Je toto "nevera" ? Velmi sa trapim!

Príspevok v téme: Je toto "nevera" ? Velmi sa trapim!
ukji

S priatelom chodime spolu vise 2 roky, posledny cas je to ale u nas nalomene. Teda z jeho strany. Povedal mi ze uz ku mne neciti to co by chcel, ze uz mu na mne tolko nezalezi a pod, nerozisli sme sa, ale nas vztah je momentalne na dost zlej urovni, ja by som to chcela take ake to bolo, ale on stale nevie ci to tak este chce, vraj potrebujde cas.. a ja som si v tom case ked som sa najviac trapila koly mojej nenaplnenej laske k nemu, zacala pisat s jednym davnym spoluziakom. Stalo sa to nahodou, nasla som ho na nete, napisala mu.. on sa mi vtedy davno velmi pacil, ale niekdy sme spolu nic nemali, ani len flirt.. to ze si piseme mi pomaha v tej bolesti ktoru mam koly priatelovi. Priatela som nikdy nepodviedla ani len pohladom na ineho a ani teraz nerobim nic zle, s tym byv.spoluziakom si piseme cisto ako kamarati, nie je v tom nic.. ale priatelovi som to zatajila, vzhladom na nasu momentalnu situaciu, by to bolo asi dost na skodu, keby to vedel, kedze sme uz aj tak na hrane a nevieme ako to pojde dalej.. no ten chalan sa mi zase paci tak ako vtedy davno.. robim nieco zle? Mam totiz vycitky, ale na druhej strane, ved nie koly mne sme na tom s priatelm zle, ja som nikdy nechcela aby sme takto dopadli. Lubim ho, no on ma jeho chladom trapy.. mam si prestat pisat s tym chalanom, je to nefer? Je to nieco ako "podvadzanie"? :(

babenka1

Tak prečo sa s ním nerozídeš? Mne to fakt pripadá že hráš na dve strany - na jednej veríš, že sa k tebe vráti priateľ, na druhej si dopisuješ s kamarátom. Na to, že nemáš energiu, sa mi zdáš energická až-až.

ukji

doubledog
tak ja mam mat pocit ze robim nieco zle? A potom co on? Ten kamarat neni poistka, je to iba nahoda, ktora mi pridava to, co mi priatel berie- energiu. To ze on sa po 2rokoch ku mne chova ako keby medzi nami nikdy nebolo to nadherne silne puto, to je fajn? Ja sa trapim, jemu je dobre.. ja potrebujem nabrat energiu nie on, on ju ma. A ma aj istotu- mna.. ja nemam nic :(

doubledog

toto je typicke zenske riesenie vztahovych problemov
teraz ti ten tvoj kamos ako jediny rozumie :)
zajtra, ked sa tvoj priatel spamata, tak zas pochopis, ze kamarat je vlastne v niecom divny a tvoje predstavy nesplna :)

proste si si nasla poistku, nevyjde jedno, tak bude druhe

ale neboj, nie si vynimocna, zeny toto robia uplne normalne

ukji

babenka1 chapem co hovoris a respektujem tvoj nazor.. iba dalsia drobnost- ja mu nic o mne a priatelovi nepisem.. je to cito ako sa mas, co robota, kupila som si to a to... nic viac..
A to co pises, ze hram akoby na dve strany, tak prave to ma napadlo, ci to nie je nefer a preto sa tu na to pytam.. na jednej strane to aj mne pride zle, ale na druhej, ja som priatela odmietla? Ja mu vravim dajme si pauzu, asi ta nelubim? On si to sam sposobil.. aj ja som len zena, ktora potrebuje mat pocit ze po mne priatel tuzi a ten pocit nemam.. tak ho asi podvedome hladam inde.. a sama neviem ci to nie je nespravne, preto hladam odpeved tu.. som uz velmi zmetena z tej jeho "lasky"

babenka1

Vieš, z toho príspevku, čo si napísala, to vyznieva veľmi zvláštne: ak by ťa tvoj priateľ chcel, nebudeš si dopisovať a budeš úprimná, ale keďže krízu máte, tak si dopisovať budeš a ešte to aj zamlčíš. Chápeš, ty vlastne svojím konaním popieraš to, čo píšeš. namiesto toho, aby si investovala všetky svoje sily do vzťahu, sťažuješ sa človeku, ktorý sa ti kedysi páčil. Mne sa to nepáči, jedna vec je, že teraz to vo vašom vzťahu nefunguje najlepšie, druhá vec je, že aj ty hráš na dve strany. sama si napísala, že možno zistíš, že na tebe záleží len tomu kamarátovi, tak si priznajme, aj keď v tom nie je flirt, ty si ho tak pomaličky namotávaš, však? Veď kto by už odolal úbohému trpiacemu dievčaťu, ktoré sa trápi kvôli necitlivému priateľovi?

