Sojovy jogurt prosím pomoc

jimmy

kaciatko, mohli by sme sa tu vadit aj mesiac o tom, ci soja je, alebo nieje zdraviu prospesna. viem najst minimalne rovnaky pocet clankov, ze je prospesna, ako Ty, ze je naopak skodliva. a kto rozhodne, kto z nas "stoji" na tej spravnej strane? myslim, ze nikto, lebo nazory su rozporuplne. takze my to tu asi nevyriesime, ci je soja ok, alebo nieje. :)
ale ak chces, mozem ti tu kopirovat milion roznych studii atd., ale myslim, ze to nema zmysel, lebo ty tu potom nakopirujes milion studii, ktore to vyvracaju :))) inak, tym, ze nepijes mliecko, som sa sal Tvojim fanusikom ;)
krasny den prajem ;)

kaciatko7

minule som na biosen.sk nasla aj pristroj na domacu vyrobu rastl. mlieka, treba pohladat. inac, dobre mlieka som videla aj na biospotrebitel.sk...inac, recept som nasla v makrobiotickej kucharke, ak najdem, napisem ho sem. ale treba skusit daj aj do googla. kuknem sa na to, moment

Eviva 7

nekupovat aspon praskove. je zdrojom roznych prospesnych latok a nesposobuje alergie a zdrav. problemy
A prepac, som si myslela ze je to preklep, aj meno som ti skomolila :)))

kaciatko7

praskove som nedoporucovala, pisala som ze je vhodnejsie doma si urobit rastlinne mlieko alebo ak nie je moznost, tak aspon kupit v krabici.

Eviva 7

Ake praskove by si odporucila Kuriatko? Tu susenu smotanu do mlieka, co predavaju? Tusim ze ani to nie je moc o.k. A dajte niekto recept ako vyrobit obilne mlieko,budem vdacna lebo ja nevypijem kavu bez mlieka, potom konzumujem kravske, tiez ho moc nemusim :(

kaciatko7

a vacsina ludi je na tu bielkovinu alergickych, sice si to neuvedomuju alebo o tom nevedia. skoro kazdemu sposobuje okrem inych neziaducich ucinkov traviace problemy, nafukovanie, zapchy, hnacky...
v kazdom pripade zivocisne mlieko nie je urcene na ludsku vyzivu...da sa jednoducho nahradit rastlinnymi mliekami, ryzove, mandlove, ovsene... najlepsie vsak vyrobene doma, bez akykolvek konzervantov, ked nie je taka moznost, nekupovat aspon praskove. je zdrojom roznych prospesnych latok a nesposobuje alergie a zdrav. problemy
kto chce zdravo zit, sposob si najde :)

ranada

Kravske mlieko je horsie ako materske, kedze obsahuje kravsku bielkovinu, ktoru clovek nedokaze dobre stravit.
Ale podstata je taka ze je urcene pre teliatka, nie pre cloveka, ktory uz dojceny bol, ale povedzme si pravdu, ze aj medzi ludmi su take teliatka :))