanie? K posunu zemských pólov už došlo, tak isto ako už došlo k nespočetných celosvetovým katastrofám, ktoré spôsobili potopenie celých svetadielov a naopak zvýšenie dovtedy podmorských priestorov do výšin, a tak pod zanikli mnohé vyspelé civilizácie. Či sa to stane v 2012? Kľudne môže, nemusí, je to taká istá pravdepodobnosť, ako v ktorýkoľvek iný rok. Zemská kôra je stále v pohybe.

millli

Mozno mam trochu hlupu a naivnu otazku, ale zaujima ma, ci uz niekedy v minulosti doslo na nasej zemi k prepolovaniu a ak nahodou ano, ako to dopadlo alebo este nikdy a teraz to bude prvykrat? Dakujem. Inak jedny z mojich najhorsich nocnych mor sa tykaju vesmiru. Ze mame viac mesiacov a slnk, ze sa nasa zem pohybuje vo vselijakych drahach po vesmire a kruti sa raz vpravo, raz vlavo. Ja to niekedy vidim z nej a niekedy z dialky. Uz ani radsej nepozeram sci fi.

Futurolog

Keď chcete vedieť viac, alebo si len pokecať, tak tu nechajte odkaz na ICQ, alebo skype. Idem už spať. Brú noc.