Dieta nechce rozpravat

vinea

hehe....tak tento "problém" mali aj moji rodičia so mnou :D
Neviem, či som mala tri roky a ešte som nerozprávala (no všetko som plnila atd atd čo mi bolo povedané, čo chceli, všetko som chápala rozumela robila...len proste som nerozprávala)....tak naši ma zobrali ku psychologičke :)
No a tá po neviem koľkých sedeniach povedala, že tak inteligentné nooo lenivé decko na rozprávanie ešte nezažila :D Upozornila ich, že keď sa už konečne rozrečním, tak ich až hlava bude zo mňa bolieť :)
Mala pravdu)))))

-elenitka-

neboj, môj syn mal 2apol roka, keď som začala riešiť, že nič nevie povedať, vidím, že si z nás robil prdel, v deň svojich tretích narodeninách prehovoril celou súvislou vetou - doteraz sa mu na tom smejeme, že nás celý čas naťahoval a už má 23 a niekedy by som bola rada, keby bol aj ticho :-), dobre to dopadne, neboj sa!

mom

ahojte, ani neviete ako som rada, ze nie sme sami, tiez sa nasmu nechce rozpravat (ma 2,5 roka) ale pritom viem, ze ked chce, tak povie, proste nema tu potrebu, je jedinacik, vsetko mu rozumieme, tak sa nesnazi a hlavne je velmi tvrdohlavy...ale ine veci uplne krasne, vsetko rozumie, vsetkemu sa venuje, je hudobne velmi nadany.. asi to tak fakt bude, ze kazde dieta je ine. volakedy sa toto vobec neriesilo, teraz aj kvoli foram sa mamicky velmi porovnavaju a pritom porovnavat by sa malo, ak tak nejak tak v 25 rokoch, ake skoly vystudovali a kde pracuju...

okana

Ja mam 3.rocnu dcerku tiez malo rozprava,ale rozumie vsetkemu.uz som kolko krat s toho nestastna,podla mna chce to len cas.

pedi

Ako sa uz spominalo nizsie, kazdie dieta je individualita a vsetky sa nemozu vyvijat uplne rovnako. V odbornych knihach sa pise, ze 18-20mesacne dieta pozna cca 15 jednoduchych slov a spaja ich do jednoduchych viet a medzi 20-24mesiacom dieta zisti, ze slovo je symbol a nie len zvuk, ktory napodobnuje po dospelych a zacina naberat okolo 30 slov za mesiac. Dievcata maju rychlejsi rozvoj reci ako chlapci.
Pre istotu by som isla k pediatrovi na vysetrenie, ci je vsetko ok.

zuzkas

moja dcéra do 2,5 roka skoro ani nepipla,proste asi nemala o čom :-)už sme mysleli že je nemá...,išla do škôlky a behom týždňa začala tvoriť celé vety.má 10 a ústa sa jej nezastavia,je ako rádio!takže neboj,jazyk sa rozviaže aj sám!teraz mám syna,nemá ešte 2 roky a už povie takmer všetko a aj dlhé slova,vety a pritom s ním knižky nečítam,neobsedí pri nich.,ale máme problém s plienkami,nechce šerblík,ani wc a povie až keď je pokakaný-pocikaný.takže každé dieťa je iné!

simana

syn mojej kamaratky do troch rokov vobec nerozpraval, ani mam - tata, vobec nic. ona bola presvedcena, ze je mentalne zaostaly, hoci inak rozumel co sa od neho chce. rozhovoril sa az skoro ako stvorrocny. dnes chodi do skoly pre nadane deti, takze sa zbytocne neznepokojuj, v sucasnosti je toto velmi bezne u deti. nie vsetky su ochotne hned brblat len co sa narodia. niektore su taki mali aristokrati, ktori necitia potrebu sa pridat k nasim hlupym debatam.