DMO

darika

aduliena
ty mas pravdepodobne ale slabsie postihnutie ako to,o ktorom pisem ja.To,o ktorom pisem je 87% postihnutie.
V kazdom pripade,je super,ze aj ty si ta,ktora ma tu spravnu rodinu.Viem co to je a viem aj ako koncia ine deti.

jajkafr

darika
ďakujem :)
to máš pravdu s tým úsmevom :) nech sa mu darí a nech má tvoja sestra veľa síl aj naďalej sa o ňho starať s láskou :)

aduliena

Žijem s týmto ochorením už takmer 30 rokov. Veľa záleží od starostlivosti rodičov. Ani mňa naši nedali do ústavu, ale zaradili ma do "normálneho" života medzi "zdravých". A som im za to veľmi vďačná.

darika

Jajkafr
Maly je moj synovec.Je to sestrin syn.Ja som v cudzine,ale ked sme doma,som s nimi 24 hod denne.Za nic na svete by som ho nedala.A tak isto tvrdim,ze moja sestra je moj vzor.Ked sa na teba usmeje zdrave babatko,je to normalne.Ale ked sa zacne smiat taketo dieta,tak vtedy je svet krajsi.Pretoze si vdacna za to,ze to dieta nieco rozosmialo a je stastne.Ale ja tu nechcem o tom.Aj vdaka takym sestrickam ako ty sa nemusime bat nechat deti v nemocnici.Aj ked ten nas by tam tiez sam nebol.

jajkafr

darika
vzdávam ti veľký hold za to čo dokazuješ. Taký ľudia si zaslúžia ocenenie
Tiež som sa stretla s deťmi, ktoré boli šupnuté do detského domova, či ústavu pre svoju diagnózu. Ale stretla som sa aj s mamičkou, ktorá bola hospitalizovaná zároveň so svojím dieťaťom s DMO a vravela, že samu by ju v nemocnici nikdy nenechala.
Skús sa poinformovať. Nemáš nárok na nejaké pomôcky uľahčujúce manipuláciu s takto chorým dieťaťom? Tvoj malinký má len 9 už teraz je dosť ťažký, ale ako píšeš bude ešte ťažší. Viem ako ja v nemocnici ak mám nehybného dospelého pacienta sama ho neprebalím musí mi pomôcť kolegyňa. Ale určite existujú nejaké pomôcky na uľahčenie presúvania. V jednej nemocnici, v ktorej som praxovala majú taký "zdvihák" na pacientov keď ich chcú preložiť z postele do kresla. Možno by ti mohla aspoň časť preplatiť poisťovňa.

darika

Tak tak,je vela pripadov,kde taketo deti proste len supli do ustavu,alebo to chlap nezvladol.U nas je to super.Maly ma 9 rokov a vsetci ho zboznujeme.Len niekedy tak rozmyslam a bojim sa.Je tazky a bude viac.To nosenie na rukach,krmenie,prenasanie,balenie...Ved mi rozumies.Dakujem moc.

jajkafr

darika
hlboko sa skláňam pred takými ľuďmi, ktorý dokážu opatrovať svoje detičky s týmto ochorením. Ja ako sestrička v nemocnici mám s tým problém bojím sa, aby som im neublížila a celkovo neviem čo všetko vnímajú a čo nie :( Je to strašne ťažké

darika

Mas pravdu,ale zalezi aj od sposobu zivota,ako zijeme,co robime...Viem len,ze s touto diagnozou sa vzdy hovorilo o detoch.DMO je vlastne laicky povedane deravy mozog.Tam,kde je diera,tam telo alebo organ nepracuje.A pripad,ktory ja poznam,ma mozog deravy ako ementalny syr.

jajkafr

darika
pozri sa ako dlho žije človek po cievnej mozgovej príhode (porážke)?
DMO je dá sa povedať cievna mozgová príhoda, ale u dieťaťa. Ak je o človeka s touto diagnózou ozaj dobre postarané a nemá nejaké vážne smrteľné ochorenia tak sa môže dožiť aj vysokého veku. Každý je individualita. U každého sa každé ochorenie prejavuje inak. Takže také niečo ako prognózy sú podľa mňa hlúposť. To dokedy bude nejaký človek žiť vie len Boh. A my ľudia o tom nerozhodujeme.