Nechcem kojit

Príspevok v téme: Nechcem kojit
mirka57

Ahojte,pravdepodobne vam to bude pripadat ako blba otazka,ale aj tak som zvedava.A bola by som rada keby ste mi odpisali na otazku a nie ma kritizovali. Len pred 3-mi dnami som zistila,ze som tehotna a uz sa mi zacina vynarat kopec otazok. No najma ma zaujima,ako dlho musim kojit babatko? Aka je ta najkratsia mozna doba? A ked ho prestanem kojit,tak bude problem ho naucit na flasku? Dakujem za odpovede.

mamka_tarabka

ahoj Mirka, zaujal ma nazov diskusie a ked som si pozrela ze je este z roku 2009, som zvedava, ako si dopadla- ci si babo kojila, alebo nie:)
Pevne verim, ze ano, ved kojenie je velmi umocnujuci prvok v zivote matky a dietata:) Ja sama som zial kojila len kratko, lebo som mala velke problemy s bradavkami, tak sme presli na BEBU, ale tú hypoalergénnu, keďže ja som bola ťažká atopička. Malá dokonca zmenu ani nezaevidovala a toto mliečko znášala úplne super.
som zvedavá na odpoved :) Ajka

Iveta Michael

neeela....akože si fakt natvrdlá asi...posielať ju na potrat,keď nechce dlho kojiť? To ešte nezanmená že sa nebude o to dieťa dobre starať,nie každá mater je masochistka...keď to bolí tak je to na figu,nie? A ja som zase mame nechcela piť mlieko ani za nič a odrástla som na Sunare..a chutil mi viac ako materské mliečko,mama mi to potvrdila..no a tu som:) a som aj dosť vysoká..aj zdravá.

Veronika1603

nekojit kvoli tomu ako budu moje prsia vyzerat potom????vam to tu vsetkym hrabe na mozog, vy nieste a nikdy nebudete matkami, lebo prava matka obetuje pre svoje dieta cokolvek...COKOLVEK!!! ale to pochopite az ked budete mat to dieta alebo ani potom ked uz teraz tak rozmyslate...ALE chapem to vtedy ak to zene nieje prijemne ani s partnerom,viem vraj jej to nerobi dobre a tak, toto este ako tak berem ale co ked mi ovisnu a podobne bachorky tak k tomu sa uz nebudem vyjadrovat...Pozrite si nieco o pute dietatka a matky, ono vas potrebuje celu a nie peknu. a este nieco, ked sa ti bude dieta budit v noci 6 krat na kojenie a potom sa mu este cely den venovat tak si 2 krat rozmyslis ci budes vstavat z postele a pripravovat mlieko alebo len si ho zoberes a je to!

efe

Lucy111, môže to byť tým, že dieťatko začne veľmi hltavo piť a tým prehlta aj veľké množstvo vzduchu,čo mu môže spôsobiť bolenie alebo môžeš mať preplnený prsník, vtedy skús najprv trochu mlieka odstriekať. Môj syn napr. odmietal piť z ľavého prsníka a vôbec som neprišla na to prečo je to tak.

Lucy 11

Ahoj ja som tu nová dnes som si tu čitala diskusije o kojení a chcela by som sa podelit o moj problém.Možno mi volakto budete vedieť poradiť.Ja chcem velmi kojiť malinkeho pokial sa bude dať,ale mám taký problém niekedy je všetko fajn pekne sa napapá a je všetko ok.Ale dosť často akoby protestuje je na prsníku 5 minut a potom sa začne odťahovať a strašne plakať.Máme teraz 6 týždnov a ja sa velmi trapim či mu taketo papanie stači a skušam aj ine polohy a bohužial sa to opakuje aj tak.:(

lenuliatko

zniesla..ved sa aj snazim ako len viem..som rada ze nato nie som sama.
kojila by som ju aj dlhsie videla som nanej ze aj chce.no ale co.no a vidis teraz uz pcha vyzivy aj do nasho psa.
pisala som ti do druhej temy ze co vyviedli dnes.

dd

myslim, ze ani nebudu..ved su deti, ktore boli od narodenia krmene umelou vyzivou a nic im nechyba..ved kazdy robi tak, ako moze a vie..ja ked som mala mliecko a mohla som Betku dojcit, tak som to aj patricne vyuzila :)..Ty si tiez chcela Alex dojcit dlhsie, ale bohuzial sa nedalo..a ked to nejde, tak to nejde..ved sa o nu staras vyborne, lubis ju a urcite by si jej zniesla aj modre z neba :).