Bezmliečna, bezltaktózová, bezsójová a bezvaječná diéta naraz

kaciatko7

tak to mas naozaj maly vyber potravin, ale hlavne nezufaj, aj z toho sa da nieco pripravit, uvarit. pozri tieto recepty, su sice vitarianske, ale mozno tam nieco najdes, co ti zachuti
vitakucharka.blog.cz
inac, tie jedla vyzeraju velmi dobre, prave to studujem

frederic

A ešte, nemôžem žiadne prírodné arómy, farbivá ... takže žiadne džemy, zaváraniny, čaje atď. Nemôžem ocot, takže ani zaváraniny, proste nič.

frederic

joni_

nemôžem ani stopy. Všetci píšete, že môžem mať pestrý jedálniček a že vynechať mlieko, laktózu,vajcia a soju sa dá. Ale asi si niektorí neuvedomujete, že to nie je len o týchto štyroch potravinách. Dostala som do rúk 22 stranový zoznam, toho, čo nemôžem. Takže som fakt na dne. Bolo mi povedané, že nemôžem ani rastlinný ani živočíšny olej (na čom mám variť??), žiadny chlieb, žiadne pečivo, žiadne pekárske výrobky. Nemôžem kypriaci prášok, takže chlieb neupečiem. Proste vôbec neviem, čo jest okrem zemiakov, ryže, ovocia, zeleniny. Čo sa týka dochucovadiel, musím vysadiť všetko - povolenú mám len soľ. Viete poradiť? mail: svadba@zoznam.sk

joni_

zozaciatku som musela v potravinach vsetko citat, teraz uz mam vychytanych par veci, co viem ze mozem a kludne ich kupujem. Najhorsie je to asi so sladkostami (keksy, cokolada, zmrzka atd...) ale nasla som par bez vajec a mlieka, ja este k tomu musim aj bez arasidov, a moja mama nazbierala kopu dobrych receptov na domace kolace a keksy bez mlieka a vajec, a chutia suuuupeeeer :)
samozrejme aj okrem sladkosti treba na vsetkom citat zlozenie, clovek by neveril ze aj napr. v salame moze byt mlieko... mam odskusanych aj par typov ako nahradit mlieko a vajcia do varenia... pytaj sa co potrebujes vediet, ak budem moct tak poradim

kaciatko7

a urcite nie som odkazana cele dni len obhryzat mrkvu a inu zeleninu. ked si zdrave potraviny s fantaziou ohutis, tak ti budu aj chutit. ja v tom nevidim ziadne obmedzenie, chuti mi to a citim sa lepsie.
pozri napr. stranky, kde najdes vela receptov aj bez mlieka, syrov, soje atd.
www.biospotrebitel.sk
a takych stranok na nete je neurekom

kaciatko7

som veganka, takze nejem ani mliecne vyrobky, ani vajcia, ani soju (kedze kvoli fytoestrogenom sa jej vyhybam), jem tak kvoli presvedceniu aj kvoli zdraviu a veru ziadny problem v tom nevidim. mam na vyber vela inych potravin, citim sa takto lepsie. chce to fantaziu pri vareni a hrabat sa na nete, najdes tam kopec zdravych receptov a potravin, ze ti tie ostatne nebudu ani len chybat.

joni_

ahoj, ja mam bezmliecnu vratane laktozy a bez vajec, soju sice mozem, ale moc ju nejem lebo je tazka na travenie. Neboj sa, na prvy pohlad to vyzera hrozne ale po case najdes spustu veci a mozes mat pestry jedalnicek :)
mas silnu alergiu aj na stopy tychto veci, alebo sem tam nieco mozes?