Zapalene dasna, povlaky pod zubami, vyrazka na jazyku!

Príspevok v téme: Zapalene dasna, povlaky pod zubami, vyrazka na jazyku!
Cloviecik

Pred par dnami sa mi zapalilo hrdlo. Odvtedy ma zacalo boliest dasno, ked hryziem aj na dotyk. Okrem toho sa mi pod zubom zozadu vytvoril akysi jemny mekky povlak, ktory sa za tri dni dost rozsiril. A na jazyku mam malu vyrazku ktora dost boli. Hrdlo ma netrapi, dasna ma vsak bolia uz dost. Pri umyvani zubov to krvacalo. Zubarka mi predpisala, ze mam uzivat Tantum verde na vyplach, okrem toho mi este predpisala dalsi oralny roztok Orofar. Chcem sa spytat, co su tie povlaky? Je to nieco vazne, alebo to prejde ak na to budem aplikovat Orofar? Alebo si zubarka nieco nevsimla? Fakt mam z toho nervy. A este sa chcem spytat, je nutne ten Orofar kloktat, alebo ho mam nechat stat na tych dasnach? Lebo pri kloktani sa mi to nedotyka dasien vzadu. A vyrazka na jazyku - mozem si ju vycistit alpou? A co je lepsie, Tantum Verde ci Orofar? Viem, mam dost otazok... dakujem za odpovede... :(

karioll2

pri zapale si treba umyvat zuby aj ked to boli a krvaca,prejde to do 3 dni,potm kefku vyhod
vzdy sa ma pouzivat mala kefka co najmaksia

Cloviecik

No takze cely den si vyplachujem tie usta, ale nevidim zlepsenie :( Stale bolia zuby... cajovnikovy olej mam, natrel by som si s tym jazyk, ale to je normalne ak si do tych ust budem pchat vsetko? Bojim sa ze je to nieco vazne... :(

kaciatko7

ja by som skusila aj cajovnikovy olej, je silne antibakterialny, ked sa mne nieco v ustach vyhodi, alebo mam podrazdene dasna, natieram a aj vyplachujem. zatial mi vzdy pomohlo.

Cloviecik

Ach, akurat som si umyval zuby (podla zubarky si ich mam dokladne umyvat) ale dost to boli, dasna miestami krvacaju, wua... asi si pojdem kupit najjemnejsiu kefku, pouzivam strednu a zarezavaju sa tie stetinky medzi zuby a dost to boli teraz. Kolko to asi bude trvat, kym zapal zmizne? :/

Petuska B

Medzi užívaním liekov treba dodržiavať minimálny odstup 1 hodina. Skús kašovitú stravu- jogurty probio, polievky kým sa ti to nezlepší.

Cloviecik

Takze pouzivat obe? A neviete v akom casovom odstupe asi? Raz T.Verde, o dve hodiny Orofar? Nerad by som to nejak nevhodne premiesal... A este som zabudol pripisat ze tie povlaky su dost bolestive, hlavne ked jem... :(

Petuska B

Je to zápal spôsobený baktériami alebo nejakým streptokokom, je jasné, že keď ťa bolí hrdlo, tie baktérie neostanú iba v hrdle :-) ale sú aj v ústnej dutine. Zuby sa ti môžu začať kaziť. Zubárka ti poradila dobre, užívaj obidve, Tamtum Verde mi príde ako dosť slabý roztok, tak asi preto pridala Orofar. Tej vyrážky by som sa nedotýkala a nijak ju neriešila, ona zmizne, používaním výplachov.