Tekvicový olej s organickým jódom na ŠŽ

RNG

5 % jod ma na jednu kvapku (40 mg kvapka zhruba )2 mg jodu. Flak ako dlan je z vyse 15 kvapiek=30 mg jodu. Kedze si si natrela ovela viac, tak si sa poriadne predavkovala=priotravila.
Telo znesie 10 mg elementarneho jodu a az 130 mg KJ bez problemov.

svetla

Tekvicovy olej s jodom mi pomohol. JOdova tinktura neviem, ale ked som si ju dala raz viac (omylom, nemala som kvapatko)- natrela som si s tou silnou 5alebo 6percentnou tinkturou cele brucho aj podpazusia, mala som dalsi den priznaky ako pri prechladnuti -podrazdene hrdlo a tak, a kedze som ich ignorovala, vecer som naraz mala 39 horucku, ktoru som horkotazko zrazala. Mozno to bolo z niecoho ineho, ale velmi vela rokov som uz nemala horucku. Davala som si ju potom s mierou este mesiac, ale ziadne vyrazne zlepsenie som nespozorovala. Olej Fortuna vitae uzivam uz treti mesiac,najprv s liekmi a teraz mi uplne nahradil Euthyrox (postupne vysadenie).Zlepsilo sa mi sustredenie, som rychlejsia, pohotovejsia, to ma velmi obmedzovalo. Je drahy a nerozumiem, ako to moze fungovat a preco nefunguje kupit pomerne lacny tekvicovy olej a nakvapkat tam nejaky cisty jod (neviem, kolko by stal v organickej forme), ale pre mna je to lepsie riesenie ako nechat si stitnu zlazu uplne zleniviet, co sa deje pri uzivani umelymi hormonami.Dalej sa v suvislosti s mojou poruchou stitnej zlazy riadim aj psychosomatikou, cize porucha stitnej zlazy, tak ako asi vsetky ochorenia, je zapricinena na duchovnej urovni. Clovek ma nespravny postoj, choroba je len signal na to, aby ho na to upozornila. CHoroba je preto priatel, nie nepriatel. Je to individualne, vyklady psychosomatickych pricin su prilis vseobecne, clovek sa casom moze sam naucit,co u neho ktory priznak znamena. Som v tomto mierne pokrocila. Naozaj to funguje. Vselijake informacie o stitnej zlaze najdete aj na stranke stopthethyroidmadness.com, kde sa doporucuje suseny extrakt zo zvieracej stitnej zlazy, mnoho pacientov tam pise, ze im to pomohlo viac ako lieky typu Euthyrox. Na Slovensku mame zase tekvicovy olej s jodom. Vela zdravia.

RNG

Hrvol a kretenizmuz z nedostatku jodu je uz velmi stara zalezitost a nikto dufam uz nepochybuje o tom, ze jod je pri tom nevyhnutny na odstranenie tychto problemov. Preto sa dnes vsade sol jodiduje, v Cine, kde mali v horskych dedinach az 10% kretenizmus pre pouzivanie mineralnej soli uplne bez jodu a prakticky ziadneho jodu v potrave nariadili pod trestom zakona, ze sa nejodizovana(tradicna karavanova sol) ani nemoze predavat.
Na cinnost stitnej zlazy je potrebne najmenej 100 mikrogramov jodu, ale jod sa v tele pouziva aj na mnozstvo inych procesov, co sa povodne pri urcovani odporucenej dennej davky v roku 1948 vobec nebralo do uvahy. Nuz ale zbytocne sa tu dalej zdrzovat, je plno lekarov, co v tom robilo vyskum v 80-tych rokoch, ktori dosli na to, ze telo celkove lepsie operuje s dostatkom jodu, tj ovela viac, nez povodnych 150 mikrogramov.
Na uvod si pozri napr tuto literaturu, na ktorej je uvedene mnozstvo dalsich linkov
perfecthealthdiet.com
Pri zvysenom prijme jodu treba zvysit aj prijem selenu a vtedy sa ziadne hypo ani hyper thyroiditidy neobjavia, ako jasne dokazal vyskum, ba prave naopak.
V Japonsku sa to deje tym, ze morske rastliny obsahuju nielen plno jodu, ale aj stopove, ako selen a ine.
Inac ani konvencna organizovana medicina, ktora sice popiera vyssie davky jody nepochybuje dodnes o tom, ze prinizke davky jodu v potrave su priciny hrvolov a hypothyreozy, pozri na
www.thyroidmanager.org
emedicine.medscape.com

johnSmith

Hashimoto -> vsade na nete pisu, ako je pri tomto ochoreni dobre sa vyvarovat jodu. (nezvysovat umelo davky, len tie co su v beznych potravinach).
Hashimoto = zvysene TSH, antiTPO >0

src: www.youtube.com

RNG:Kde ste nasli informacie o tom, ze jod pri hashimotovi + hrvol by mohol pomoct?

@evica444, @all: Povodna tema bola o tekvicovom oleji:
prof. Ing. Ivan Turianica, DSc.

