Ako zvládate problémy ?

joni_

ked som prilis unavena alebo vystresovana, tak vsetko necham tak a lahnem do postele s dobrou knihou, alebo len lezim a zapocuvam sa do oblubeneho CD, sedim pri PC a robim si vlastnu stranku, alebo sadnem ku klaviru... robim nieco co ma bavi a kde sa da vypnut a zabudnut na svet okolo, alebo idem pomalicky na prechadzku do prirody, kde tiez uplne zabudnem na vsetko a dobijam si tak energiu... alebo ked uz je to prilis, tak si aj poplacem, potom sa mi tiez dost ulavi, odbura sa vnutorne napatie

AdamKrt

Su rozne sposoby ako sa vysporiadat zo stresom.

Napr.
- vyzurit sa, vyblaznit, zanadavat si, vybit niekde nahromadenu energiu. Len pozor, aby to nebolo na niekom. Vraj pomaha boxovaci panak, ale niekomu staci zanadavat si, vykricat sa na prazdno.

- alebo opacne, relaxacia, uvolnenia sa. Uvedomenie si, ze nikdy neni tak zle, aby nemohlo byt este horsie. Ze existuje X milionov ludi, co su na tom podstatne horsie a pokial nejde o zivot, nejde o nic.

- nejake tabletkove uklodnovaky su sice tiez v mode, ale to by som neodporucal.

Ked tak nieco ako cajik z medovky, nejaka jemna relaxacna hudba. Alebo ak niekoho milujes, spomen si na neho. Mne sa napr. stalo, ze ked som mal den blbec, ked sa na mna vsetko rutilo a mal som nervy v kybli, stacil mi telefonat s mojou laskou a hned, akoby mi kamen zo srdca padol prec.

Pri strese, ked je clovek nervozny ma vacsiu spotrebu vitaminu C. Dobre je vtedy doplnit aj horcik, zinok.

Nedostatok jodu zase ovplyvnuje cinnost stitnej zlazy, ktore reguluje hormony a rozne procesy v tele, takze doplnat jod tiez neni na zahodenie. Bez neho su poruchy stitnej zlazy a z cloveka sa stane klbko nervov.