Týrané psy!!DOSť!!

Príspevok v téme: Týrané psy!!DOSť!!
aaddd

často navštevujem stránku psiadusa.sk alebo utolok.sk atd ...a rozmyslam o tom,ako moze niekto ublizit takemu bezbrannemu tvorovi,napr muu odsrihnut usko,dat plechovku do papule,tahat zo za autom,podpíliť ho,hasiť mu špaky na hlave.Kam ten svet speje?A dneska som sa rozhodla,ze si zoberem jeddneho psíka z útulku a určite to bude najlepsie vec ,co som sa svoj zivot urobila..Tak podme do toho aj vy,budete mat krásneho spoločníka.Alebo aspon nejak pomozte..ci uz financne alebo nejakymi prácami...Nie??SPravme dobry skutok..

aaaddd

dneska si chcem ist zobrat psika z utulku do TT.Nasla som ho na stránke trnava.utulok.sk je krásny,majú tam viac šteniatiek odfotených avšak píšu,že ich majú dokonca až 25 a potrebujú všetky domov,takže DOBRA VILA kludne si mozes vybrat.Alebo pozri stranky psysos.sk psiadusa.sk utulok.sk slobodazvierat.sk utulok-piestany.sk trnava.utulok.sk pesvnudzi atd...:))Určite si vyberieš.Teraz som spracovala aj kamarátov nech si neberú čistokrvného,ale z útulku ,robí mi to radosť,ale bohužial ..po tom čo si dnes pravdepodobne zoberem psíka už na tie stránky prestávam chodiť.Nemôžem kvoli tomu spat,stále plačem a som psychicky z toho dosť vyčerpaná,takže bohužial...:((

Carmenita

bingham- diks :)
dobra vila, riprav si tam vreckovky, lebo je to drsne,ale je to realita.a ak mozes,pokup nejake granulky,konzervy, urcite sa potesia. utulky nik nedotuje,musia si pomahat ako vedia a poviem ti,ze to nie je nic moc.aspon ten, z ktoreho mam ja fenku je na tom dost biedne.
a aj ja som tam videla niekolko cistokrvnych psikov, co fakt nechapem.ja vlastne vobec nechapem,ako ludia mozu dopustit tolko bolesti..
ale drzim ti palceky,aby si si vybrala a bola s novym psikom stastna.daj potom vediet,ze ako si dopadla :).
strasne sa tesim,ze si zoberies psika z utulku. fakt velmi. dufam,ze sa najde viac takych ludi.

dobra vila

Carmenita, diky za prispevok, a zaroven som rada, ze sa ti tvoj psik zavdacuje kazdym dnom, aky ti je vdacny tym, ako sa sprava a aky je. Vidis, to je ten paradox, ten tvoj psik znie ako z rozpravky, ale mozno mas pravdu, pre tie dovody, ako si napisala (nebola zvyknuta na take dobre pomery).
A mas pravdu, podarilo sa mi vygooglit utulok, co je tuna za mestom. Je tam aj zopar steniatok, jedno mi hned padlo do oka, ale to je, bohuzial, fenka, kedze mam psika, tak aj druhy musi byt psik. Nerobilo by mi problem ist po psika ani do ineho mesta. Ale do tohoto utulku sa urcite pojdeme pozriet, uz sme sa o tom bavili aj doma. Chcela som povedat, ze sa uz tesim, ale neviem, ci to bude radost, pozerat na tie psicata :-/.
Dokonca je tam aj dvojrocna fenka bigla (neviem, mozno nie je cistokrvna, ale je tam iba "bigl" a nie su uvedene ine rasy ako pri ostatnych). Je naozaj krasna... nechce sa mi verit, ze ju vylozili na ulicu, ta sa snad stratila :-O. Chuda...
Svetlou castou su mena, niektore su fakt zabavne... Ferko, Jarko... :-P

dobra vila

dedy, ja nechcem cistokrvneho beagla. Ja pisem, ze mam cistekrvneho beagla (normalne kupeneho z chovatelske stanice) a pre neho by som chcela braceka "sirotku"... Proste nejakeho psika, ktory nema domov a ktoremu by som mohla zaroven aj pomoct.
Len by som chcela, aby to bolo stena, aby som ho mohla mat pri sebe od destva, vychovavat ho atd a nie psika, o ktorom neviem jeho minulost (bala by som, ci napriklad ked bol vacsi psik bity, alebo mu bolo inak ublizovane, ci sa mu to casom neodrazi na spravani). Lenze som moc nevidela steniatka na stranke psej duse, za to na bazosovi je ich plno...
Netusim, ci su od mnozitelov, vsimla som si tam asi jedno meno, ktore ponukalo viac psikov, ale rozlicnych... Ostatni uzivatelia sa lisili, aj ked ktovie...mozno im naozaj tie sucky vrhaju kazdy mesiac steniatka ako na beziacom pase... Tam su straaasne rozkosne steniatka, len nvm, aky by sa hodil k tomu mojmu... Je mi to v podstate jedno, nejaky chutny mix :) (zasadne nech vsak nie je mixom nejakeho bojoveho plemena) max stredny vzrast a kludna povaha, aspon sa aj ten moj skludni, lebo to je zivel ;)

