Fajčenia

AdamKrt

Taxim: ono by to praktickeho vyznamu nemalo, lebo v takom podniku by som uz nedoveroval tomu, co dostanem na tanieri :) Niekto asi nepochopil vyznam smajlika, pretoze keby clovek chcel, uz davno by sa to dalo urobit.

Zaujimave, ako v zahranici sa divaju na ludi, ktori fajcia ako na bandu primitivov a tu na Slovensku sa stalo uplne beznym fajcit hocikedy, hocikde. A dane zariadenia sa tu budu hrat este na hogofogo :) Pajzle !

V poslednom podniku som to vykrical nahlas, ze je to pajzel. Len skoda, ze ma moc nebolo pocut cez ten okolity hluk /urobili z toho nahulenu diskoteku, kde sardinky maju viac priestoru/ :) Dym sa dal lamat, stipal v ociach i v plucach.

Kde su rozne kontrolne organy, ked ich clovek potrebuje ? So zakonom o nefajceni v podobnych zariadeniach si prakticky mozu vytriet tak....

ach jajaj

ked nahlasite niaky porušený prípad cítite sa ako lepší občan? nad tym by som pouvažoval a zamietol pred vlastnym prahom a upratal si trošku svoj charakter a priority a spravil reviziu svojej minulosti až po súčastnosť

Taxim

AdamKrt:

Ty chces byt aj udavac!! Chod do prirody a tam z hlboka dychaj 1 2 3 a znovu 1 2 3 potom si sadni a rozmyslaj sam nad sebov co si ty za cloveka. Ale tebe bude vadit aj cerstvy vzduch.

AdamKrt

Koncom tyzdna som bol na jednej stretavke s partiou kolegov. V troch podnikoch, vo vsetkych sa fajcilo. V kazdom dalsom to bolo horsie a horsie. Dokonca jeden z kolegov napriek upozorneniam dalsich kolegov zacal po case hulit ako duha tiez.

Je to nehorazne, ze clovek nemoze ist skoro nikde. Ked som v meste a chcem niekde ist, tak mozem vystriedat X restauracii a vsade citit ten hnusny cigaretovy dym. Clovek si nevyberie.

Aj keby clovek povedal nieco obsluhe, vela s tym asi nenarobi. Ale mozno SOIka pomoze, ked sa raz nastvem :)

hanna

nuti niekto chodit nefajciarov do podniku, kde sa fajci? nech idu do cukrarne alebo do vyvarovne na obed. na margo tych dani: vec stat je len rad, ze sa cigarety predavaju, ved maju z toho prachy! a ze nefajciari platia fajciarom liecenie? mozno. neviem. ale potom treba napadat aj obeznych ludi, aby prestali zrat, lebo aj platime liecenie!!

Petuska B

Určite by mali byť fajčiarske a nefajčiarske podniky aby bola rovnováha. A potom by sa ľudia nemohli hádať a nikto by nebol diskriminovaný. Každopádne nehnevajte sa, ale v reštaurácií kde sa podáva jedlo nemá zapálená cigareta čo hľadať. To až taký luxus fajčiari mať fakt nemusia. Samozrejme krčmy a putiky kde sa chlastá, tam to nemá úroveň, tam sa pokojne môže húliť.

Ciga

AdamKrt: To by mal platit kazdy( vyssie dane) Slanina Klobasa to by si jedol co? Ale to je skodlive!!! Musis platit vyssie dane pretoze mas uz zniceny usudok. Potom zblbnes a kto bude platit tvoje liecenie? No predsa mi fajciari ktory platime nemale peniaze statu, ktory ked sme boli mlady nas nedostatocne poucil o skodlivosti fajcenia.

AdamKrt

Fajciari by mali platit vyssie dane. Zapricinuju si choroby svojim zlozvykom a potom ich stat posiela na odvykacie liecenia, alebo sa lieci rakovina, ci su vyssie vydavky na nich.

Ked si chce fajciar fajcit, nech neotravuje tym dalsich ludi.

Neznasam restauracie, ci ine zariadenia prave pre toto. Zafajcene vsade a este budu uctovat ktovieco. Pajzle su to a este by cloveku mali zaplatit za to, ked tam dojde a nie pytat peniaze !

Ked si to tak hypoteticky zoberiete -+ fajciar ohrozuje vas zivot a mate pravo sa branit. Co tak ohrozit zivot fajciarov inak, co by na to hovorili ?