je na tom niekto ako ja?????

Príspevok v téme: je na tom niekto ako ja?????
misinka5

Ahoj, možno sa to bude zdať niekomu smiešne, alebo divné...Mám 24 rokov,skončenú školu, super prácu, pekného úspešného priateľa, krásne bývanie. Čo si ešte priať?? Fakt mám všetko, ale nie som spokojná:-((( Prečo? lebo ma každý deň ubíja pohľad do zrkadla..Nie, nie som obluda, ani nič podobné, pred rokmi som fotila a prechádzala sa po móle.. Ale tie časy sú už nenávratne preč a na vine som ja, pretože som sa prejedla tak, že z toho pramení môj odpor k zrkladlu.. Mám 172 cm a 56 kíl...každučký deň keď si vyberám veci do roboty, tak sa trápim ako ukryť moju hnusnú postavu, všade mi niečo trčí a nedokážem sa toho zbaviť...kupujem si pekné veci, no cítim, že v tom vyzerám strašne. Nedokážem sa zbaviť tých kilogramov, vyskúšala som hádam všetky diéty, aj slávnu mliečnu, po ktorej som nabrala ďaľšie kilo:-( Pohybu mám tiež veľa, užívala som aj rôzne preháňadlá a nič, síce som schudla, ale iba na jeden deň a to sadlo mi zostalo. Strašne závidím štíhlym babám ako dobre vyzerajú v tom módnom oblečení, že ja by som tež také chcela, no kvôli mojim tučným bokom a bruchu si to nemôžem dovoliť..Čo mám robiť? Neposielajte ma k psychológovi ani k psychiatrovi, stretávam sa s nimi pracovne často. Ja len chcem vedieť, č sa niekto tak cíti ako ja.

Stihla

katka - verim, ze Ti chyba, ta moja mi ide tak na nervy niekedy, ale som rada, ze je tu. Tak s tým, ze hypochondrovi sa musia oči prekrutit :))))))) s atu smejem, ale je to tak, ked niekto mu tresne katastroficku diagnozu ten mozno aj nespi a pise zavet minimalne

monica gazpio

Čítala som všetky príspevky a každý máte v niečom pravdu, misinka5, ťažko povedať, či si tučná, alebo nie, lebo ja vážim pri obdobnej výške 60 kg, nech robím, čo robím telo mi zastalo na takej hmotnosti a každý mi vraví, že som chudá. Myslím, že podľa BMI máš určite podváhu, ale BMI je taká istá somarina, ako miery 90-60-90. Lebo aj napr. 70 kg baba môže mať krásnu, pevnú a vyšportovanú postavu a na druhej strane baba môže mať napr. aj 45 kg a môže byť mľandravá a môže mať dokonca celulitídu, ale napriek tomu chápem, prečo si nespokojná so sebou a čo prežívaš. Ja som prežívala podobný problém. Proste som mala depresie len preto, lebo som nemala 45 kg, ale teraz sa nesústreďujem na hmotnosť, lebo aj hmotnosť je jeden nepodstatný číselný ukazovateľ, pretože neukazuje skutočný pomer tuku v tele, ale ukazuje iba hmotnosť tela ako celku. Ak Ti môžem poradiť, skús sa zamerať na to, či si schudla podľa mier, lebo ak hej tak aj to je pokrok. Som na tom tak isto, aj ja keď si dám niečo nediétne, tak okamžite priberám na bokoch, stehnách zadku, bruchu, ale hrudník by som mala útly aj pri 80 kg. A ďalšia veľmi dôležitá vec: ŽIADNE HLADOVANIE !!! Bo si pokašleš metabolizmus a budeš v zajatí bludného kruhu typu hladovanie - chudnutie, normálna strava - priberanie. Ani sa neriaď s prepáčením chobotinami typu 90-dňová rozlišovacia diéta. Viem, že asi ma rozožeriete v zuboch, bo jej radím, ako chudnúť, a možno má ppp, a ppp je zlá a strašná diagnóza, ale napriek tomu chápem baby, ktoré sa rozhodnú chudnúť ppp, bo nie každá má čas si min. 3-4 hod. športom udržiavať postavu ako napr. ja. Neviem, ale, čo sa týka psychiatrov, tak máš pravdu, milá misinka5, aj tak by Ti nepomohli, lebo neriešia príčinu ppp, len by Ti natrepali somariny na priberanie, a nespokojnosť by bola ešte horšia. Kto chce chudnúť, tak musí buď veľa športovať, alebo upraviť stravu. A kto nemá čas na športovanie, tak musí upraviť stravu, samozrejme podľa vlastného uváženia, tak aby bola zdravá, lenže na upravenej strave sa nedá byť celý život. Držím Ti palce, aby Ťa nespokojnosť čím skôr prešla.

SOFFA

tak zbehni do posilovni.aj ked sa mi nezda ze pri tvojej vyske by ti trebalo chudnut...to je cele v tvojej hlave.priatel ta ma rad taku aka si,inac by s tebou nebol

regyna

Tak môj osobný názor je, že 56kg nemôže robiť osobu s výškou 172 cm tučnou!!! Možno je to trochu zmena oproti "časom na móle", ale určite nie katastrofa, akú opisuješ. Ak si to myslela úplne vážne, tak máš vážny problém, ale len vo svojej hlavičke. Tak sa nad tým trošku zamysli a nevyrábaj si zbytočné problémy, pripadne vyhľadaj odbornú pomoc.

efe

:) ja mám 160 cm a 55 kg a každý mi hovorí aká som chudá, a myslím že lepšie ako sa tu sťažovať na takýto neproblém je začať cvičiť. A keď ani to nepomôže choď na liposukciu ale neviem čo by ti odsali.

Pipinaaa

A ano, ja sa citim ako ty kazducky den. Obzeram sa v zrkadle a citim ako najvacsia skatula pod slnkom ;o) Na fotkach vyzeram ako idiot a naivne dufam, ze neodrazaju skutocnost a ,ze tam je akasi sanca, ze sa na mna da pozriet za denneho svetla. Vsetky super features som zdedila po otcovi a tak si vravim, "dik daddy" za plochu hrud, privela muzskeho hormonu, krive labky, velku hlavu a obrovsky frnak. Som prosto dokonala...;o)

katka 1111

stihla-dakujem, už je to 10 rokov ale mama mi stále chýba...
hej, ved to, že 50% prispievatelov sú hypochondri a najlepšie je ked chce niekto radit a tresne takú diagnózu, že sa takému hypochondrovi musia panenky prekrútit, aj v tomto by som bola opatrná, nuž čo ale každý sme nejaký :))))

mladamaminka

nepozerajte na vahu a vysku..tie ma idealne podla cisiel..ale ma sa predovsetkym pozerat na miery..a zadok ma 103..co si uprimne povedzme nieje najstihlejsie..sama som mala 105 a teraz je to 92 cm...

a to jej vadi..halvne ten zadok..aspon tak som to pochopila ja

mladamaminka

tak podme na to!!!

rada ti pomozem!

uz nechcem vidiet ziadnu depresivnu naladu!

pokial sa so sebou nateraz nezmieris tak nikdy nedosiahnes svoj ciel..

tak sa na nas krasne usmej a ideme! :)