Bezmliečna, bezltaktózová, bezsójová a bezvaječná diéta naraz

joni_

skus sa sem pozriet, nie si nahodou z Bratislavy alebo okolia? Alebo tam mas aj mail na ktory mozes napisat, mozno ti pomozu najst spravny jedalnicek aby si mala vsetky potrebne ziviny aj napriek alergii na tolko potravin
www.akv.sk
inak mne moja alergologicka hovorila, ze casom sa potravinova alergia meni, po case mozu niektore alergie zmiznut, nepytala si sa na to? mozno takyto stav nebudes mat do konca zivota, mozno sa organizmus este spamata...

joni_

frederic to by chcelo skonzultovat s odbornikom, prejst s niekym ten zoznam kto sa vyzna aj v tych detailoch, ci naozaj vsetko odradu nesmies jest alebo to znamena ze na to vsetko mas davat pozor a hladat vyrobcu konkretnej potraviny s vhodnym zlozenim. Hm, asi ti neviem poradit, ja nemam tak silnu alergiu, ked zjem nieco mliecne tak mam krce v zaludku v bruchu, hnacky, musim ist niekedy na injekciu a 24 hodin len suchare kym sa to skludni, ale neohrozuje ma to na zivote... takze nesledujem vsetky detaily, snazim sa dodrzat dietu ale radsej volim nejaku tu bolest brucha ako sa zblaznit z hladania potravin. Lenze ak to niekoho ohrozuje na zivote, potom je to ine. Skus na nete patrat po odbornikovi ktory sa vyzna dobre v potravinach

frederic

Mám velmi podrobné testy a opakovane robené. Užívam vela liekov a špecialnu liečbu injekciami a infúziami. Alergiu mám silnú.

joni_

frederic a robili ti podrobne testy? mne napr. testovali zvlast arasidy - pozitvne ale soju mam negativnu, takze arasidy nejem ale soju mozem, aj na vajicko sa da otestovat ci nemozes bileko alebo zltko, ale tvoja alergologicka take veci asi vie... a neskusala si lieky pred kazdym jedlom na potlacenie alergie?

joni_

no ano, horku cokoladu aj ja obcas jedavam, ale tize treba dat pozor, lebo len niektory vrobcovia ju robia uplne bez mlieka

mirka 23

Inak, si myslim, že to nie je katastrofa, ked mate takuto dietu. Mlieko, vajcia, soja a pečivo su najškodlivejšie veci. Niektorí ľudia to ako tak zvládnu prijať ale určite to pre telo nie je žiaden pôžitok. Skôr či neskôr sa im to môže vypomstiť na zdraví.

joni_

mas na to taku silnu alergicku reakciu? myslim aj na ozaj malicke mnozstva? ja teda sem tam obcas nieco zjem, kde je v zlozeni daco od vajec alebo tak, ale len obcas, ked si dam viac alebo castejsie tak mam krce v bruchu a zakudku a hnacky atd...

tuja

ak čítam vaše príspevky, súcítim s vami. Poznám tieto stavy, lebo aj ja mám podobné kumulované alergie. Na mlieko, vajce, sóju. Ale nemám to potvrdené, len čo som na sebe vyskúmala, že tieto potraviny nemôžem a ani potraviny obsahujúce tieto zložky. Totiž môj gastroenterológ tvrdí že na potravinové alergie nie sú testy...
Neviem, či je to pravda. Ale mám pocit že je toho ovela viac, čo nemôžem, len to ešte nemám potvrdené. Ale našťastie môžem pečivo, teda tie úplne obyčajné rožky z Tesca, chudú šunku, ryžu, zemiaky. a našťastie horkú čokoládu, 80percentnú bez obsahu mlieka, tá ma drží pri živote. Samozrejme tiež čítam zloženia potravín. Nanešťastie ovocie a zeleninu nemôžem, to ma preháňa. a tiež chudnem... no katastrofa!!