Nechcem kojit

Príspevok v téme: Nechcem kojit
mirka57

Ahojte,pravdepodobne vam to bude pripadat ako blba otazka,ale aj tak som zvedava.A bola by som rada keby ste mi odpisali na otazku a nie ma kritizovali. Len pred 3-mi dnami som zistila,ze som tehotna a uz sa mi zacina vynarat kopec otazok. No najma ma zaujima,ako dlho musim kojit babatko? Aka je ta najkratsia mozna doba? A ked ho prestanem kojit,tak bude problem ho naucit na flasku? Dakujem za odpovede.

Linnda_260

Ďakujem Katka, svojho času som robila poradkyňu dojčenia a bola som zvyknutá prekonávať problémy, je to ale na dlhšiu komunikáciu s mamičkou. A najlepšie pri osobnom kontakte.

katka 1111

Linnda, klobúk dole, toto je príspevok nad všetky príspevky v tejto téme, výstižnejšie a krajšie si to ani nemohla napísať!!! Ja som tiež skúšala klobúčiky a tiež som malého odkojila len s nimi.

Linnda_260

Ale aj toto sa dá riešiť Mirka. Musela by si ale veľmi chcieť. Sú tu klobúčiky na bradavky, ktoré pomáhajú pri bolestivých, citlivých, či potrhaných bradavkách. Je to taká posledná možnosť, ale ja som len vďaka nim dokázala kojiť. A vydržalo nám to takmer rok. Aj ja som sa mohla rozhodnúť, že to vzdám, keď sa malý nechcel prisať, ale nevzdala som to, hľadala a vyskúšala všetky možnosti. Kojenie nejde hneď nikomu, musí sa to naučiť aj dieťa aj matka, veď to pred tým spolu nikdy nerobili. Spôsobí veľa problémov, ale tie treba prekonať. Tebe ani problémy nespôsobili a už hľadáš spôsob ako sa mu vyhnúť.
Vznikajú rôzne organizácie na podporu kojenia, spoj sa s pani Haľamovou, úžasná ženička, ktorá podporuje kojenie, aj vďaka nej učia v nemocniciach personál, aby pomáhali mamičkám pri problémoch s dojčením, za to dostávajú certifikáty Nemocnica priateľská deťom.
Robia sa semináre, exstujú poradkyne dojčenia v každom meste, len aby sa dojčenie podporilo a potom príde jedna citlivka a bum. Všetko vyjde nazmar, lebo ona má citlivé bradavky. Odporúčam, pozisťuj si najprv všetko okolo kojenia, čo dieťaťu prináša a až potom začni rozmýšľať.
Ty teraz stále myslíš len na seba, JA mám citlivé bradavky, MNE to bude nepríjemné, ale mala by si vedieť, že keď dieťa príde, bude v prvom rade ONO, potom dlho dlho nič a až potom prídu na rad tvoje pocity. Začni si zvykať na myšlienku, že pre teba už nebudeš dôležitá ty, ale tvoje dieťa.

Lilikula

Mirka - tu inekciu Ti moze dat lekar kedy kolvek budes chciet aj po mesiaci, dvoch, troch, kedy len budes chciet, urcite sa nenechaj zdeptat vetami, ze si zlá matka a podobne, vyskusas a uvidis! ked Ti to vadit nebude budes asi kojit, ak Ti to bude vadit tak nebudes a hotovo

mirka57

Nemam pocit,ze by som bola nevyzreta,na babo sa tesim. A ked niekto cital poriadne tak sa docital,ze kojit nechcem nielen preto,ze by som sa bala o svoju krasu,ale aj pre to,ze mam citlive prsia a neznesiem na nich akykolvek dotyk, konkretne na bradavkach. Moja suseda mam tiez taky problem s citlivymi prsiami a ked sa jej narodil syncek, tak sa ho pokusala kojit,ale bolo to pre nu neprijemne a bolestive,tak to po 3 mesiacoch vzdala. Nevravim,ze to nechcem ani skusit,len sa informujem ako to bolo u inych zien. Este by ma zaujimalo,s tou injekciou...to mi ju mozu dat len tesne po porode? Alebo aj neskor? Napr. po mesiaci,2,3?

ewiwa

Lenuliatko, dietatko si musi odvykat od prsa tak, ci tak, skor ci neskor..
Mozem sa ta spytat ze preco si prisla o mliako? Aj si dodrziavala pitny rezim min. 3 litre tekutin denne, aj si casto babatko prikladala, aj tak si on prisla? Nemusis odpovedat :)

bellinka

nerozmyslaj nad tym , kojenie je uzasna vec , neodsudzuj to dopredu....TEEHOTENSTVO A KOJENIE SU MOJE NAJSILNEJSIE A NAJKRAJSIE ZAZITKY V ZIVOTE!!!!!!!!!

lenuliatko

10 mesiacov som napisala.cize skoro rok.ale nie pre moje prsia ale preto aby si nezvykla ze jej dam cicu kedy bude chciet.a aby si nezvykla nato ze vzdy ked bude nervozna alebo sa jej bude chciet tak bude mat cicu.a musi si zvyknut uz pomalicky na normalnu stravu.teda uz papame normalnu stravu aku v jej veku moze.

lenuliatko

dala by som hocico zato keby som mohla este malu kojit.najviac ta to zasiahne ked prides o mlieko zo stresu.

ja ta neodsudzujem len ti radim aby si to aspon skusila.