ukji

Dnes sa s nim uprimne porozpravam, takto to uz dalej nejde. Bud povie ze sa obaja posnazime vratit sa tam kde sme boli, ze pre to spravime maximoum, alebo ja koncim.. Uz nevladzem na neho cakat. Chcem aby po mne moj priatel tuzil, aby bol stastny ze ma prave mna, tak ako som bola vzdy ja stastna ze mam prva jeho.. Anie cakat, lebo ma ASI nelubi.. ze nevie, nic nevie a ja sa len trapim.. uz to trva prilis dlho a ja som sa snazila az prilis vela.

ukji

babenka1 zle si to pochopila. Moj priatel neochladol preto, lebo nieco vytusil.. Moj priatel ochladol uz davno predtym ako som si s tym kamaratom zacala pisat.. Rozpraval mi ze ma asi nelubi, ze mu na nasom vztahu nezalezi, ze bude kludne aj sam a nebude mat potrebu sa ku mne vratit. Ja som cez toto vsetko za nim "doliezala", dufala ze sa nieco zmeni. Dokazovala mu svoju lasku vsetkymi sposobmi, a on NIC! Vraj chce cas, lebo nevie co citi. A ja mam cakat na jeho lasku a cely ten cas sa trapit? Natrapila som sa uz dost.. A az potom som si zacala pisat s tym chalanom, ale nie je v tom ani len flirt.. a hlavne je, ze keby som s priatelom mala taky pekny vztah ako predtym, tak by som mu to na 100percent vsetko povedala, pretoze som mu vzdy vsetko vravela. Bola som k nemu maximalne uprimna. Ale teraz sa bojim, ze ked nevie ci ma lubi, ci to nebude len na skodu, ze by sa na mna uz uplne vykaslal.. aj ked je to cele hlupost, len uvazujem... a mozno zistim, ze jediny komu na mne zalezi je ten chalan co si s nim pisem a nie moj priatel.. ten vie ze sa trapim, vie ze ho lubim a vobec sa nesnazi, len caka, lebo potrebije vraj cas!

A to ze ci nevera alebo nie.. ja viem ze to nie je nevera ako taka.. skor som chcela vediet, ci to nie je nefer. Proste ci by som s tym nemala prestat, pretozeje to voci nemu hnusne.. Normalne by som to tak aj brala, ze bud si pisat ale priatelovy to povedat, alebo nepisat. Ale on ma odmieta, on nechce moju lasku, tak co uz mam robit? Co sa mu mam prosit? To nie!

PS- Ja upratane myslienky mam.. lubim ho a keby sa zmenil, keby po mne tuzil hned by som sa na vsetko ostatne vykaslala. To on nema upratane, nevie co chce.. A ja sa s nim neviem rozist, pretoze on mi stale dava taku "nadej", ze ved chce cas a uvidi. A ja hlupo verim ze to dobre dopadne :( to z tej lasky.. ale prezili sme take krasne chvyle, kedy ma MILOVAL , preto este verim, ze nemoze byt koniec, ked jeho city boli len "nedavno" take vrele :(

ja_iluzia

babenka1...scasti s tebou suhlasim, ale ja som to osobne pochopila tak, ze on najprv ochladol a az potom si ona zacala pisat s kamaratom. a to je dost velky rozdiel.
ukji: skoda plakat nad rozliatym mliekom...lepsie to uz asi nebude. obaja sa v tomto vztahu uz len budete trapit. jemu evidentne nieco chyba. chcelo by to skor diskusiu co bolo, co je, co sa zmenilo a co dalej...uplne na rovinu. on mozno vaha len preto, ze sa boji ti povedat uplnu pravdu a definitivne to ukoncit. je zbabelec. ale takto ti ublizuje daleko viac. to si on asi neuvedomuje. povedz mu, ze ty o jeho lutost nestojis.