Zapach z ust

Príspevok v téme: Zapach z ust
1888girl

Caute ,mam trapny problem .Mojmu priatelovi smrdi z ust.Strasne mi to vadi,nemam chut a to by nemal asi kazdi ani sa s nim bozkavat.Samozrejme som mu to povedala.Ale ono to pretrvava stale,a urcite s tym i nieco robi.Lenze niektorym ludom to stale citit.To sa mam s nim akoze rozist ? Koli tomu,lebo to uz nevydrzim.Ak jestvuje neco ,tak mopozte .Diky

chlapp

riesenie:
a) opravit vsetky kazy a diery (tam sa rozkladaju zvysky potravy a casti zubu).
b) pouzivat pred umytim zubov zubnu sprchu. Ide o pristroj, alebo nasadec na kohutik z ktoreho vedie hadicka na konci ktorej je rucka so sprchou. Pred umytim zubov nou treba dokladne vystriekat medzizubne priestory. (jeden by sa cudoval co vsetko sa tam dokaze nahromadit...)
c) pravidelne si umyvat zuby, minimalne rano a vecer, spravne pohyby a dlho. Najlepsie v klude a v pohode 10 minut pred TV/PC.
d) na konci umyvania zubov vydrhnut kefkou riadne aj jazyk.
e) po umyti zubov a jazyka vyplachovat pusu aspon 3 minuty kvalitnou ustnou vodou.
f) po jedle v priebehu dna, ak sa nedali umyt zuby, aspon preplachovat usta cistou vodou/sodou/mineralkou, aby sa splachli zvysky jedla, a zuvat zuvacky.

Toto je moj postup od kedy som si vstupil do svedomia koli pokazenym zubom a zatial to funguje.

janík

pravdepodobne pôjde o pokazený žalúdok,nech vyhľadá akupunktúru,tá si stým hravo poradí-ide o "prehriatý"žalúdok

alti

Niektore dovody zapachu z ust:
1. Pokazene zuby - zubar
2. Zubny kamen - zubna hygiena, cize tiez u zubara
3. Travenie - napr. zmenit sposob stravovania, skladbu jedal, uprednostnit zasadotvorne potraviny
A urcite Ti pridaju dalsi dalsie priciny. Treba ich vyriesit a bude po probleme.
Zapach z ust dobre stahuje napr. zuvanie petrzlenovej vnate, chlorofyl.