Carmenita

oki dedy, sme na rovnakej vlnovej dlzke :). je fajn vediet, ze nie som jediny nadsenec nemych tvari..lebo osobne vela ludi takehoto zmyslania nepoznam.aj sa nejako osobne angazujes??

dedy

Carmenita, ved prave kazdy pes ma pravo na dobry zivot a tu ide prave o to. Konkretne mam na mysli, ze feny u mnozitelov URCITE nemaju dobry zivot! kedze su natlacene niekde v pivniciach, v zime, s biednou stravou, vrhaju stenata vzdy ked to ide, maju zapalene mliecne zlazy, casto nadory na maternici, zapalene oci, usi, problemy s klbmi, zazivaju stres, su psychicky na dne, a mnozstvo inych chorob, a preto ak si od nich nevezmes psa (samozrejme je to pes bez pp) tak im bude chybat prave ten jeden majitel a ked zistia ze tie stenata im nikto nechce, a ze im to nevynasa, tak zrusia chov (sice je pravda, ze ho asi vyhodia, ale potom maju aspon nadej, ze sa dostanu k nejakym dobrym ludom a aspon chvilu, kym neumru sa budu mat dobre) a prave preto odporucam utulok a krizence, pripadne tyrane psy, ktore sa do utulky dostali najma preto, ze boli u mnozitelov, ti zrusili chov alebo si ktosi zadovazil stena a potom ich omrzelo, tak ho vyhodili.... nemusi to byt pravidlo, ale casto sa stava) a ked uz niekto investuje do psa s PP, aspon je zaruka, ze ho "len tak" kdesi nevyhodi, ked uz za neho dal predsa len viac penazi
a ked uz si niekto zadovazi PP psa, znamena to minimalne to ze bude cistokrvne, (a dobra vila chce cistokvneho bigla) a preto zasadne hovorim nie mnozitelom!!!! a netreba od takych ludi brat psov, ktory si zadovazia psa ako tovaren na stenata a to sa rovna tovarni na peniaze
a inak, kto tu hovoril o HORUCKOVITOM zhanani papieroveho psa?
ide len a len o princip, ak nepodporis mnozitela, tak menej psov bude tyranych (zdeprimovane suky, stenata, ktore sa dostanu ktoviekam a ktovie kedy sa ich niekto zabvi), a kupa psa s PP s tyranim uzko suvisi,
u chovatelov PP psov mas aspon akutaku zaruku, ze sa maju dobre (co sa tyka veterinarnej starostlivosti, potravy, a sa im aj ako tak venuju... i ked vzdy su vsade zli a dobri)
dufam, ze som sa vyjadrila v celku zrozumitelne, kedze uz napoly spim, a ze sa da pochopit ten hlavny vztah medzi mnozitelmi, chovom psa s PP, tyranymi psami,
takze bud utulok, chovatelska stanica alebo nejaky clovek, ktoreho sucka ma steniatka a stara sa o to a da do toho vela a nejde mu len o zisk, ale aby sa steniatka dostali do dobrych ruk

Carmenita

hmm dedy, ja som proti horuckovitemu zhananiu psov s papiermi, rodokmenmi a tak dalej..pretoze kazdy psik ma pravo na pekny zivot,nezalezi,ci je cistokrvny..dokonca ja preferujem krizencov, lebo trpia ovela menej chorobami ako cistokrvne!

dedy

dobra vila, na bazos urcite neinzertuju utulky, ak tak si pozri priamo stranku utulku alebo ho navstiv, pripadne sleduj psiu dusu alebo psysos, a tam sa urcite pritrafi nejaky havko
a bazos, velke mnozstvo inzeratov... no strasne... a dufam, ze si nebudes vyberat psika od mnozitela (vela psov na jednej kope, malo priestoru, ziadna veterinarna starostlivost, odcervovanie nula bodov, nesocializacia, deprivacia, stres...) takze ak havka tak s PP, alebo od niekoho kto sa o psika stara, a ma steniatka a stara sa s laskou, odcervuje, ockuje, a stara sa...