Fortuna vita

Príspevok v téme: Fortuna vita
evica444

Dočítala som sa na nete, že Dr. Turjanec objavil akýsi "zázrak" na choroby štítnej žľazy - tekvicový olej s viazaným organickým jódom, ktorý po kúre dokáže vyliečiť ochorenia ŠŽ. Chcela som sa opýtať, či už má niekto s tým skúsenosti, či ho užíval a aký mal účinok. Dík za vaše názory

RNG

Jod sa neda pouzivat lewn chvilu, je to mineral nevyhnutny pre telo a telo ho neustale spotrebuva. Naviac kazda tepla sprcha s chlorom, ci olej a muka konzervovana bromom, ci zubne pasty s fluorom nas znacne o jod rabuju.
Napr cital som studiu,,kde 5 minutova horuca sprcha v normalnej pitnej vode(3 ppm plynneho chloru) nam prepasiruje do tela vyse 1 mg volneho chloru, co vytlaci z tela 3 mg jodu.
Takze hovorit o potrebe jodu dnes len v mikrogramoch je mylne. Potreba dnes je ovela vyssia.
Preto je az 60% zien v USA so snizenou funkciou stitnej zlazy, hoci na beznych krvnych skuskach zistia len zlomok z toho. A to vedie k hormonalnym problemov rozneho druhu, obezite a inym.
Vcitane rakovin.

sikkka

dakujem baby za reakcie :)) asi si viete predstavit aky pozitivny impulz to znamena pre tak zufalu psychiku pri tomto probleme :) a hlavne tesim sa s vami! pokial by mi nepomohol tento rybi olej urcite vyskusam vami spominany Fortuna vitae... z financnych dovodov som zatial siahla po lacnejsej alternative- podla mojich sice laickych ale za ten cas uz dost rozsiahlych vedomosti by to malo mat rovnaky ucinok, tak uvidime...

kazdopadne ak sa tu nahodou este objavi ICA, alebo niekto kto ma skusenost s RYBIM olejom s jodom tak reakcia tiez potesi

jajaja295

ja uzivam uz tretiu flasu fortuna vitae a tiez vidim, ako mi rastu nove vlasy..za tyzden idem na krv a na dalsi tyzden na kontrolu, tiez mam znizenu funkciu,takze potom vam mozem napisat,ako som dopadla

antonia

SIKKKA ja uzivam tretiu flasu,aj ked prva nebola original od profesora,zacala som ho uzivat preto,lebo mi tiez vypadlo pol hlavy asi aj viac,dokonca miesta uplne vypadnutych vlasov,a nemozem uzivat euthyrox pretoze som uz kolabovala,vraj asi alergia na liek...olej od profesora mi POMAHA,odisla ta unava,aj ked to nieje este sto percentne,ale vlasy RASTU A MIESTA KDE VYPADLI UPLNE ,TAM RASTU NOVE VLASKY:)))NAOZAJ !!!!mne osobne velmi pomaha,lebo keby nemam olej,neviem co by somnou bolo a pravdepodobne by som skoncila s parochnou...predtym my vlasy padali a nerastli nove,teraz vidim na cesticke,aj v predu pod ofinou nove vlasy...som stastna:)))tymto zdravim aj Evelinu,ak to cita:)))

sikkka

ica, mozem sa spytat, preco si ten rybi olej s organickym jodom nakoniec prestala uzivat? Uz nemal taky ucinok?

Pytam sa preto lebo tiez mam znizenu funkciu a katastrofalne padanie vlasov a napriek uzivaniu L-thyroxinu (10 mesiacov) mi neprestali padat... za posledny rok a pol som prisla o polku hlavy a uz mi dlhsie presvita pokozka. Teraz som si zakupila tento rybi olej, tak dufam ze sa nieco pohne.

ica

pozor kopia,
prečo si myslíte,že len od Turianicu je to to pravé orechové?
Mne osobne pomohol rybí olej s organicky viazaným jodom a už po 6 rokov som bez umelých hormonov a za podstatne menších peňažných výdavkov a propo" ja som na FV nenadávala,

RNG

Nuz ja vobec nikoho neodradzujem proti doplnaniu jpodu hoci aj slabo jodidovanym tekvicovym olejom, nieco je samozrejme lepsie, ako nic.
Ale kto si precita uvedenu literaturu, nebude obhajovat produkt Fortuna Vita ako zazrak, ani zadnu extremnu novost, kedze jodidovanie olejov sa robi bezne v potravinarskom priemysle a jodovane oleje sa tak isto pouzivaju na doplnanie jodu uz desatrocia, ako si najdete aj v uvedenych literaturach, ktore su najma z inych krajin, nie z USA, kde sa jodidovanie tak isto oficialne potlaca, ako na Slovensku.

Inac na osobne a narodnostne utoky sa uchyluju ludia s nedostatkom vedomosti a uzkoprsi lokalpatrioti a sovinisti.

**+a-

rng zas úraduje, nenechajte sa odradiť. píše a neustále ponižuje to čo na fore niekto označí ako dobrú vec. všade je natlačený a trepe nezmysly ktoré zavádzajú. všetko si prečíta a všetko vie ale len to je dobré čo majú v amerike. máme dobré veci a nemusíme sa za ne hambiť. čitatel fora

pozor kopia

Tu asi reagoval nejaký pán doktor na môj článok o oleji, ale nevadí možno nemôže pochopiť že aj pacient môže mať svoj názor a rozhodovať o svojom tele. Tiež nechcem povedať že sa nenájde aj lekár ktorý sa môže tak volať, lebo uzdravuje,ale takých je veľmi málo. Alebo reaguje olejovita? (kópia?) No to je tiež jedno ja som pacient a odskúšala som si aj jedno aj druhé tak viem posúdiť. Je to už päť rokov čo mi chceli vyoperovať ŠŽ a som tu, beriem olej dva roky som bez liekov a ŠŽ funguje bez problémov. Tiež ma lekárka predávkovala Tyrozolom nevedela ma nastaviť a to som brala ešte menšie dávky ako mi predpísala, hovorila že mám uzliny a po roku som nemala ani uzliny aj hodnoty TSH a T4 v norme. Je to zaujímavé nemyslíte pán RNG.Pán profesor je osobnosť, ktorého si veľmi vážim a ďakujem za jeho objav, ktorý pomáha mnohým ľuďom nielen na Slovensku.

RNG

Inac jodidovanie tekvicoveho oleja je lepsie, ako napr sojoveho, kedze panensky tekvicovy olej obsahuje plno sterolov, ktore su potrebne na vyrobu roznych hormonov a teda potrebne pre zdravie.