Mandlovy olej na plet

Príspevok v téme: Mandlovy olej na plet
mandlovyolej

Chcela by som vas poprosit o radu, ako pouzivat mandlovy olej. Kolegyna mi poradila, ze treba po sprche este na mokre telo ponatierat male mnozstvo oleja a potom normalne utriet uterakom. Tak to tak robim, je to fajn, ale je to nelogicke pre mna, lebo olej sa s vodou nezmiesa a tym padom sa vodu nedokaze vstreba do pokozky. Na druhej strane si myslim, ze ak by som si ho natierala na utretu pokozku, tak budem velmi mastna a moja plet aj tak produkuje dost mazu. Viete mi poradit ako mandlovy olej spravne pouzivat na pokozku, ci sa da pouzivat aj na tvar a na vlasy? Dakujem.

katusaa

tieto oleje su rozpustne vo vode, preto su ovela ucinnejsie ked ich nanasate na vlhku pokozku, vsetky tie dobrotky sa lahsie vstrebaju do pokozky :))

Marika17

Dievčatá už ste videli niekedy aby sa olej zmiešal s vodou? Ja nie! Takže si myslím, že taký vzácny olej ako je mandľový je potrebné nanášať na such pleť a dôkladne ho vmasírovať do pokožky. Len vtedy sa vzácne látky z neho dostanú do pokožky.

cajik

Ja pouzivam obcas olejove kapsulky z ruzi od alverde, tiez sa maju nanasat na vlhku plet, myslim (!) ze kvoli tomu, ze plet by neprijala olej samotny, ale ked sa to zmiesa s vodou tak sa to vstrebe :).

Marika17

Ja som si mandlový olej odskúšala.Je u nás dosť neznámy, skôr sa používa olivový. Mandlový olej patrí medzi najvzácnejšie oleje a je prirodzenejší a účinnejší pre pleť ako olivový olej alebo kokosový ktorý spomínate. Je za studena lisovaný zo suchých semien sladkých mandlí. Kvôli vysokému obsahu nenasýtených mastných kyselín (olejovej a linilovej) sa mandľový olej považuje za výnimočný. Má pozoruhodné upokojujúce, zvláčňujúce a premasťujúce účinky. Rýchlo sa vstrebáva do pokožky a je veľmi prospešný pre suchú, ekzematickú pokožku, pre popraskané pery a bradavky...
Navyše sa odporúča aj pre tehotné ženy na udržiavanie elasticity pokožky, aby sa po pôrode zabránilo vzniku striám. Zohriaty na prípustnú teplotu je vhodný na vonkajšie použitie a prináša úľavu pri zdureniach žliaz a opuchoch v oblasti krku a uší.

mirka 23

No na pleť je tiež super, aj na telo, ale neviem porovnať s mandlovým. A ked ho davaš na telo, tak nemusíš zohrievať.

mandlovyolej

Dakujem Mirka. Ja mam tiez kokosovy, ale pouzivam ho len na vlasy, no ale on mi v zime uplne stuhne, tak ho stale musim ponorit do horucej vody, nech sa rozpusti a az potom sa da naniest na vlasy. Ale na plet som ho este neskusala.

mirka 23

RNG odporuča sice kokosový olej, ale tiež na vlhku pokožku ale už si nespomeniem prečo. A kokosak ja použivam aj na pleť a vlasy, mandlový nepoznam, ale podla mňa to môžeš davať aj na pleť. Oleje ktoré sa navyše daju jesť su ovela lepšie na tvar ako tie chemicke kremy.