Ocenenia ma od "International Biographical Centre, Cambridge England".
Skusili ste niekto sa mrknut nato, co je to za ocenenie?

BIOGRAPHICAL = vydavaju zoznam ludi s ich zivotopismi v peknej knizke za 300$.

Nieco ako Who's Who. Posles svoje CV a potom si mozes kupit knizku, kde je Tvoj zivotopis.

Ocenenie nema nic spolocne s vedeckou cinnostou.

src: www.degreeinfo.com
src: www.esowatch.com

RNG

Hashimoto bol japonsky lekar, pracujuci v Nemecku a zaoberajuci sa Hrvolmi(struma) kde je uz davno dokazane, ze su sposobene nedostatkom jodu, preto sa zacala na celom svete jodidovat sol.
emedicine.medscape.com
Specialne na Zitnom Ostrove na Slovensku pred jodidovanim soli bolo velke mnozstvo hrvolov(golva) a co sa tuka nedostatocnej cinnosti stitnej zlazy(hypothyroidism) a v USA je ma podla mnozstva lekarov az 60% zien a 40% muzov s hypothyroidizmon dnes, hoci bezne lekarske metody nevedia zachytit z toho ani 1/4, a da sa odstranit zvysenim jodu v tele.
Inac co sa tyka originalnych dokumentov od doktora Hashimoto, najdete ich na
www.thyroidmanager.org Ale tam popisuje situaciu v Nemecku, nie v Japonsku , kde tvrdi, ze az 3 % deti sa uz rodia s hypothyroidizmom a po case im narastu strumy, ktore operoval a na zaklade 4 pripadov vypracoval svoju teoriu.

Maros75

Hypotyreóza vzniká z nedostatku hormónov štítnej žľazy. Môže byť subklinická alebo autoimunitná hypotyreóza. Výskyt sa zvyšuje s vekom, častejšie postihuje staršie ženy (o 4 až 7 %) než mužov. Je to zo začiatku plíživá - tichá choroba, často zamieňaná s inými diagnózami.

Hypotyreóza môže byť vrodená alebo získaná .

Vrodená je pomerne vzácna, príčinou môže byť porucha vývinu štítnej žľazy plodu, enzymatická porucha alebo znížená funkcia štítnej žľazy matky a teda nedostatočné zásobenie plodu tyreoidálnymi hormónami.

Získaná hypotyreóza – primárna a sekundárna. Primárna hypotyreóza býva zväčša na podklade chronického autoimunitného zápalu, alebo ako následok operačného odstránenia štítnej žľazy (strumektómia), ožarovania krku alebo hrudníka v rámci onkologickej liečby, liečby rádiojódom, či užívaní iných liekov (napr. predávkovanie tyreostatík, užívanie anorganického jódu, liekov obsahujúcich lítium, liekov na liečbu cukrovky...).
Znížená funkcia nemusí byť trvalá, ale len prechodná a to najčastejšie pri zápaloch, prvé mesiace po odstránení štítnej žľazy pre zvýšenú činnosť či po užívaní uvedených liekoch.

Sekundárna hypotyreóza vzniká v dôsledku ochorenia vyšších riadiacich centier – hypotalamu a hypofýzy vzniká sekundárna hypotyreóza s následnou nedostatočnou tvorbou príslušných hormónov. Tento typ hypotyreózy je zriedkavo izolovaný, väčšinou sa pridružia aj iné laboratórne i klinické príznaky v dôsledku zníženej činnosti hypofýzy.

johnSmith

RE: RNG: Chudaci japonci ti su vsakze uz naozaj na vyhynutie

Naozaj su.

An 1:
Sorry, but that's not it. Hypothyroidism is most common in Japanese
coastal areas where iodine intake is HIGHEST.
src: yarchive.net

2.
...yet in Japan, practically every Japanese person knows someone who has it(Hashimoto); my boyfriend’s mother said that 3 or 4 of her friends suffer from it. My boss told me she has it as well!

src:
www.being-a-broad.com

evelinapav

na tomto fore som sa neraz stretla s nazorom, ze na stitnu zlazu je dobry jod. ale nie je to pravda. pri niektorych thyreoitidach je jod kontraindikovany.

tpch

Az na taku drobnost, ze Japonci ziju tisice rokov tam, kde ziju a maju inak nastavene absorbcne mechanizmy. Ludia zo strednej Europy dokazu dostat z potravy ovela viav jodu ako Japonci zijuci na ostrovoch, ktori sa v jode doslova kupu a nemusia mat vykonne mechanizmy absorpcie. Ak taky vykonny absorbcny mechanizmus zahltis neumerne vysokymi davkami jodu, vysledky mozu byt presne take, ako mala ta moja znama. Ak si to RNG nepochopil, tak tachykardia bola iba jednym z viacerych prejavov tyreotoxikozy, ktora sa u nej vyvinula. Keby si jod nebola kvapkala, zila by dalej bez Thyrozolu, ktory je tiez "chemikalia so skodlivymi postrannymi ucinkami", ako to oznacujes ty. Takze je na chemikaliach vdaka metode, ktoru propagujes aj ty.