Dôvod na rozchod

Príspevok v téme: Dôvod na rozchod
mattulla

Mam priatela uz rok. Problem je ten, ze akosi nemysli na buducnost, nema snahu nieco menit a neuvazuje nad tym, ze akym sposobom by sme mohli spolu byvat. Problemom su aj financie a jeho nestabilne zamestnanie. Myslite si, ze moze byt dovodom na rozchod to, ze sa vo vztahu nehybe, hoci rozprava o buducnosti, ale ciny nie su ziadne.

babenka1

mattulla: ak to tak cítiš, je to tvoje právo. Ale ešte raz ti zopakujem, rok je strašne málo a nemáš istotu, že tvoj budúci bude v tomto rýchlejší. Čo urobíš potom, keď takto dopadne tvoj ďalší vzťah? A ďalší? budeš chlapov opúšťať o roku, lebo si ťa nevezmú? Ja viem, že máš pocit, že čas uteká a biologické hodiny tikajú, ale zmýšľanie muža neurýchliš.

jajka001_

no hrr hrr - nevadi, hlavne ze vies co chces. mas pravdu naco marnit cas. on takto ale nastaveny nie je - ma kopec casu. a ste spolu kratko, si myslim. kolko ma on rokov?
vies, byvanie, rodina, hypoteka to su zavazky, a to na cely zivot.

mattulla

Mam stabilny prijem, mne ide o to sa niekam posunut, nielen mat plane reci o tom, co by mohlo byt. On len sniva, ale nikdy nic nedodrzi... A myslim, ze ak neplanuje so mnou buducnost, potom je to na rozchod.

babenka1

no ale čo má hovoriť, keď sa na to opýtajú? Má klamať? Má povedať, jasné plánujem s ňou budúcnosť? Veď by si si iba zbytočne robila nádeje, ak by to nemyslel vážne.

winki

a mam ešte taku otazku ty mas nejaky staly prijem myslim tak ze by si dokazala uzivit seba dieta a platit byt a este aj jeho kedze on ma ten prijem nestabilny?

mattulla

Ja ho nechcem dotlacit pred oltar, chcem len aby prestal hovorit, ze sa zenit nechce, je to pre mna ponizujuce, ked sa vysmieva pred kamaratmi, ja som tam a oni s asmeju, ze naco sme potom spolu?

winki

a to ti tak velmi zalezi na tom aby ste boli zosobaseni? Ved ten papier nic neznamena. Pockaj este rok netlac naneho nenaliehaj a uvidis ako sa to vyvinie. Ved len teraz po roku zacinate zistovat ci to ma buducnost alebo nie az teraz sa prejavia problemy a prve hadky.

babenka1

no s tým ženením nič nenarobíš, to je len na ňom a dotlačiť do manželstva ho nemôžeš. Ja poznám páry, ktoré sú spolu už dlho, 5-6 rokov, dokonca majú dieťa a muž sa ešte stále nechce ženiť. No čo narobíš. Buď sa prispôsobíš alebo ideš ďalej, iná možnosť nie je. Alebo ho chceš dotlačiť pred oltár násilím? :)

mattulla

No to mas asi pravdu. Ale uvazujem nad tym hlavne preto, ze mne vadi hlavne to, ze na buducnost vobec nemysli....a stale ma pred ostatnymi poznamky, ze on sa vobec zenit nebude, mne to ublizuje, pretoze ja chcem s nim byt.