Nadmerne potenie pod pazuchami

Príspevok v téme: Nadmerne potenie pod pazuchami
vERONIKA_555

ahojte chodím do 9triedy nadmerne..ale fakt nadmerne!!!sa potím pod pazuchami.Aby ste si vedeli predstaviť ako.tak ten kruh od potu ma polomer asi 7cm.Hambím sa v škole prihlásiť.lebo by som rada vyhla trápnym hláškam mojich nezrelých spolužiakov.Ludia musím sa obmedzovať v oblečení.nemožem mať sivé tričká.lebo na tých to stráášne vidno..nepomáhajú dezodoranty prekrijú.iba pach.ale aj tak som pod pazuchami nonstop mokrá.Pomožte k ednokrinologovi nepôjdemlebo predsa dospievam u lekára to budem riešiť až v 18a ták...pomôžte mi...niečo overené proti poteniu,nejaký prípravook?Ludia neviete si predstaviť aké to je.je to nesmierne nepríjemne a som zúfalááááá:(prosím poradte

Peto T

Ja by som zase vôbec antiperspiranty neodporúčal. Súčasná popkultúra vyžaduje strašne veľa od ľudí pokiaľ ide o imidž a konformnosť s priemerom, ale dopady na zdravie nikoho nezaujímajú.

Je dosť možné, že antiperspiranty provokujú rakovinu prsníkov. Cez pot sa totiž vylučujú škodlivé látky z tela von, a antiperspirant spôsobí, že sa hromadia v koži pod pazuchou, ktorá patrí medzi najtenšie na tele, v tesnom susedstve lymfatických uzlín... Väčšina nádorov sa objaví práve v tej oblasti prsníka, ktorá je blízko pazuche!

Antiperspiranty obsahujú hliník, ktorý sám osebe je jedovatý a môže byť karcinogén.

Keď už spomínaš endokrinológa, ďalším málo známym rizikovým faktorom rakoviny je nedostatok jódu (jodidovaná soľ nestačí).

Ja si myslím, že Tvoje potenie súvisí s vývojovými zmenami a nemusíš sa ho báť. Ak je Ti nepríjemné kecanie pubescentných spolužiakov, tak to môžeš riešiť zmenou oblečenia, presadnutím bližšie k učiteľke (potom stačí hlásiť sa len miernym pozdvihnutím ruky), prípadne ak máš kamarátky, určite sa Ťa rady zastanú. Pubertiaci si určite nebudú chcieť pohnevať väčšinu dievčat v triede ;-)

zena

Vyskusaj viacere antiperspiranty, dobre dostanes aj v lekarni ale su drahsie... Alebo si obliekaj dve vrstvy oblecenia - spodnu tenucku, ktoru prepotis a na vrchnej to nebude vidiet. V lete to asi nie je velmi prakticke, ale teraz to tak mozes urobit...