otec alkoholik

Príspevok v téme: otec alkoholik
franta

Mam jeden dost zavazny problem a uz toho mam dost. mam otca alkoholika...od mojej nepameti chlasta aspon 1-2x do tyzdna a co je horsie ked pije nic si nepameta a robi hrozne veci...ked ma v sebe viac ako 3-4 poldeci uz sa s nim vôbec neda rozpravat a v jednom kuse provokuje a vyvolava hadku...pocas mojich takme 20rokoch zivota co nam nici zivot v rodine som toho zacal mat dost...uz asi 2 mesiace sa s nim vôbec nerozpravam po tom co ma natolko vyprovokoval ze som mu zacal nadavat...v tom sa namna vrhol a ja som mu jednu poriadnu pustil...steny od krvy..a to vsetko...mal som dost jednoducho...uz ho neberiem ako otca....po tomto asi 2tyzdne nepil...ale viac on nedokaze vydrzat...dalsie tyzdne sa celkom dali..kedze aj on aj ja sme mali vela roboty nejak sme si nevadili..on nestihal krcmu...ale aj tak si dal ale v medziach normi...dnes od rana chlastal a ked prisiel domov uz som vedel ze bude zle...po hodine som pocul jak krici mama a ked som dobehol do spalne bola na zemi v amoku som udieral kade len slo on z nej doslova spadol a ked sa postavil este namna 2x zautocil ale nastastie neuspesne...potom to vzdal a isiel radsej do krcmi.....mam dost takehoto zivota...mne je jedno ako ale musi z domu...ja toto nebudem trpiet...je mozne ho nejak usvedcit ze je to chory clovek ktory sa musi liecit? nejak ho jenoducho dostat pod lekarsku starostlivost aj proti jeho vôli? on sa liecit odmieta lebo ked nepije je to normalny az priliz inteligentny clovek ktory pracuje na veducej poziicii...a to je ten najvecsi problem..kedze nedokazem si predstavit ako by ho s toho vedel vyliecit nejakych psychiater alebo iny doktor zamerany na psychické problémi. a do protialkoholickej liecenie ho asi proti jeho vôli nezoberu...

za hoci aku pomoc velmi pekne dakujem

jajka001_

hej to su tie alkoholicke reci - on nema problem, vy ste ti, co maju problem, preco ho chcete obmedzovat
a ked vystraja, tak ma urcite okno a nepamata si ze

franta

zatial som radsej chcel spravit viac videi..keby som mu to teraz ukazal tak by si daval pozor nabuduce..myslim si..a z jedneho 2 videi by si videdukoval iste nejaku bobost..mavol rukou a ani by to nechel vidiet ako ho poznam...radsej by som mal viac zaznamov ale pri tom vsetkom mysliet este aj na kameru je tazke...verte mi

franta

krcma/bar

ked je triezvy sa mu neda vysvetlit ze ked ho pustime tak bude cirkus...slovami co ja si nemôzem uz dat ani poldeci? vy mi to zakazujete ? sa otoci na pete a uz je na ceste..alebo cestou z roboty da 2..potom sa uz s nim tazko rozprava a zrazu ho uz niet..potichu sa vypari a dôjde ozraty..

jajkafr

franta
tak to mi je ľúto v takom prípade by som reagovala asi rovnako ako ty. Čo sa týka tej kamery tak to je myslím si že dobrý nápad. Neposlala by som to možno hneď kolegom do práce, ale asi by som to ukázala najprv jemu, aby videl aký je sprostý keď je napitý. Samozrejme nepoznám tvojho otca a neviem ako by zareagoval to musíš vedieť ty. Ale určite konaj nenechaj to len tak. Držím palčeky.

jajka001_

on ked pije, tak kde? aj doma, aj v krcme, aj v praci? doma nesmie byt ziadny alkohol. do krcmy ho nepustit...zisti nieco o ambulantnom lieceni, to musis ty, lebo on to nespravi, asi im davaju nejake lieky na prekonanie tej krizy. si pokecajte spolu ako chlap s chlapom. vysvetli mu, ze ak sa nepojde liecit, a bude zas vystrajat, nebudes vahat a zavolas policajtov. jednaj s nim trochu ako s deckom, v tom ze postav ho pred hotovu vec, zisti si tie moznosti liecby a nenechaj sa ukecat, pevne pravidla, hranice, to je to co potrebuje. daj mu najavo ze ti na nom zalezi, preto sa tak staras. urcite bude zurit, bud na to psychicky pripraveny. zuri v nom ten alkohol. ale nenechaj sa zlomit, musis byt pevne presvedceny o tom co robis. este raz, drzim palce. a porad sa aj v tej poradni, ako na neho.

franta

dlho..priserne...len donedavna som mal da s apovedat zviazane ruky...ale veci sa menia....je to stale viac v jeho neprospech...tak uz dufam ze nieco ho donuti k zmene..nech uz je konecne pokoj...