Tajomstvo-Zákon príťažlivosti

Príspevok v téme: Tajomstvo-Zákon príťažlivosti
rozmýšľam

Ahoj všetci...chcela by som sa s Vami podeliť o svoje pocity z jedného filmu,ktorý si môžete pozrieť na www.youtube.com. Volá sa Tajomstvo-the Secret...dajte si k tomu český dabing a ak máte hodinku a pol čas,tak si to pozrite a chcela by som vedieť Vaše reakcie. Ja som tým filmom fascinovaná:-). Je to dokument rozdelený na 9 častí do 10 minútových videí...myslíte,že má zmysel riadiť sa podľa zákona príťažlivosti?

rozmýšľam

no...máš pravdu...určite to neplatí na všetko...keď raz chcem auto,ale nemám peniaze,tak asi si ho nekúpim...naozaj je to v niečom dobré,aj keď ozaj trochu pritiahnuté

Summer_

Neda sa povedat ani ze pacilo, ani ze nepacilo.. ma to dobru myslienku- snazit sa pritiahnut k sebe to dobre pozitivnym myslenim, to vela ludi zabuda robit, ale je to podla mna aj mierne prehnane, pretoze sa mi nezda, ze by vsetko vsecicko co chcem slo takto uskutocnit.. No a na druhej strane som sa to, co som pocula v tom dokumente radsej hned snazila pustit z hlavy, pretoze myslienky sa nedaju ovladat tak, ako to co povies.. A teraz sa mam cely zivot bat, ze ak ma neustale napadaju zle veci, aj ked ich chcem vyhodit z hlavy, ale stale sa mi omielaju (a to hlavne preto lebo ked si povies, ze myslienky sa uskutocnia, automaticky sa bojis tych zlych a oni sa ti na truc vyria hlavou) ze sa tie zle veci aj stanu? To nechcem, radsej budem mysliet pozitivne, snazit sa byt stastna ale nie verit, ze moje myslienky sa pretvaraju na veci.. myslim ze ak by to bola pravda, bolo by to jednoduche ale zaroven nebezpecne.. a ked si niekto bude z celeho srdca zelat aby ma presla auto lebo ma neznasa, tak ma prejde? Len preto ze to niekto silno chcel? Hlupost... jednoducho cele to ma dobru myslienku (ten dokument) ale je to pritiahnute za vlasy ..

rozmýšľam

tekvi neboj,žiadne útoky:-) môžeš si kľudne vyjadriť svoj názor...no možno keby si si to pozrela celé...vieš lebo 7 minút z filmu,ktorý má hodinu a pol...no neviem,či to stačí,aby človek pochopil o čo tam ide

Summer_

rozmýšľam ja som si to pozrela cele, len ked som pisala prispevok, mala som za sebou len prvych 20minut.. a nemyslela som to tak, ze oni su nejaka sekta, ale ze su rozne zamyslajuci sa ludia na svete ktori chcu verit ze nieco ako zakon pritazlivosti existuje, ale ze to neznamena, ze to aj pravda je.. ale ani nechcem tvrdit opak :) len sa zamyslam... ale urcite je spravne mysliet pozitivne, verit v to dobre, nemysliet na zle- to ma urcite nieco do seba..

tekvicka_

moj osobny nazor tak prosim ziadne utoky ...videla som 7 minut a 18 sekund a viac som nezvladla, pripada mi to ako hodinu a pol teleshopping...sorry

rozmýšľam

Summer a Vincent,ďakujem Vám za príspevky:-) zaujímavé,dvaja ľudia,dva rôzne názory...tak ja si myslím,že so sektou to ozaj nemá nič spoločné,veď oni nikoho nenútia k niekomu sa modliť,len nabádajú ľudí,aby pracovali sami so sebou tým pozitívnym myslením...mne sa to náhodou veľmi páči,aj ma to oslovilo a už som to aj praktizovala,keď som sa na to sústredila,ozaj som mala super náladu a život bol gombička:-) Vincent,odporúčam Ti pozrieť si aj ten film...ale celý,nie prvých 20 minút ako Summer...

VincentV

Zatiaľ som čítal len knihu Secret a rozhodne som spokojný, žiadne sektárstvo, k ničomu človeka nenúti, nederie peniaze, čas, nič, len nás nabáda k pozitívnému mysleniu.Bohužiaľ u nás na Slovensku tomu ľudia vychovávaní s tým, že každú nedeľu treba ísť do kostola asi moc nepochopia a stretol som sa s desiatkami názorov, že sa jedná o sektu, vymývanie mozgov atď.No podľa mňa je oveľa vačšie výmyvanie mozgov cirkvená viera, ktorá nabáda ľudi k strachu, nesebarealizácii, nízkemu sebavedomiu a k tomu že prach sme a v prach sa obratíme...a popravde ani žiadne spasenie v tomto živote(nie posmrtnom) neponúka.A je povinné!no skúste trojmesačný povedať farárovi nie.Moj názor, na nikoho neútočím, nikoho nepresviedčam.Koniec koncov je to na vás.

Summer_

Tazko povedat, nevidela som to cele este, len prvych 20minut.. Ale myslim si, ze keby sa diali veci podla toho na co sustredujeme svoje myslienky, tak by bol zivot prilis jednoduchy, mali by sme vsetko na co by sme len pomysleli.. ale zober si napriklad, preco zomre, alebo odide z naseho zivota clovek, s ktorym sme chceli zit, ktoreho sme milovali a nase myslienky sa tocili len okolo toho aky bude zivot s nim krasny.. a nesplni sa nam to! Ale preco, ked sme to tak chceli? Asi to teda nebude uplne pravda... alebo, priklad, ja budem svoje myslienky sustredovat na moju lasku, on bude svoje myslienky sustredovat na nieco ine, pretoze ma uz casom prestal milovat a pripadne uz ma iny objekt zaujmu.. tak komu sa splni to na co myslel, ked tie myslienky dvoch ludi su nezlucitelne? A to som dala len nejake dva priklady toho kedy to urcite nefunguje, ale je ich omnoho viac ak sa nad tym zamyslis.. A este, zober si kolko cudnych ludi beha po svete, existuju rozne sekty, skupinky pocudnych filozofou (tym netvrdim ze vsetci filozofi su cudny, len vravim ze na svete su aj ludia inak sa zamyslajuci) su ludia, ktory radi rozoberaju taketo "zahadne" veci, snazia sa chapat zivot, vidiet ho inak ako ostatni a nakoniec z toho vijde nejaka teoria (ako napr. tato), ktora je bud pravdiva, alebo len oni veria tomu ze je pravdiva, lebo to tak chcu.. Takze aby som to ukoncila, uplne tomu zakonu neverim, ale na druhej strane je pravda, ze pozitivne myslenie je lepsie ako to negativne, takze ak myslime pozitivne urcite to je pre nas len plus do zivota..