ockovanie po chorobe

Príspevok v téme: ockovanie po chorobe
majka__

mozem byt zaockovana proti chripke uz buduci tyzden, ked antibiotika mam dobrat vo stvrtok? teda ak ratam, ze sa budem citit dobre. lebo dnes mi dala lekarka antibiotika a sa ma pytala ci chcem sa dat zaockovat proti chripke. a kedze mam pocit, ze mi to pomaha, tak som povedala, ze ano. antibiotika mi dala do stvrtku. totiz ja by som to mala co najskor rada za sebou, kedze injekcie nemam rada a kolabujem uz pri pomysleni na nich :o)

vevericka

weleda vakciny su splitovve alebo subjentkove..teda neobsahuju geneticku informaciu daneho virusu, obsahuju len hemaglutinin a neuraminidazy, alebo vnutorne antigeny..lipidy zodpovedne za neziaduce reakcie ci nukleova kyselina je odstranena..

mirka 23

majka, aj ja som bývala chora niekolkokrát za sezonu, raz som ležala 2 týždne v 40tkach horučkach...teraz chora nebývam vôbec a to sa nemusim ladovať vakcinami a predstav si, že nemám žiadne príznaky alergie, ktorú viem že mám.

majka__

mirka, ja vidim ucinok v tom, ze byvam ovela menej casto chora a chripku som mala nepamatam kedy... to je pre mna dolezite. v tom vidim ucinok. kedysi som brala antibiotika kazdy mesiac, inokedy som mala obdobie, ze som za 3 mesiace vybrala aj 7 antibiotik. a teraz? byvam chora raz za uhorsky rok. takze v tomto vidi ucinok len ten zrejme, kto byval tak casto chory a kto tomu rozumie.

weledda

Nechapem ako moze byt ta vakcina ucinna, ked virusy su usmrtene a konzervovane vo formaldehyde. Ako moze organizmus bojovat s mrtvymi vyrusmi? Ved to nedava logiku, ledaze by boli tie virusy zive, potom dakujem neprosim...

mirka 23

majka, poriadne si prečitaj čo si napisala a máš tam hned aj odpoved. Takže ty maš astmu alergie a si zdrava a očkovanie ti pomohlo, šak to je super, gratulujem.

majka__

marika, ja by som sa tiez nedavala ockovat, kebyze som nevidela ucinok. sa pamtam, ze ako mala, ked som sa ockovat nedavala, som mala bezne chripku aj 2x do roka a o zapaloch priedusiek a pluc ani nehovorim. proste som byvala kazdy mesiac chora a to uz bolo nenormalne az. ked som sa dala prvykrat zaockovat proti chripke, tak som chripku dostala hned po ockovani, ale to bolo asi tym, ze uz som nakazena bola a ockovanie nepomohlo. ale potom ostatne roky som sa dala zaockovat uz skor (koniec septembra, zac. oktobra) a vzdy mi to pomohlo.

opakujem - ak by ma zaujimali negativa ockovania, spytam sa na negativa. ale mna nezaujimaju. preco sa napr. nepise nikde o negativach antibiotik a podobnych veci? ved ked uz raz clovek skonci so zapalom pluc, tak vitamin C z lekarne mu uz nepomoze. preco sa nepise, ze antibiotika zachrania jednu cast tela, poskodia napr. pecen? hlavna vec, ze sa pise len o ockovani a preberaju sa nazory od inych uzivatelov tohto fora... a je to trapne

echola

casto tu bol spominany od Green Swan, tak som si tho kupila, 120 tbl.
Neviem, ale ved so soda bik. sa bieli pradlo..

mirka 23

neviem prečo by ti mala ubližiť soda bikarbona. Je pre telo len prospešna, nie je pravda, že je škodliva.
Soda bikarbona ako zasada neutralizuje kyselinu, davaš jej len trocha, ja davam približne 1:4 to znamena jeden diel sody bikarbony a 4 diely kyseliny. Denna dávka je asi 1 čajova lyžica kyseliny askorbovej to by mali byť asi tak 3g.
Inak nie je na škodu, ak si dáš trocha sody do vody, aby bola zasadita, resp. aby mala PH aspoň 7, ph 7 má len Evian a ešte možno Fatra tá liečiva, ale na tej to nie je uvedené.
A aku značku C máš teraz?

echola

Mirka a ta sodabikarbona mi neublizi ked si ju furt budem davat?? Teraz uzivam tabletkovu C (celkom dovru bez mastenca a aspart.....)a nemiesam ju nijak..