-strava pre babatko-

Príspevok v téme: -strava pre babatko-
evita 80

Dobry den, potrebovala by som poradit ohladom mojho 5 aj pol mesacneho babatka. Doteraz ho plnohodnotne kojim, dokonca ani vodu ci cajik som mu nedavala, len materske mlieko. Kojila som ho kazde dve tri hodinky. Teraz je vsak prisaty skoro kazdu hodinu a ako keby bol stale hladny, pritom mlieka mam dost. Neviem ci mu este takato vyziva staci, alebo mam pristupit k pokracovacim mliekam, ci kasovitej strave, zelenine. Chcela som az po pol roku, ale asi treba skor. Problem je aj v tom ze nevie sat z flasky. Dakujem velmi pekne za rady a skusenosti...

evita 80

dd mozno ze aj ja budem tak dlho kojit, mne sa to velmi paci, je to super aj pre babatko :))) Mas moj obdiv :)
Ja viem ako mam prikrmovat, dostali sme v nemocnici take brozurky a tam to je, ale pise sa aj o pokracovacich mliekach, dokonca niektori pediatri to odporucaju, aj ked matka koji, napr. ten Nutrilon.
Ja som ale taka tvrdojhlava, ze som chcela prikrmovat presne od 13.okt., ked bude mat maly pol roka, skor som nechcela. Mne ani nevadi ze je stale prisaty, len ide o to ci mu neublizim, ked bude len na materskom mlieku... Inak nie je nejaky extra nervozny. No ako kedy :)

dd

presne ako pisala Katka, zacni uvarenou zeleninkou na obed, po trosickach..ovocim sa neodporuca zacinat, pretoze je sladke a ma vyraznu chut a potom by dietatko mohlo odmietat zeleninku(tak to mne hovoril pediater)..a tiez mi to povedal tak, ze ked zacnem davat prikrmy - zeleninovy obed, tak o 3-4tyzdne mozem zacat aj s maskom - najskor hydinove- kuracie, asi po 3tyzdnoch aj cervene, aby dieta malo dostatok zeleza..a piskoty sa robia take detske, tusim su bezlepkove..ale naozaj najskor tu zeleninku..a to, ze po 3dnoch pridavat dalsi druh ma tiez svoje odovodnenie - po tych 3 dnoch je vidno na babatku, ak by malo na pridanu zeleninku reakciu..takze to treba tiez sledovat, ci ma dietatko na zeleninu nejaku reakciu, alebo nie..mne sa napr.dcerka vyhadzovala a mala vselijake reakcie na paradajky skoro do 2rokov..a dojcila sa do 2 rokov a 2mesiacov a nic nelutujem!pripadne sa este porad s pediatrom, je to jeho praca :).

evita 80

Dakujem pekne, no ja mam v plane kojit este aspon 10 mesiacov. Takze nie je skoro zacat s prikrmovanim?... Ja mam o nieco vacsie babatko ako je normalne, aj preto si myslim ze mu uz nestaci. Tak ci onak radsej zajdem v piatok za pediatrickou. Ale rada si precitam aj vase skusenosti:)

zuzula11

Ja som obe deti kojila viac ako rok .. a v 5. az 6. mesiaci som zacala pridavat zeleninku (mrkva, spenat, cerveny zemiak)a ryzovu kasu ... Vyhybaj sa lepkovym vyrobkom - ziadna psenicna kasa ci piskoty, do 1 roku by dieta malo byt na bezlepkovej diete ... Ja som stravila matersku v Amerike, ale ty sa skus poradit s pediatrickou, aky postp by ti poradila. Urcite nezacni davat umele mliecko .. ja som v 13. mesiaca presla na normalne ( viem, aj tu s lisia nazory, ale moje deti su zdrave)

katka 1111

a toto som skopírovala z internetu :)Dobré je začať zeleninou na obed. Prvý príkrm sa pripraví z jedného druhu zeleniny a každé 3 dni možno zaradiť ďalší druh. V priebehu 6. mesiaca sa príkrm obohatí aj o mäsko alebo žĺtok. Keď detičky budú papať plnú dávku zeleniny, čo je cca 150 ml, môžete začať podávať ďalší príkrm - kaša, následne za ňou sa môže zaradiť ovocie.

katka 1111

netreba pokračovacie mlieka, ak ho naučiš na pokračovacie začne ti odmietat prsník. Začni uvarenou rozmixovanou mrkvičkou a potom uvareným zemiakom ale najskôr po lyžičke a postupne pridávaj do jedálnička aj iné potraviny. Najlepšie ti poradí vaša pediatrička.

Kikiriki

V tomto veku mozes zacat napr. ryzovými kasami, pit z flase je jednoduchsie ako z cicky, takze by sa to malo casom naucit, ak nie mozes davat po lyzickach a kludne aj nejake prve prikrmy, zeleninka, zemiaky pomalicky, ocividne mu uz mlieko nestaci