Očkovanie proti chripke: ANO alebo NIE?

Príspevok v téme: Očkovanie proti chripke: ANO alebo NIE?
JCVD

Ahojte
mam teraz takú dilemu, chcel by som sa dat zaockovat proti chrípke (prvy krat v zivote) a neviem sa rozhodnut.....za zimu som minimalne 1krat chory a dost mi to ubera zo síl....takze uz len kôli tomu..ale na druhej strane, mam problemy aj so stitnou zlazou, aj alergik som....tak ci ta vakcina nenarobí šarapatu:)
Príjmam akykolvek názor, resp. skusenost...thnx!

Peto T

radana: Ak máš snahu pozrieť sa na štatistiky, pozri si rizikaockovania.sk

Najnovšie, v Británii sa už pomer autistických detí odhaduje na 1:38, v USA sa k tomu blížia, počet neustále rastie, pritom diagnostika sa už najmenej 15 rokov nezmenila, a medicína sa stále len tvári záhadne (ale vakcíny za to URČITE nemôžu). Čína, ktorá až donedávna autizmus nepoznala, začala očkovať západnými vakcínami a už má 1,8 milióna autíkov.

Na Slovensku je oficiálne 1 zo 100 chlapcov a 1 zo 400 dievčat postihnutých autizmom. Keďže bezhlavo preberáme zahraničné očkovacie schémy, asi nemusím hovoriť svoj názor na prognózu najbližších rokov.

swistica

RNG: hlavne ze ty si uplne ,,doma". Tolko bludov kolko tu prezentujes som davno necitala. Nebudem sa opakovat, lebo radana ti to uz napisala. Uz len dufam ze ludia co sem chodia maju spravny usudok a vedia posudit hodnovernost tvojich informacii

radana

To,co bolo pre zdrave deti samozrejme-povinna skolska dochadzka,bolo nasim detom odopierane a robilo sa vsetko pre to,aby sa taketo triedy pre autistov nemuseli vytvarat.Najlepsie bolo nas zamiest niekde pod koberec,aby bolo vidno,aku zdravu populaciu mame.Ale autizmus tu bol uz davno predtym.

radana

Chvala bohu,ze uz aj autisticke deti maju povinnu skolsku dochadzku.Doteraz to tak nebolo a prave v tej dobe som chcela zaskolit mojho syna a bolo mi povedane-a co vam nie je doma dobre?Takze to,ze sa vytvaraju specialne skoly pre autistov velmi vitam.Uz nemusia byt niekde v kute zasiti,ale maju moznost sa integrovat.

RNG

svistica, si uplne mimo.
V USA sa situacia natolko zhorsila v poslednych rokoch, ze sa musia zakladat specialne skoly pre autistov.

Inac v roku 1992 uz boli metody na zistenie autizmu zhruba tie iste, ako dnes.
A mnozstvo ortuti, ktoe dieta dostane este stale vo viacerych statoch, kde pouzivaju vakciny s thimerosalom je mnohonasobne tolko, ako je dovolene dostat z jedla podla nasej FDA. Takze mi tu nehovor o neskodnosti.
Jedine, co sa im podarilo dokazat, ze sa nedas BEZ POCHYBNOSTI dokazat, ze to skodi.
To je ale vec sudneho procesu a poroty, ktoru sa da rozne ovplyvnit.

radana

Rng,neda mi na teba nereagovat,ale take nezmysly sa nedaju ani citat.To,co ty povazujes za overene,vobec overene nie je.Propagujes len to,co chces a tiez vidis len to,co chces.Zavadzas tu ludi nepravdivymi informaciami.Autizmus bol "objaveny" uz v roku 1908,avsak pomenovanie AUTIZMUS dostal v roku 1943.A ani sa necudujem,kedze sa s tym casto stretavam,ze este ani v dnesnej dobe vela ludi nevie,co to autizmus vobec je a co obnasa.Aj ked je uz informovanost na vyssej urovni.Autizmus tu bol uz davno pred povinnym ockovanim,ibaze este nemal odborny nazov AUTIZMUS.Za starych cias bola tendencia takychto ludi zasit niekde do ustavov a nie zaclenovat ich do spolocnosti a integrovat ich.Nepaci sa mi,ze by si do kazdeho pchal hned tonu doplnkov tak,ako som sa s tym stretla aj v minulej debate o autizme a pri tom len staci spravny pristup.

RNG

petoT, zase tu spomeniem dolezitost doplnania D-3.
Na Hawaii robili vyskum medzi ludmi, ktori sa zdruzuju denne na slnku a zistili u nich nizke hladiny vitaminu D-3, to az u 20%, tj dolezitost doplnania je o to vyssia, kedze je dost vela ludi, ktori si ho nevedia vyrobit ani pri dostatku slnka.
Niektori lekari idu aj na davky ovela vyssie, az do 5000 IU
Preto odporucam kazdemu brat kvalitne rybacie oleje, ktore obsahuju nielen D-3, ale aj rozne ine pre telo potrebne latky.

swistica

RNG: netvrd ze pocet autistov v porovnani s minulostou stupa. Pocet je rovnaky, zlepsuju sa iba diagnosticke metody

RNG

karimatka, ja rozhodne nepatrim medzi zelenych to beriem ako urazku.
A cukrovku som si nahnal za dlhe ruky pocuvania na lekarov, ktori ma drzali na nizkotukovej a vysokosacharidovej diete,so "zdravymi" podla nich rastlinnymi olejami(tj tymi, ktore su znicene vytazenim chemiou a "stabilizovanym" a kompletne zmenenymi molekulami, voci romu co bolo povodne v prirode. A hlavne "zdravymi bezcholesterolovymi pomazankami"

Odkedy pouzivam rady inych lekarov, co pozeraju na telo ako celok a pouzivaju prakticky len prirodne latky(doplnky) na udrzbu a riesenie zdravotnych problemov, tak sa mi zdravie a celkove telo podstatne zlepsilo.
Prvidelne sezonne ochorenia, na ktore som trpel od detstva mnohokrat do roka sice dostanem, ale zlikvidujem za den -dva bez horuciek alebo narusenia mojho velkeho prqacovneho zatazenia(vo firme robim od 50 do 60 hodin tyzdenne, obcykle 7 dni do tyzdna, co je pri mojom pokrocilom veku velmi nezvykle)

Inac co sa tyka mojho formalneho vzdelania, o tom tu nebudem diskutovat, lebo to nema s temo zdravie nic spolocne.
Vedomosti na zdravie som zbieral cely zivot, zialbohu zo zlych zdrojov, kym som nezistil, ze existuje mala skupina lekarov a vedcov s inym pristupom ku zdraviu, ktorych publikacie som si zacal predplacat asi pred 17 timi rokmi.
V beznej tlaci a televizii, ktora je ovladana medickym priemyslom , ba dokonca ani na internete sa o nich vela dozvediet neda . Medicky priemysel sa ich snazi totalne potlacit a umlcat, ale sa im to v poslednom case coraz menej dari, lebo dnes napr v USA samotni lekari, ktori nepredpisuju pre pacientov nic ine, nez chemicke lieky sami az 75% sukromne beru doplnky potravin