ludia hrozne sa citim,za to co o sebe viem:-(

Príspevok v téme: ludia hrozne sa citim,za to co o sebe viem:-(
hroznenieco

hrozne sa citim.citim sa ako taka hlupa.mam 23 rokov a beriem sa za strasne hlupu zenu.napr.vela veci neviem,a nerozumiem.je pravda,ze celu zakladku,no celu skolu som preflakala a neucila sa,ako presla som,ale s pomocou tahakou a radenia si.nic o svete poriadne neviem a ani tie najzakladnejsie veci co by mal clovek vediet,tak mi to vypadne z hlavy,ze co to znamena.inokedy mi to bolo povedane,co to znamena a za par rokov zabudnem na to:-(trapi ma to,bo si pripadam hrozne hlupa.bojim sa niekedy,ked sa ma clovek opyta,ci viem co to je a budem si potom blbo pripadat,ked naozaj nebudem vediet a on ma ponizi.neviem,mozno sa moc vyhovaram na skolu,ale ja fakt mam hroznu depku z toho,pre buducnost a tak.ste na tom niekto rovnako,alebo mozete ma pozbudit dako?dakujem za vsetko

hroznenieco

ste super.naozaj ste ma potesili:-)a hlavne ukludnili.ako ste povedali,ze vela ludi je hlupych.nikto nieje najdokonalejsi:-).viete,hneva ma to ze napr.ako tu jedna spominala co sa tyka statov,kde sa nachadzaju a ake su ich hlav.mesta....proste vela veci co sa tyka zakladnych naozaj neviem,a ako hovorite,treba studovat knihy co aj zacnem citat.ano,dost casto komunikujem s tymi mudrejsimi ludmi a preto mi je hlupe sa uz len opytat co to znamena.radsej som ticho,ale vnutri ma to hneva,bo verim tomu,ze by mi to povedali,ze to nevies?a potom by som sa trapne citila:-(ked budem mat deti,tak s nimi sa budem urcite ucit a tak si aj zdokonalovat znalosti a pamat:-)a ked uz sme pritom co znamena deficit:-)?

SOFFA

pre hroznenieco...pozri sa na to s tej lepsej stranky.si mlada,mozes to dohnad bud skolou,alebo ist do zahranicia,tam sa clovek celkom otuka!!!!a ked nie,mas pocitac,najdes tu kopec veci,encyklopedie,lusti krizovky,sudoku,posiluj niejak mozok.uvidis ze casom ti mozok zacne spracovavat vela informacii,ktore si zapametas.a nestresuj!!!uz len to ze si si to uvedomila stoji za to,tak na sebe popracuj.drzim Ti palce

Kukino

Hm... casom prides nato, ze cim viac vies, tym zistujes, ze menej vies :)
Po lopate. Ten pre koho svet koncim za jeho plotom, moze mat pocit, ze vie vsetko. Ten kto vela veci spoznal, vie, ze spoznavanim novych veci zistuje, ze ked jej chce ozaj rozumiet musi sa o nej nieco naucit. A ked sa o tej veci nieco nauci, musi(moze) sa naucit o dalsich veciach, ktore pri tom uceni stretol. Az ti z toho moze hlava prasknut....
Ja si napriklad casto prajem, aby som tolko veci nepoznal, pretoze ma to stresuje. :)
PS: na studium nie je nikdy neskoro

kaciatko7

ja mam taku kamaratku, inac fajn holka, ale tiez si mysli, ze je hlupa...aj ked nechapem preco. tiez sa boji nieco povedat, ze to bude blbost. stale jej hovorim, nech cita, vela veci sa clovek z knih dozvie. ja citam knihy stale, raz detektivky, raz roman, inokedy nieco z historie, zdrav. tematika...kadeco. takisto aj internet, nechodim na pokecy a spol. ale citam a citam. z knih sa ti zlepsi aj vyjadrovanie, aj slovna zasoba, aj zistis, co ta zaujima...

jajka001_

ano encyklopedicke znalosti su ti na nic ked ich nevies vyuzit. podstatny je vseobecny prehlad. potom specializacia na to co mozes vyuzit a co ta bavi. a na volny cas si nechaj historicke romany :)ja som citala vela aj napr. povesti, baje, z celeho sveta, je tam dost vela informacii.
inak si vsimaj, o com sa zvyknu bavit ludia, a doplnaj si medzery, nech sa mas o com bavit. lebo mozes byt expert na nejaku temu, ale ak sa nemas s kym o tom bavit ani inak to vyuzit, je to len tvoj konicek.

bubo:)

pozri kolko tupych ludi zije napr. v Amerike. Podla prieskumov 1/5 z nich nevie na mape ukazat, kde lezi USA :D
.. snaz sa citat noviny (nie bulvar), nech mas aky-taky rozhlad o veciach, co sa deju okolo teba.. nik ta nebude sudit za to, ze nieco nevies.. a ak ano, tak ta neni hoden

kaciatko7

a kedze si vedela pouzivat tahaky, aj to uz svedci o nejakej inteligencii...inac, na strednej som mala spoluziacky, co sa ucili a dosahovali ovela lepsie vysledky a teraz po rokoch vidim, ze to v podstate nevedeli ani pouzit a vyuzit. zameraj sa na to, co ta bavi, snaz sa byt v tom dobra, zbieraj informacie, snaz sa obklopit ludmi, co ich zaujima to iste a nemas problem.

kaciatko7

samozrejme, ze treba mat vseobecny rozhlad, ale pravdou je, ze nie vsetci vieme vsetko. viacmenej kazdy clovek sa o nieco zaujima, tym padom sa tomu aj viac venuje a ma v tom urcite znalosti. tazko najdes cloveka, co by ovladal vsetko. na to nam nasa mozgova kapacita a najma pamat asi nestaci. ale dobre ti radia, citat dobre knizky, podporis si aj slovnu zasobu, trosku vseobecneho rozhladu zo sprav, novin (tie ja inac skoro vobec nesledujem, kedze politiku, senzacie, celebrity ma teda vobec nezaujimaju). inac, ide aj o to, s kym tie debaty chces viest. tiez by som sa nepustala do debat o politike, je to pre mna spanielska dedina, ani ma to nebavi...treba sa zamerat na to, co ta bavi. a hlavne nepripadaj si hlupa, vela ludi napr. len vie pouzivat krasne a mudre slova a nema to nic spolocne s ich inteligenciou. a gramatiku mas velmi dobru, nepodcenuj sa. po svete chodia ini hlupaci a vobec im to nevadi.

lolalola

uz len to,ze sa nad sebou zamyslas svedci o tom ,ze hlupa nie si. Ak citis,ze mas medzery vo vedomostiach,zo zaciatku ti pomoze nejaka velka encyklopedia,ktoru si mozes pozicat z kniznice. Ziskas aspon aky taky vseobecny prehlad a potom citaj aj nejaku naucnu literaturu,ci uz z oblasti psychologie,partnerskych vztahov,zemepisu a pod. Dolezite je aby si ovladala vseobecnu komunikaciu s ludmi,aby podla toho co rozpravas si sa dokazala aj spravat.Nikto od teba v beznom zivote nebude chciet definicie z kvantovej fyziky.