Sociofóbia - Strach z ľudí

Príspevok v téme: Sociofóbia - Strach z ľudí
INtrovert

Ťahá sa to so mnou už 3. rok a dosť ma to ničí. Za 3 roky som nikde výnimočne nebol kamarátov moc nemám a tých čo mám tak sa s nimi často nestretávam. V škole je to tiež hrozné, keď je prestávka z ostatnými sa nerozprávam lebo nevieme nájsť ani spoločnú reč.
Chcel som ísť aj psychológovi ale ,,mama povedala,, že ma tam nepustí lebo sa to zapíše do papierov a bude sa to so mnou ťahať celý život čomu ja neverím. Ísť psychológovi nie je žiadna hamba! Veď tam idem na to aby som si vyriešil problém a nie aby som za to dostal ešte vynadané, že si vymýšlam a nič mi nie je a tak podobne. To kričanie mi moc nepomáha.

BELIEVE

Zdravym vsetkych so socialnou fobiou...Bola by som rada, keby ste mi vyplnili zopar otazok v mojom dotazniku... Tema na zdravi, sa nazyva Uzkost nasa kazdodenna..Bola by som nesmierne rada, keby ste mi pomohli :) Dakujem :)

Bezny Janko

INtrovert, ja to mam podobne. Kamarati nic moc, do spolocnosti na disku, na chatu, do baru, kdekolvek - ja tam nechodim. Sice, u mna je to z velkej mieri preto ze ludia ktori ma poznaju ma uz
nikde ani nevolaju a ja sa im nebudem vtierat. Priatelka takysto nedohladne.

Lenze ja som furt myslel ze to ja som divny tak som to neriesil, az dokym som nenarazil na nete na socialnu fobiu. Vtedy my cvaklo. Bral som to tak pozitivne, ze este mam nadej a sancu to napravit.

No takze teraz mam objednane prve sedenie u psychologa. Nwm presne ako my pomoze ale o to my nejde. Dufam ze ma nasmeruje pretoze viem ze vsetko zmenit mozem len ja sam. Mozno my naordinuje aj nejake lieky ? No uvidim.

INtrovert

Hmm, túto tému som písal už dávno, ani som nevedel, že ešte existuje. No psychológovi chodím už skoro rok a môj stav sa trochu zlepšil ale stále neviem nejako nadviazať kontakt z ľudmi síce pri rozhovore som o niečo smelší ale celkovo sa stále ludí bojím.

Ajumi

petka19

ČT1 tuším Sama doma sa to volá. Vysielajú to od 12.30 cca do 15. Nedávno sme to začali doma pozerávať a je to celkom zaujímavé. Rozoberajú tam ale rôzne veci, takže na niečo takéto musí človek asi len natrafiť.

Ajumi

Dnes som o sociofobii počula v telke, nejaká pani čo sa tým zaoberá tam hovorila, že môže prerásť až do vonkajších prejavov, keď už je na človeku jasne vidno, že niečo nie je v poriadku...Myslím si, že to má viacero štádii, ja sa napríklad nezačnem dusiť vo veľkom zoskupení ľudí, ale zostávam nervózna, zamĺkla a pociťujem strach hlavne z ľudských pohľadov...Radu psychológa beriem ako životnú samozrejmosť, je to ako ísť k bežnému lekárovi, dokonca aj psychiatra, keď je jeho pomoc potrebná...Zatiaľ som ale túto "poruchu" neriešila ani jedným spôsobom, čakám, že naozaj natrafím na ľudí s podobným problémom a vyrieši sa to enjako časom...

sociopat

skor mi zda, ze si uzavrety sam do seba.. prezivam to iste, obcas chytam hrozne nalady ale zistil som, ze ked sa venujem tomu co ma naplna tak mi absolutne nezalezi na tom co si o mne moze mysliet okolie.. rad chodim po diskusiach a forach, citam nazory a komunikujem takto s ludmi o tom co ma bavi.. casto len tak v duchu premyslam, mam svoj vlastny svet.. ale samozrejme tiez mi niekedy chyba niekto, s kym by som ho mohol zdielat, no nemam problem vystacit si sam so sebou, ani mi nevadi, ze ostatni ma maju za cudaka a ktovie co vsetko si o mne myslia.. pre taketo typy osobnosti zial nie je tento svet stvoreny, v klude vyhladaj odbornu pomoc, to urcite nejako uskodit nemoze.. zit zivot pre seba ak tym neublizujes druhym vsak podla mna nie je nic zle, praveze ked vidim ako ostatni odcudzuju samotu tak mi je luto, ze sa nedokazu pozriet na svet inak, aj ked ani uplna samota nie je idealna, ale to uz trochu prehanam s tym filozofovanim

NEROZUMIEM

NEROZUMIEM tI

introvert predsa netrpí sociou fobiou su to dve odlišné vedi podla mna.

"v škole sa nerozrpávam lebo neviem nájst spoločnu reč"potom sociofobiou netrpíš možno si len zahliadnutý do seba okolie ta príliš nezaujíma vonkajší svet ale tvoje vlastné vnutro.

sociofobia je ked pocituješ uzkost ak máš hovorit s ludmi ak si v kolektíve.

introvert nemám problem nadviazat kontakt len nemá potrebu celé svoje vnutro vysypat,jemu dobre.

ani ja som vela v skole nekecala a nemala som z toho uzkost a bez problemou som nadviazala kontakt ak trebalo.