Kazdodenne prehltanie hlienov - zadna nadcha

Príspevok v téme: Kazdodenne prehltanie hlienov - zadna nadcha
surea

dobry den, ma niekto z Vas skusenosti s kazdodennym prehltanim hlienov? docitala som sa na internete, ze je to tzv. zadna nadcha, alebo chronicky zapal prinosovych dutin. zial, ja som to u seba dost zanedbala, hlieny ma trapia uz cca 3 roky, z roka na rok je ich mnozstvo silnejsie a teraz uz som v stave, ze ich prehltam v podstate stale. cez nos dycham uz len horko tazko, vecer v posteli uz vobec nie, zhorsil sa mi cuch a aj zrak (neviem, ci to moze mat spolu suvislost). vedel by mi niekto poradit, co sa s tym da v takomto stadiu robit? antibiotika nechcem brat, minulu zimu som brala tri krat na zapal celovych dutin, nepomohlo... za akukolvek radu velka vdaka.

Matejkooo

Zaujímalo by ma či ti to pomohlo, ale na takto starú tému už asi nenatrafíš.. nevie niekto kde sa dá ten citricidal kúpiť prosím?

mamia

urcite by som k tomu vsetkemu co tu bolo poradene, vylucila nacas pitie mlieka a mliecnych vyrobkov a jedal(polievky, privarky)
mlieko zahlienuje

kaciatko7

inac, okrem vyplachov roztokom citricidalu, by som ho aj pila. tak to aspon robime my, tym padom sa znicia rozne bakterie, virusy atd. aj v tele, nielen v dutinach. okrem toho, ze je antimikrobialny, antibakterialny atd. je to aj silny antioxidant. pitim tu detoxikaciu mozes len podporit.

kaciatko7

nemusis sa nicoho obavat, je to normalna reakcia, detox. dutiny sa potrebuju vycistit od hlienov. je to uplne bezna reakcia, ako napr. pri detoxikacii sa najprv stav na urcitu dobu zhorsi, organizmus sa snazi vsetkymi moznymi cestami ocistit. moze na zaciatku sa zhorsit plet, hnacka, potenie, viac hlienov atd. treba len vydrzat. inac, tie hlieny by som neprehltala. vela ludi z mojho okolia uzivalo alebo este uziva citricidal a mali tiez tieto alebo podobne reakcie. len pekne pokracuj, nech sa telo vycisti. momentalne uziva kamaratka, uz asi 3 tyzdne, este donedavna mala nadchy, potila sa, hnacky dennodenne, teraz uz preslo, lebo telo sa vycistilo.

surea

Dakujem za radu RNG, uz treti den si rano kvapkam citricidal do nosa a reakcia je zvlastna. Ihned potom dostanem zachvat kychania a spusti sa u mna nadcha, zacnem strasne soplit a prehltat mnozstvo hlienov a to pretrvava az do vecera .rano si kvapnem zas a soplenie a hlienenie sa zacne odznova.
co si o tom myslis? je to normalna reakcia?
dakujem za odpoved

RNG

surea, kvapky do nosa sa robia napr z 1 deci vody a 4 kvapky citricidalu.
Do nosa ich treba kvapkat 1-2 kvapky kazde 3 hodiny, najlepsie v leze so zaklonenou hlavou, aby sa dostali dovnutra a nevytiekli okamzite von.
Kvapky drz vo flasticke s kvapatkom, netreba ich chladit.
Ten isty roztok sa da pouzivat aj do oci a je pitny, pripadne na ustne nakazy.

surea

dakujem za rady. ako sa prosim Vas robi ten vyplach citricidalom a v akom pomere ho treba riedit?
zvlhovac vzduchu som skusala, zial, okrem vytvorenia plesni na stenach mi k nicomu nepomohol :(

RNG

hlieny su vytvarane telom ako prirodzena ochrana roznych sliznic proti prenikaju skodlivin do tela. Ci uz alergenov, ci uz roznych mikrobialnych nakaz.
Hlieny v nosnych dutinach a prinosnych dutinach sa tvoria tiez z tychto dovodov
Boli tu temy na alergie(vzdusne) aj rozne nakazy, ktore zacinaju v nose a prinosnych dutinach ktore sa tam mozu zdrzovat dlhe roky, a daju sa vyhubit len antimikrobialnymi vyplachmi.(roztok citricidalu, koloidna strieborna voda a ine silne antimikrobialne prostriedky)