Sociofóbia - Strach z ľudí

Príspevok v téme: Sociofóbia - Strach z ľudí
INtrovert

Ťahá sa to so mnou už 3. rok a dosť ma to ničí. Za 3 roky som nikde výnimočne nebol kamarátov moc nemám a tých čo mám tak sa s nimi často nestretávam. V škole je to tiež hrozné, keď je prestávka z ostatnými sa nerozprávam lebo nevieme nájsť ani spoločnú reč.
Chcel som ísť aj psychológovi ale ,,mama povedala,, že ma tam nepustí lebo sa to zapíše do papierov a bude sa to so mnou ťahať celý život čomu ja neverím. Ísť psychológovi nie je žiadna hamba! Veď tam idem na to aby som si vyriešil problém a nie aby som za to dostal ešte vynadané, že si vymýšlam a nič mi nie je a tak podobne. To kričanie mi moc nepomáha.

INtrovert

Musis si najst niekoho s kym si budes mat co povedat.
----------------
To ja viem ale nie je to také ľahké... Tam je môj problém, že si neviem hľadať nových priateľov. Vám sa to povie, že skús si nájsť nejaký krúžok a tam sa s niekym zoznámiš atď... Takéto reči poznám. Ale to proste takto nefunguje podľa predstáv.

AdamKrt

Skus porozmyslat, preco je to tak. Mozno prides len na to, ze s terajsimi si nemas co povedat.

V podstate som na tom rovnako, ale nevnimam to ako problem, pretoze mam iny pohlad na svet a ine priority nez vacsina.

Musis si najst niekoho s kym si budes mat co povedat. Ved je samozrejme, ked Ta nezaujimaju, naco by si hladat neajku spolocnu rec, ak mate napr. diametralne odlisne nazory, povahy ?