Cysty

Príspevok v téme: Cysty
Mišenka

Ahoj, mne už dlhšiu dobu haprovala menštruácia a teraz som ju nedostala vôbec. Dnes som bola na one a zistili mi cystu 8 cm. Dktor povedal, že je príliš veľká na laparoskopiu a že ju treba operačne odstrániť, pretože keby praskla, mohla by mi spôsobiť problémy. Chcem sa opýtať, aké máte vy s cystami skúsenosti a či je operácia nevyhnutná, lebo mám z toho všetkého hrozný strach. A je bežné, aby mali cystu aj ženy, ,ktoré ešte nerodili, poprípade ktoré ešte ani nemali pohlavný styk?

sajfina

Mišenka,určite to ide laparoskopicky...ja som mala na vaječníku cystu veľkosti detskej hlavičky a išlo to laparoskopicky,ale trvalo to asi 4,5 hodiny,takže možno preto ti to robiť nechcu laparoskopicky,ani mne by mozno nerobili,keby dopredu vedeli,aké to bude mať rozmery....u mna to bolo tak,ze lekar povedal,ze ma asi 5,5 cm,vybrala som 10 injekcii do zadku co vobec nepomohlo a ked sa mi zacali ropidne zvysovat onkomarkery,tak to uz islo jednym vrzom sup-sup...az pri operacii zistili,ze cysta nie je len na vajecniku,ale ja vrastena aj do creva a nejakeho brusneho svalu,tak preto ta operacia tak dlho trvala.ale inak trva tak 1,5 hodiny,aspon tak mi vraveli....a v nemocnici som bolo 8 dní a PN 5 tyzdnov,bola by som aj dlhsie,ale bola som vtedy v maturitnom rocniku,tak som sa ponahlala do skoly...ale bolelo ma to este dlho po operacii

mancika

Mišenka,,,,ja som tam bola tušim 9 dni , lebo som mala trošku zvyšenu teplotu, potom marodka 6 - 8 tyždnov, ja som bola doma 8 tyždnov a pootm kupelna liečba do pol roka od operacie

vychodniarka

a neviete ci sa da odstranit cysta laparoskopicky aj z prsnikov ? a ci to menej boli, ako striekackou a ihlou.. ?

mancika

no ja som bola na operacii cysty v roku 2007 a rezali ma celu ,lebo bola velka a laparoskopicky sa nedala odstraniť a tiež som brala predtym 21 injekcii na vysušenie a nakoniec aj tak som musela pod nož . ale dopaldo to dobre

ojka

no s cystami osobne naštastie nemám skusenosti, ale tiež mi pride až neuveritelné, že čo všetko by mala akupunktura dokazať... však on to radí hádam na všetko, ale tak hádam vie čo robí teda... zachvilu sa dozviem, že aj rakovinu tym vyliečia... no čo ja viem...
teraz mi prišla na um taká úsmevná vec s vit. C, tiež dokáže vraj takmer všetko vyliečiť ((-:

jajkafr

???
pochybujem o tom, že mjanik pozná nejakú inú formu liečenia ako akupunktúru. Ak pozrieš do ktorejkoľvek témy kam prispel mjanik všade je, že ten daný problém je liečiteľným a dokonca niektoré nevyliečiteľné ochorenia sú vyliečiteľné vďaka akupuntúre :)

jajkafr

Mišenka
ja som mala cystu ako 14-ročná lekárka mi dala injekcie a praskla sama.
A tak ako píše jaLENja cysta aj keď je 8 cm sa dá odstrániť laparoskopicky. V nemocnici pod ktorú patrím ja robia všetko laparoskopicky. Mne dokonca odstránili aj slepé črevo laparoskopicky teraz v júli :) Je o menšia záťaž na organizmus. Na bruchu budeš mať len 3 malilinké jazvyčky. Jedna v pupku a dve niekde na bruchu. mne ich schovali tak, že ich vôbec nevidno a to mám za sebou už 2 laparoskopické operácie :) Po prvej čo bola diagnostická laparoskopia kvôli bolestiam v podbrušku som bola doma hneď na druhý deň po operácii a teraz po slepáku ma operovali v piatok a domov ma pustili v nedeľu. Mala som síce bolesti brucha, ale nič také čo by sa nedalo vydržať dokonca bez liekov od bolesti kvôli alergii. Ale po prvej operácii ma napichali liekmi od bolesti takže ani pooperačné bolesti som nemala.
Držím palčeky

jaLENja

Aj 8 cm cysta sa dá odstrániť laparoskopicky, však to len vysajú tekutinu zvnútra... A laparoskopia je operácia, len v menšom rozsahu, to znamená, že ti na bruchu spravia 2, max. 3 ranky. Jeden deň prídeš, druhý ťa odoperujú a ďalší môžeš ísť domov, pokiaľ dobre znesieš narkózu.
Vzorky ti pošlu na rozbor a potom budeš čakať na výsledky. Všetko, čomu nerozumieš, sa pýtaj lekára a povedz, nech ti to vysvetlí laicky.
Držím palce.